Ojciec Novaka Djokovicia pozuje z fanem noszącym prorosyjski symbol „Z” podczas Australian OpenCNN

Otwarte Mistrzostwa Australii Powiedziała CNN, że „poinformowała i przypomniała” graczom i ich eskorcie o „polityce turniejowej dotyczącej flag i symboli” w czwartek po tym, jak w środę pojawiło się wideo. Novak DjokovićZdjęcie ojca Srdjana na demonstracji z kibicami niosącymi rosyjskie flagi, wyrażającymi poparcie dla Rosji.

W filmie opublikowanym na YouTube przez znanego fana Władimira Putina Serjan Djokovic pozuje z fanem przed Rod Laver Arena w Melbourne. Mężczyzna ma na koszuli symbol „Z” i trzyma rosyjską flagę z twarzą Putina. Mówi: „Niech żyje Rosja”.

Symbol „Z” jest Postrzegane jako znak poparcia dla Rosjiłącznie z inwazją na Ukrainę. Symbol był widziany na rosyjskim sprzęcie i odzieży na Ukrainie.

CNN skontaktowało się zarówno z Novakiem, jak i Srdjanem Djokoviciem w celu uzyskania komentarza.

„Zawodnicy i ich drużyny zostali poinformowani i przypomniani o polityce imprezy w odniesieniu do flag i symboli oraz o unikaniu wszelkich sytuacji, które mogłyby ją zakłócić” – powiedział w czwartek CNN rzecznik Australian Open.

„Kontynuujemy ścisłą współpracę z agencjami ochrony nieletnich i organami ścigania”.

Rzecznik Australian Open powiedział dalej: „Mała grupa ludzi wywieszała nieodpowiednie flagi i symbole oraz groziła ochroniarzom po środowym meczu i została ewakuowana. Patron pomaga teraz policji w niepowiązanych sprawach”.

Ambasador Ukrainy w Australii wezwał w piątek gwiazdę tenisa do wypowiedzenia się na temat wojny, mówiąc, że incydent był „prowokacją” i „rzuca negatywne światło na samego Novaka, który przygotowuje się do meczu półfinałowego”.

„Myślę, że aby rozwiać spekulacje, ważne jest, aby bardzo stanowczo opowiedział się o swoim stanowisku w sprawie tej wojny i chciałbym zobaczyć przeprosiny od Novaka Djokovicia” – powiedział ambasador Ukrainy Wasyl Mrosniczenko w rozmowie z CNN.

„Oczywiście, syn nie może być odpowiedzialny za grzechy ojca, ale może mieć takie samo zdanie jak jego ojciec. Myślę, że świat powinien wiedzieć, na czym on stoi”.

Tennis Australia potwierdziło, że cztery osoby zostały wykluczone z turnieju w środę za wyświetlanie prowojennych obrazów.

Zgodnie z regulaminem Australian Open Flagi rosyjskie i białoruskie są zabronione z imprezy.

Tennis Australia prowadzi politykę „neutralności flagi” i potwierdziła swoją politykę w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

READ  Rosja twierdzi, że zabiła setki ukraińskich żołnierzy w ataku rakietowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *