Odpowiedzi na krzyżówki NYT 9 czerwca 2023 r

Skocz do: trudne dowody

Friday Puzzle – Czy masz ulubiony generator krzyżówek? Prawdopodobnie masz tu i ówdzie kilka ulubionych puzzli, ale czy jest twórca puzzli, którego pracę nieustannie podziwiasz?

Zawsze waham się, czy powiedzieć, że mam swoją ulubioną, ponieważ uważam, że każda łamigłówka powinna być przyjemna dla jej własnych zalet. („Dziennik” byłby tutaj niewłaściwym słowem; łamigłówki nie są wpisami na targi hrabstwa, czekając na monit o niebieską wstążkę).

Ale naprawdę lubię łamigłówki Robyn Weintraub. Są jak promień słońca.

Niektórzy analitycy twierdzą, że lubią przebywać na „długości fali” twórcy, co oznacza, że ​​mogą wyczuć proces myślowy twórcy puzzli, aby znaleźć wskazówki. Dla mnie to coś więcej. Pani Weintraub zatrzymała mnie kilka razy, ale zawsze wstaję z uśmiechem na twarzy. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że wybierają tak interesujące wpisy i niestrudzenie pracują nad usunięciem niechcianych treści ze swoich sieci. Te cechy sprawiają, że czuję, że potknięcie się nie jest takie złe. Nie wiem, jak zredagowane są jej przewodniki, ale są uczciwe, interesujące i pełne gry słownej, co uwielbiam.

Zawsze miałem nadzieję, że analitycy poznają poszczególnych twórców puzzli na tyle dobrze, że wyrobią sobie preferencje, podobnie jak ludzie, którzy mają zespoły, autorów czy aktorów, których uwielbiają. Kiedy mówię o preferencjach, nie mam na myśli rywalizacji. Ale kiedy analitycy poznają twórców wystarczająco dobrze, by docenić i zbadać ich pracę, jest to miarą różnorodności utalentowanych ludzi stojących za naszą codzienną rozrywką. To także sposób na spojrzenie na rzemiosło układania puzzli jako na coś fajnego, coś więcej niż tylko dwuwymiarowy sprawdzian wiedzy.

Więc powiedz mi: Jacy są twoi ulubieni twórcy?

1a. To dużo błędnego kierunku, aby odblokować tajemnicę. Najpierw napisałem „ścieżkę” w pięcioliterowej cyfrze dla „wzdłuż pociągu można ciągnąć”. Okazuje się, że odpowiedź nie dotyczy tego środka transportu. Pociąg w tej zagadce jest częścią czyjejś sukni ślubnej, a odpowiedź brzmi PRZEJŚCIE.

READ  Naprawienie wirusowego błędu VFX w „House of the Dragon” HBO — The Hollywood Reporter

16a. Czy Twoim pierwszym odruchem było wpisanie „karat” zamiast „miara diamentu”? Uważam, że te dowody odnoszą się do kształtu, a nie do kamieni szlachetnych, a pole powierzchni diamentu oblicza się, mnożąc długość jednego z jego boków przez odległość między dowolnymi dwoma przeciwległymi punktami.

25a. Jeśli czegoś „nie znosisz”, nienawidzisz tego, ale nie po to jest ten pomysł. „Gra, w której nie możesz wygrać” to świetny przewodnik po muzycznych krzesłach, w których musisz usiąść, aby wygrać.

Trójwymiarowy. „Wynik niejednogłośnej decyzji?” Odnosi się do decyzji o oddzieleniu się od większej organizacji, jak wtedy, gdy wyznanie oddziela się od głównej religii.

6 dni Pani Weintraub rozpoczęła wyrażenie SERIAL COMMA, a ta część interpunkcji jest tematem bardzo interesującym w zespole Wordplay. Wielu pisarzy jest przyzwyczajonych do kończenia nimi list, ale w The New York Times szybko dowiadujesz się, że według autorów stylów nie używa się tutaj czasopism seryjnych. Trudno jest zerwać z nawykiem i musiałem rozmawiać z kilkoma pisarzami po wyjaśnieniu im tego.

27 d. SOUP TO NUTS to świetne wyrażenie i naprawdę jestem zdziwiony, że od tamtej pory nie pojawia się w krzyżówkach. 1989. Powiedz to głośno. Czy to nie zabawne? Powtórzmy to.

32 d. „Zawodowy wojownik?” To każdy, kto walczy zawodowo. Ale w łamigłówkach „wojownik” może również oznaczać „przeciwieństwo”, a „zawodowy” wojownik to ANTI.

The New York Times Crossword ma otwarty system przesyłania, a łamigłówki można przesyłać online.

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.

Prawie gotowe z rozwiązaniem, ale potrzebuje pliku trochę Więcej pomocy? Jesteśmy z Tobą.

Uwaga spoiler: Abonenci mogą zerknąć na klucz odpowiedzi.

Czy próbujesz wrócić do głównej strony gry? Możesz go znaleźć tutaj.

READ  Włoski Dob Mario brzmi inaczej niż Pratt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *