Odważna wyszukiwarka pozwala dostosować wyniki

Uruchomiono Brave Search Nowa funkcja, która umożliwia tworzenie lub stosowanie niestandardowych filtrów, które zmieniają sposób rozmieszczenia wyników. Nazywa się „Gogle” i może pomóc w ujawnieniu źródeł, których możesz nie znaleźć od razu w tradycyjnych wyszukiwarkach, takich jak Google.

Brave ma gotowe wersje demonstracyjne, które użytkownicy mogą wypróbować już dziś, w tym te, które nadają priorytet postom z mniejszych blogów technicznych i filtrują posty z ponad 1000 przeglądających witryn w sieci. Są nawet Gogle do wykluczania postów z Pinteresta – ponieważ Brave wyraźnie zna frustrację związaną z próbą znalezienia obrazu i zdobycia posta na Pintereście bez źródła. Brave twierdzi, że te Gogle służą wyłącznie do celów ilustracyjnych, a programiści mogą je rozszerzać lub rozwidlać. Zacznie usuwać te Gogle, gdy tylko użytkownicy zaczną wymyślać własny produkt, ale mam nadzieję, że Pinterest pozostanie spójny.

Podczas gdy Brave mówi, że jego silnik, Jest niezależny od podmiotów takich jak Google i Bing, „nie ma błędów redakcyjnych” i nie zmienia to faktu, że wszystkie algorytmy są nieodłącznie obecne we wszystkich algorytmach. Gogle mają na celu złagodzenie tego, zasadniczo pozwalając ci pomóc w kształtowaniu tych uprzedzeń.

Gogle „tech blog” Brave radzą sobie zaskakująco dobrze.

Po wypróbowaniu tej funkcji byłem pod wrażeniem tego, jak dobrze działa. Szukałem „Recenzja AirPods Pro” z włączonym filtrem „Tech Blogi” i pojawiło się kilka niezależnych blogów – krawędź Nigdzie nie znaleziono. Dla porównania szukałem tego samego w Google i zobaczyłem to krawędź pojawił się na pierwszej stronie wyników.

Byłem jednak trochę rozczarowany, gdy stwierdziłem, że tworzenie własnych Gogli nie jest tak łatwe, jak myślałem – pomyślałem tutaj, że możesz przełączać się między kilkoma filtrami lub po prostu wpisywać słowa kluczowe. Cóż, okazuje się, że w grę wchodzi pewne kodowanie; Programiści mogą czytać na narzędziu na github. Na razie poczekam, aż ktoś wymyśli Gogle, które pozwolą mi przeglądać artykuły tylko ze źródeł parodycznych.

Oprócz uruchomienia Gogli, Brave ogłosił również, że jego wyszukiwarka jest poza wersją beta i że w ciągu ostatniego roku odnotowała już 2,5 miliarda wyszukiwań. Brave szybko stał się szwajcarskim scyzorykiem wyszukiwarek (przynajmniej moim zdaniem). On ona Nowa funkcja dyskusji została wprowadzona w kwietniu Zaczęło się od wyeliminowania konieczności dołączania przez użytkowników słowa „Reddit” na końcu wyszukiwań – teraz wyświetla wyniki z Reddit dla powiązanych zapytań.

READ  Apple Insider potwierdza nową wersję iPhone’a 14 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.