Organizmy prawdopodobnie mające 830 milionów lat zostały znalezione uwięzione w starożytnej skale

Zdumiewające odkrycie właśnie ujawniło potencjalne nowe źródło zrozumienia życia na starożytnej Ziemi.

Zespół geologów właśnie odkrył maleńkie pozostałości życia prokariotycznego i glonów – uwięzione w kryształach halitu sprzed 830 milionów lat.

Halit to chlorek sodu, znany również jako sól kamienna, a odkrycie wskazuje, że ten naturalny minerał może być wcześniej niewykorzystanym zasobem do badania starożytnych środowisk słonych.

Co więcej, uwięzione w nim organizmy mogą nadal żyć.

Niezwykłe badanie ma również wpływ na poszukiwanie starożytnego życia, nie tylko na Ziemi, ale także w środowiskach pozaziemskich, takich jak Marsgdzie Duże złoża soli Zidentyfikowano je jako dowody na istnienie starożytnych i rozległych zbiorników na wodę w stanie ciekłym.

Żywe istoty nie wyglądają tak, jak można by się spodziewać. Odkryto starożytne mikroskamieniałości sprasowane w formacjach skalnych, takich jak łupki, których historia sięga miliardów lat. Sól nie jest w stanie w ten sam sposób zachować materii organicznej.

Alternatywnie, gdy w środowisku słonej wody tworzą się kryształy, niewielkie ilości cieczy mogą zostać uwięzione w środku. To się nazywa płynne zanieczyszczeniaczyli pozostałości wody macierzystej, z której wykrystalizował halit.

To sprawia, że ​​ma wartość naukową, ponieważ może: zawierać informacje O temperaturze wody, chemii wody, a nawet temperatura atmosferyczna w momencie formowania metalu.

Naukowcy odkryli również mikroorganizmy żyjące zarówno w nowoczesnych, jak i nowoczesnych środowiskach, w których tworzy się halit. Środowiska te są silnie zasolone. Jednak mikroorganizmy takie jak bakteriai grzyby i glony Odkryto, że wszyscy w nich dobrze się rozwijają.

Ponadto udokumentowano występowanie mikroorganizmów w płynnych inkluzjach w gipsie i halicie, głównie nowoczesnych lub nowoczesnych, a garstka datuje się na starożytność. Jednak metoda identyfikacji tych starożytnych stworzeń pozostawiła pewne wątpliwości, czy były one w tym samym wieku co halit.

„Dlatego wciąż jest pytanie wśród mikrobiologów” Książki zespołu Kierowała nim geolog Sarah Schrader-Gomez z West Virginia University. „Jakie są najstarsze chemiczne skały osadowe zawierające mikroorganizmy prokariotyczne i eukariotyczne ze środowiska osadowego?”

READ  Jowisz wydaje się być największą i najjaśniejszą planetą od 59 lat w poniedziałek

Australia Środkowa jest teraz pustynią, ale kiedyś była starożytnym słonym morzem. ten brązowa formacja Jest to dobrze datowana i odrębna jednostka stratygraficzna z Australii Środkowej, której początki sięgają epoki neolitu. Obejmują one rozległy halit, który wskazuje na środowisko paleomorskie.

Wykorzystując próbkę rdzeniową formacji brązowej wydobytą przez Western Australian Geological Survey w 1997 r., Schrader-Gomes i współpracownicy byli w stanie przeprowadzić badania niezmienionego neproterozoicznego halitu przy użyciu nieinwazyjnych metod optycznych. To pozostawiło halit nienaruszony. Co ważne, oznacza to, że wszystko w środku musiało zostać uwięzione, zanim uformowały się kryształy.

Wykorzystali litografię ultrafioletową i światło przechodzące, najpierw przy małym powiększeniu, aby zidentyfikować kryształy halitu, a następnie powiększeniach do 2000 razy, aby zbadać zawarte w nich płynne wtrącenia.

Wewnątrz znaleźli organiczne ciała stałe i płyny, kompatybilne z komórkami prokariotycznymi i eukariotycznymi, na podstawie ich wielkości, kształtu i błysku ultrafioletowego.

Ciekawy był również zasięg radiacji. Niektóre próbki wykazywały kolory zgodne z rozkładem organicznym, podczas gdy inne wykazywały tę samą fluorescencję współczesnych organizmów, co sugeruje, jak twierdzą naukowcy, niezmienioną materię organiczną.

Naukowcy zauważają, że możliwe jest, że niektóre organizmy wciąż żyją. Zawartość płynów może służyć jako mikrosiedliska, w których rozwijają się małe kolonie. Żywe prokariota zostały wyekstrahowane z halitu sprzed 250 milionów lat. Dlaczego nie 830 milionów?

„Możliwe przetrwanie mikroorganizmów w geologicznej skali czasu nie jest w pełni zrozumiałe” Naukowcy napisali.

„Sugerowano, że promieniowanie zniszczyłoby materię organiczną przez długi czas, jednak Nicastro i wsp. (2002) odkryli, że zakopany halit sprzed 250 milionów lat był wystawiony na działanie tylko śladowych ilości promieniowania. Ponadto mikroorganizmy mogą przetrwać w płynnych inkluzjach poprzez zmiany metaboliczne, w tym przetrwanie w stadium głodzenia i torbieli, oraz współistnienie ze związkami organicznymi lub martwymi komórkami, które mogą działać jako źródło pożywienia”.

READ  W Ziemię uderza asteroida wielkości wielkiego pianina, a my dokładnie wiemy, gdzie i kiedy mówi NASA

Naukowcy stwierdzili, że ma to z pewnością implikacje dla Marsa, gdzie można znaleźć złoża o składzie podobnym do Browna. Ich badania pokazują, w jaki sposób te organizmy można zidentyfikować bez niszczenia lub niszczenia okazów, co może dać nam nowy zestaw narzędzi do poznania ich – a także lepszego zrozumienia historii Ziemi.

„Badania wizualne powinny być uważane za niezbędny krok w każdym badaniu biosygnatur w dawnych skałach. Pozwalają poznać kontekst geologiczny mikroorganizmów przed dalszymi analizami chemicznymi lub biologicznymi… i stanowią cel dla takich analiz” Książki zespołu.

„Złoża paleochemiczne, zarówno pochodzenia lądowego, jak i pozaziemskiego, należy uznać za potencjalnych żywicieli pradawnych mikroorganizmów i związków organicznych”.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w geologia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *