Oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA skacze do najwyższego poziomu od listopada – MBA

22 lutego (Reuters) – Według raportu, średnie oprocentowanie najpopularniejszego amerykańskiego kredytu hipotecznego wzrosło w zeszłym tygodniu do najwyższego poziomu od listopada, ponieważ rynki obligacji obawiały się, że Rezerwa Federalna może być zmuszona do dalszego zacieśniania polityki przez całe lato, aby stłumić inflację Dla danych z hipoteki. Stowarzyszenie Bankierów (MBA) pokazało w środę.

Średnie oprocentowanie kontraktu na 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu podskoczyło o 23 punkty bazowe do 6,62% w tygodniu zakończonym 17 lutego po tym, jak lepsze niż oczekiwano dane o sprzedaży detalicznej i rynku pracy, a także wysokie miesięczne odczyty inflacji zmusiły inwestorów do podwyższenia stóp procentowych. Jednak bank centralny USA będzie musiał nadal podnosić stopy procentowe przez całe lato.

Spowodowało to wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i drugi z rzędu tygodniowy wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych po kilku tygodniach spadków. Rentowność 10-letnich obligacji służy jako punkt odniesienia dla oprocentowania kredytów hipotecznych.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosło do ponad 7% w październiku ubiegłego roku, gdy bank centralny podniósł swoją referencyjną stopę procentową w 2022 r. w najszybszym tempie od 40 lat, ale zaczął spadać po oznakach, że inflacja słabnie pod koniec ubiegłego roku. Sektor mieszkaniowy wrażliwy na stopy procentowe poniósł ciężar działań Fed.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Ponowny wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych spowodował, że więcej potencjalnych nabywców pozostało z boku. MBA Composite Purchase Index, miara wszystkich wniosków o kredyt hipoteczny na zakup domu jednorodzinnego, spadł o 18,1% w porównaniu z poprzednim tygodniem do najniższego poziomu od 1995 roku.

MBA Composite Market Index, będący miarą całkowitej liczby wniosków o kredyt hipoteczny, również spadł o 13,3% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Inne dane dotyczące nieruchomości we wtorek pokazały, że sprzedaż istniejących domów w USA spadła w styczniu do najniższego poziomu od ponad 12 lat, ale tempo spadku zwolniło, dodając ostrożnego optymizmu, że spowolnienie na rynku mieszkaniowym może być bliskie dna.

READ  Kontrakty terminowe Dow: rynkowy wzrost wyprzedaje się wraz z „najgorszym jeszcze przed” na Ukrainie; Raport o zadaniach po kliknięciu

(Reportaż Lindsay Dunsmuir) Montaż autorstwa Marka Pottera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *