Odkryj Warner Bros. Aby zintegrować usługi HBO Max i Discovery Plus

Zawieszenie

Warner Bros Discovery łączy usługi HBO Max i Discovery Plus w jedną platformę streamingową w ramach planu dotarcia do 130 milionów płatnych abonentów do 2025 roku na wysoce konkurencyjnym rynku.

Fuzja transmisji strumieniowych, ogłoszona w czwartek przez dyrektora generalnego nowo utworzonego konglomeratu medialnego Davida Zaslava, podczas kwartalnej rozmowy o zyskach, oznacza, że ​​nieruchomości Warner Bros., takie jak serial o Harrym Potterze i serialu komediowym Friends, będą dostępne obok ofert Discovery. „Deadliest Catch” i „The Worst Chefs in America”. Zaslav powiedział Warner Bros. Discovery opracuje również 10-letni plan dla swoich serii DC Comics, które obejmują Supermana i Wonder Woman, podobny do tego, co Disney zrobił z Marvel Cinematic Universe.

Fuzja HBO Max i Discovery Plus ma na celu zmniejszenie strat abonentów dzięki szerokiej ofercie, która ma „coś dla każdego w domu” – powiedział Jan-Brik Peret, prezes globalnego nadawania w Warner Bros. Odkrycie. Firma zaproponowała też pomysł darmowej usługi streamingu, która byłaby wspierana przez reklamy.

Firma planuje uruchomić zintegrowaną usługę przesyłania strumieniowego w Stanach Zjednoczonych latem przyszłego roku, a następnie w Ameryce Łacińskiej jeszcze w tym samym roku. Europa i region Azji i Pacyfiku pójdą w ich ślady w 2024 r.

Celem Warner Bros. będzie. 130 milionów abonentów Discovery 2025 płaci ponad 40-procentowy wzrost z 92 milionów abonentów HBO Max i Discovery Plus. Netflix powiedział w zeszłym miesiącu, że ma 220 milionów płatnych abonentów na całym świecie. Disney Plus powiedział w maju, że ma około 138 milionów subskrybentów na całym świecie.

Perrett powiedział Warner Bros. Discovery będzie dążyć do tego, aby nowa usługa przesyłania strumieniowego była opłacalna w Stanach Zjednoczonych w 2024 r., a globalna branża nadawcza wygenerowała do 2025 r. przychód w wysokości 1 miliarda dolarów. Nie ogłoszono nazwy ani systemu cen dla nowej usługi.

READ  PS1: „Żal mi tych, którzy nie rozumieją”

W branży rozrywkowej akcja HBO Max powoduje turbulencje w punkcie kulminacyjnym

Powstaje Warner Bros. Odkrycie w kwietniu, kiedy WarnerMedia AT&T i Discovery zakończyły fuzję, zaczynając od kilku 55 miliardów dolarów zadłużenia. Ponieważ zespół Zaslav chce konkurować z takimi jak Netflix i Disney i przejść na rentowność, anulował również niektóre starsze projekty – na przykład, gdy wypadł z biznesu CNN Plus w kwietniuNiecały miesiąc po uruchomieniu usługi.

Podczas czwartkowej rozmowy o zarobkach Zaslav zapewnił również, że odkrycie Warner Bros. spowodowałoby „strategiczne przesunięcie” od publikowania filmów bezpośrednio do emisji, mówiąc, że takie podejście ma na dłuższą metę mniejsze znaczenie finansowe niż publikowanie filmów w kinach. „Pomysł, aby te drogie filmy trafiały bezpośrednio do transmisji na żywo, nie możemy znaleźć na to argumentu ekonomicznego” – powiedział.

Oświadczenia te pojawiły się po tym, jak inwestor zapytał, dlaczego firma anulowała wydanie „Dziewczyna nietoperz.” Film o wartości 90 milionów dolarów — z Leslie Grace w roli tytułowej i Michaelem Keatonem w roli Batmana ponad 30 lat po tym, jak po raz pierwszy założył czepek — jest pakowany razem z Wonder Twins i Scoob!: Holiday Haunt dzięki Warner Bros. Nowa strategia Discovery.

Anulowanie może również pozwolić na potencjalny odpis podatkowy, zgodnie z A Różne raportyI chodź w środku uskarżanie się Użytkownicy HBO Max zgłosili, że niektóre programy zostały nagle usunięte z usługi.

„Skupimy się na scenie” – powiedział Zaslav. „A kiedy wprowadzamy filmy kinowe do HBO Max, okazuje się, że mają o wiele większą wartość”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *