Odtworzenie programów Warner Bros. Discovery Pipeline dla scenarzystów i reżyserów — The Hollywood Reporter

Odkryj Warner Bros. Cofnij później plan zamknięcia warsztatów dla początkujących pisarzy i reżyserów Sprzeciw w branży.

Firma poinformowała w środowym oświadczeniu, że przenosi program Directors’ Workshop and Writers’ Workshop z dawnej siedziby w Warner Bros. Television do działu Diversity, Equity and Corporate Inclusion po zakończeniu bieżących warsztatów książkowych, które dobiegają końca . W marcu 2023 r. WBD dodało, że jednostka DEI będzie „opracować programy warsztatowe poprzez istniejący dział oprogramowania rurociągowego”.

Na razie, według rzecznika Warner Bros. Discovery, w przyszłości nie planuje się zmiany liczby uczestników warsztatów – do ośmiu pisarzy i od ośmiu do dwunastu reżyserów.

Źródła podają, że obecna klasa pisarzy będzie wspierana na warsztatach WBTV w ich obecnym domu do marca 2023 r. Nowe warsztaty będą prowadzone w całej firmie i będą działać w całej firmie w całym portfolio treści, a niektóre praktyki z warsztatów WBTV zostaną przeniesione do nowe programowanie, które jednak wprowadzi zmiany w oprogramowaniu.

Wtorek, Hollywoodzki reporter wspomniany w Wcześniej planowano zamknięcie tych programów, które często były postrzegane jako główna brama dla zróżnicowanych talentów, aby uzyskać ważne możliwości branżowe w zakresie reżyserii i pisania, chociaż nie były one upoważnione do różnorodności per se. W tym czasie ogłoszenie grupy WBTV mówiło: „Chociaż nie będziemy już mieć tych oficjalnych programów, pozostajemy zaangażowani w rozwój, mentoring i przygotowanie wschodzących talentów do kariery w telewizji”.

To nowe ogłoszenie pojawia się około pół godziny później Gildia reżyserów Ameryki Zapowiedział, że zamierza „walczyć” z zamknięciem warsztatu Warner Bros. Warsztat Telewizyjny i jego program mentorski, który według związku jest realizowany na mocy układu zbiorowego pracy.

„DGA ogłosiło dziś swoje zaangażowanie w walkę z decyzją Warner Bros. Discovery o zlikwidowaniu programu rozwoju menedżerów telewizyjnych” – podał związek w oświadczeniu w środę. „DGA nie będzie stać bezczynnie, gdy WB/Discovery stara się cofnąć dziesięciolecia postępu dla kobiet i kolorystów”.

READ  Jussie Smollett został umieszczony na oddziale psychiatrycznym więzienia, zły brat

Konkretny werdykt, w którym DGA twierdził, że ma zamknąć oprogramowanie naruszające prawo, to Sec. 15-203 Umowy Podstawowej 2014, która brzmi: „W dniu 1 lipca 2014 r. lub wcześniej, każde z głównych studiów telewizyjnych (tj. ABC, CBS, Fox, NBC, Sony Pictures Television i Warner Bros. Television) (”) czy główne studia telewizyjne) do ustanowienia i utrzymania programu rozwoju reżyserów telewizyjnych, który ma na celu rozszerzenie możliwości dla twórców filmowych w telewizji epizodycznej, z naciskiem na zwiększanie różnorodności”. Podstawowe porozumienie wymaga, aby te programy poszukiwały członków z grup niedostatecznie reprezentowanych, aby dać uczestnikom możliwość spotkania kreatywnych menedżerów i znaleźć możliwości mentoringu Uczestnikom, jeśli to możliwe, między innymi.

Chociaż warsztaty WBTV – edycja reżyserska rozpoczęła się w 2013 roku, a wersja książki ponad 40 lat temu – obejmowały stosunkowo zróżnicowane grupy i przypisuje się im wprowadzenie do branży większej liczby twórców z marginalizowanych tożsamości, nie zostały one opracowane” przy użyciu WBD powiedział W swoim popołudniowym oświadczeniu: „Teraz będą działać ze szczególnym naciskiem na DEI”.

W związku z wiadomością, że seriale zostaną przeniesione do Warner Bros. Oddział DEI, związek, odpowiedział w kolejnym oświadczeniu w środę: „DGA jest zadowolony, że Warner Bros. Discovery odpowiedział na nasze obawy, a wskazówka będzie polegać na tym, jak nowa struktura programu skutecznie odnosi się do różnorodności menedżerów, sprawiedliwość i integracja”. „Będziemy uważnie obserwować, aby upewnić się, że wywiązują się ze swojego zobowiązania” – dodano w oświadczeniu.

Leslie Goldberg przyczynił się do powstania reportaży.

12 października, 17:07 Zaktualizowano o najnowsze oświadczenie wydane przez Konsorcjum Dyrektorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *