O’Hare News: United Flight 1930 uderza w ptaka wkrótce po starcie; Świadkowie powiedzieli, że silnik się zapalił

Chicago (WLS) — Urzędnicy lotniczy powiedzieli, że samolot uderzył w ptaka po wystartowaniu z międzynarodowego lotniska O’Hare w piątek rano.

Lot United nr 1930 był w drodze do Miami, kiedy uderzył w ptaka krótko po starcie, jak poinformowała rzeczniczka Federalnej Administracji Lotnictwa. Następnie samolot wrócił na lotnisko i wylądował bez incydentów około 11:15.

„Wyjrzałam przez okno i zobaczyłam samolot” – powiedziała świadek Alison Doshen – „i zobaczyłam płonący silnik odrzutowy, a dochodzący z niego dźwięk był naprawdę głośny”.

Zobacz | Film pokazuje płomienie strzelające z silnika samolotu nad Elmhurst

Podczas gdy Doshen był na służbie w Elmhurst, powiedział, że słyszał trzaski i trzaski oraz widział płomienie wydobywające się z lewego silnika.

„Natychmiastowa panika i szok” – powiedziała. „Nie mogłem nagrać niczego na moim telefonie, ponieważ nie mogłem przestać tego oglądać, próbując dowiedzieć się, dokąd zmierza lub skąd pochodzi. Oglądanie było tak przerażające”.

Chris McCullough mieszka na południe od lotniska w Bensonville i był świadkiem pożaru silnika.

„Słyszeliśmy ten ogromny hałas. Wstrząsnął domem” – powiedział McCullough. „Już strzelał złotymi płomieniami, naprzemiennie z sekundy na sekundę. Jedna sekunda byłaby płomieniem, potem byłaby sekunda tam, gdzie go nie było, a potem znów by się palił”.

United wydało dziś po południu oświadczenie, w którym cytowano następujące słowa:

„United Flight 1930 powrócił do Chicago z powodu zderzenia z ptakiem krótko po starcie. Samolot wylądował bezpiecznie, a pasażerowie wysiedli przy bramce. Przydzieliliśmy nowy samolot do obsługi tego lotu i szacuje się, że wkrótce odleci”.

Świadkowie dziękowali personelowi, a pasażerowie byli bezpieczni.

„To było szokujące, nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego, ale cieszę się, że wszyscy na pokładzie są bezpieczni”, powiedział Goshen.

„Nie tylko pomogli tym pasażerom, ale pomogli ludziom na ziemi, kiedy bezpiecznie wrócili do samolotu” – powiedział McCullough.

READ  Kate Moss Johnny Depp odmawia zepchnięcia jej ze schodów

FAA poinformowała, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie incydentu. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *