Orzeczenie Sądu Najwyższego Wirginia Zachodnia przeciwko. EPA chłodzi agendę klimatyczną Bidena

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Wyrok Sądu Najwyższego Czwartek Ograniczanie Eksperci prawni twierdzą, że zdolność Agencji Ochrony Środowiska do kontrolowania emisji dwutlenku węgla może mieć daleko idące konsekwencje dla ambitnych planów prezydenta Bidena dotyczących przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz zanieczyszczeniu powietrza i wody.

The Wyniki 6 za 3 Wirginia Zachodnia przeciwko EPASąd orzekł, że firma naruszyła swoje uprawnienia, wprowadzając przepisy mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia z elektrowni powodujących ocieplenie planety, a konserwatyści toczą poważną batalię prawną, aby kontrolować zdolność rządu federalnego do radzenia sobie z kwestiami środowiskowymi.

Wynik tych procesów może zadecydować o tym, czy walka o politykę środowiskową USA przeniesie się zdecydowanie do państw, w których niektóre osłabią bezpieczeństwo. Inne stosują bardziej rygorystyczne limity emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń.

William Busby, dyrektor wydziału Prawa i Polityki Środowiskowej w Georgetown University Law Center, powiedział: „Ten konserwatywny Sąd Najwyższy trafi do Zachodniej Wirginii w ramach serii pozwów, które podważają federalny organ regulacyjny, który zwykle uderza w nowe problemy .

„Oczywiście stany mogą wykraczać poza to, czego wymaga prawo federalne” – dodał. „Wiele stanów to robi, ale wiele nie.

Jej jesienią, która rozpoczyna się w październiku, Sąd Najwyższy orzekł, że m.in Wyzwanie dla prawa czystej wody Prawo może ograniczyć zakres sposobów, na które od dawna poszukiwali przedsiębiorcy i deweloperzy. Tymczasem w sądach niższej instancji republikańscy prokuratorzy generalni Walcząc, aby zapobiec Biden Management Przekształca zmiany klimatyczne w kluczowe decyzje i zmniejsza zanieczyszczenie powietrza z rury wydechowej pojazdu.

W Opinia większości W środku Wirginia Zachodnia, Prezes Sędzia John G. Roberts Jr. napisał, że tylko za wyraźną zgodą Kongresu EPA może dokonać poważnych zmian w krajowym sektorze energetycznym. Ale prawodawcom nie zapłacono za tę firmę Kategorie dyskryminujące W odniesieniu do kwestii środowiskowych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

EPA „powinna wskazywać na „wyraźne uznanie Kongresu” dla władzy, której się domaga”, napisał Roberts w opinii większości, w której sędziowie Samuel A. Alito Jr., Amy Connie Barrett, Neil M. Korsch, Brett M.. Kavanagh dołączył. I Clarence’a Thomasa.

Katie Dub, analityk z konserwatywnego think tanku Heritage Foundation, powiedziała, że ​​sąd powinien kontrolować uprawnienia EPA.

„Wielu na lewicy chce kontrolować emisje EPA, aby osiągnąć bardziej ekstremalny program klimatyczny” – powiedział Dub. Ale ważne jest, kto podejmuje te decyzje w tym kraju. Moim zdaniem amerykańscy przedstawiciele są ważniejsi niż niewybieralna biurokracja w EPA.

READ  Komunikaty na żywo: 19 dzieci zginęło w strzelaninie w szkole podstawowej w Wolde w Teksasie

Jodi Freeman, profesor szkoły prawniczej na Harvardzie, powiedziała, że ​​sąd mógł posunąć się dalej w ograniczaniu uprawnień EPA. Większość zezwoliła agencji na dalsze kontrolowanie emisji dwutlenku węgla z elektrowni – nie poprzez zmuszanie przedsiębiorstw użyteczności publicznej do przechodzenia z węgla na energię odnawialną.

„Jest tu coś pozytywnego” – powiedział Freeman. „To pozostawia EPA drogę do ustanowienia bardziej znaczących standardów”.

Jednakże Wirginia Zachodnia Prawnicy twierdzą, że werdykt nie jest dobry dla administracji Bidena, która kwestionuje ustawę o czystej wodzie, która została zaplanowana na tę jesień. W tym wypadku, Gniazdo v. EPA, Konserwatywni sędziowie też mogą Pomimo braku jasnych wytycznych ze strony Kongresu, stwierdzono, że EPA naruszyła swój autorytet w zakresie regulowania obszarów podmokłych i dróg wodnych w kraju.

Dan Farber, profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, powiedział: „Sąd ma mocne przesłanie, że EPA nie powinna nadmiernie odczytywać swoich uprawnień.” Z pewnością będzie to bardzo pomocne. Gniazdo elektryczne. „

Sprawa dotycząca czystej wody to długotrwały spór między parą Chandel z Idaho i Mikem Socket. Para powiedziała, że ​​ich plany zostały zablokowane przez nakaz EPA, który określał, że nieruchomość ma tereny podmokłe i że potrzebuje zgody federalnej.

Sąd Najwyższy zajął się sprawą EPA, która mogła skrócić ustawę o czystej wodzie

Ta sprawa rodzi pytanie, co składa się na „wody amerykańskie”, które zostało uchwalone w 1972 r. przez Ustawę o ochronie czystej wody. Gniazda wspierają wąską definicję zaproponowaną przez nieżyjącego sędziego Antonina Scalię i były wspierane przez grupy biznesowe, takie jak Stany Zjednoczone. Izba Handlu. Jeśli przeważą, według niektórych szacunków 90 procent federalnych dróg wodnych w Stanach Zjednoczonych utraci ochronę.

„W ciągu ostatnich 30 do 40 lat prawo dotyczące czystej wody wyrosło poza podstawowy plan jakości wody”, powiedział Damien Schiff, starszy prawnik z Pacific Law Foundation, która reprezentuje Sockets. „W praktyce jest to jak mini-federalny kod strefy”.

Tymczasem republikańscy prawnicy generalni naciskają, aby uniemożliwić Bidenowi podniesienie kluczowej miary obliczania rzeczywistych kosztów zmian klimatycznych. Ta metryka nazywa się Społeczna cena węgla, dotyczy Wyniki wynikające z wydobycia paliw kopalnych na terenach publicznych, projektów infrastrukturalnych i międzynarodowych negocjacji klimatycznych.

Sąd Najwyższy w maju Biden zezwolił na administrację, Na razie biorąc pod uwagę społeczne koszty zmian klimatycznych, pisanie nowych regulacji i wzmacnianie już istniejących. Ale sądy niższej instancji nadal prawdopodobnie ją obalą Użyj, gdy popychasz legalną walkę do przodu.

READ  Według ONZ, gdy populacja świata osiąga 8 miliardów, wzrost stanowi więcej wyzwań dla planety

„Społeczny koszt sprawy węglowej – zwłaszcza gotowość stanów do wniesienia jej do Sądu Najwyższego – wskazuje, że istnieją grupy, które są faktycznie przygotowane do wysuwania agresywnych, często nowatorskich argumentów prawnych, by kwestionować działania administracji Bidena” powiedział Keerthi Thadla, dyrektor ds. prawa strategicznego w firmie prawniczej Ertjestis zajmującej się ochroną środowiska.

Konserwatywni politycy zakwestionowali wysiłki Bidena na rzecz kontroli emisji z samochodów i lekkich ciężarówek, głównego źródła gazów cieplarnianych. Prowadzony przez prokuratora generalnego Teksasu Kena Paxtona (R), pozew został złożony przeciwko rządowi 15-stanowej koalicji rządzącej republikanami. Ostateczna zasada redukcji emisji z rury wydechowej, co zapobiegnie przedostawaniu się miliardów ton dwutlenku węgla do atmosfery. Sprawa toczy się w Sądzie Apelacyjnym dla Okręgu DC, jednym z najważniejszych sądów federalnych zajmujących się polityką środowiskową.

Podczas gdy sądy mogą ograniczać zdolność rządu federalnego do ograniczania zanieczyszczenia z elektrowni, niektóre stany zwiększają wymagania dotyczące czystej energii, podczas gdy inne stany odkładają je na bok.

4 na 10 Amerykanów mieszka w stanie, mieście lub regionie, który według analizy przeprowadzonej przez League of Conservation Voters gwarantuje osiągnięcie 100% czystej energii elektrycznej do 2050 roku. Zespół. Kolejnych 24 gubernatorów zobowiązało się do zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r., według Sojuszu Klimatycznego USA, ponadpartyjnej koalicji gubernatorów, którzy zobowiązali się do przestrzegania celów paryskiego porozumienia klimatycznego.

W Oregonie gubernator Kate Brown (D) w zeszłym roku podpisała kontrakt na jeden z najpoważniejszych projektów czystej energii w kraju. Potrzebny jest największy stanowy plan utylizacji, aby zredukować emisje gazów cieplarnianych o 80 procent do 2030, 90 procent do 2045 i 100 procent do 2040. Termin ten jest podobny do celu Pittona, jakim jest wyeliminowanie emisji z krajowego sektora elektroenergetycznego do 2035 roku.

Biden wzywa do 100-procentowej czystej energii elektrycznej do 2035 roku. Oto jak daleko musimy się posunąć.

„Bez względu na to, co zdecyduje Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, będziemy nadal iść naprzód, ponieważ każdego dnia widzimy wpływ zmian klimatycznych” – powiedział Brown w wywiadzie, powołując się na wpływ na stan. Śmiertelny pożar, Pęcherze fale upałów I Ciężka susza Wywoływane przez rosnące temperatury na świecie.

READ  Wall Street ostro odbiło się na solidnych zyskach przedsiębiorstw

W Connecticut gubernator Nate Lamond (D) w zeszłym miesiącu zatwierdził cel osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 roku. Ten ruch następuje po ostatniej elektrowni węglowej w Connecticut. Przeszedłem w tryb offlineWalka o konkurowanie z tanim gazem ziemnym i energią odnawialną zakończyła 53-letnią kadencję.

„Inwestowanie w czystą, elastyczną sieć elektryczną, jak wiele stanów, od dawna jest priorytetem w Connecticut ze względu na ogromne korzyści – miejsca pracy i wzrost gospodarczy zainwestowane w czystą energię, czyste powietrze i lepsze zdrowie. , oraz uzależnienia od paliw kopalnych. Lepsza ochrona przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i nieprzewidywalnymi wahaniami cen – powiedział Lamond w oświadczeniu.

Kierowana przez republikańskiego gubernatora Glenna Younga Virginia zmierza w przeciwnym kierunku. Młodzi ogłosił plany Wycofanie się państwa z regionalnej inicjatywy dotyczącej gazów cieplarnianych jest próbą ograniczenia emisji dwutlenku węgla z sektora energetycznego na północnym wschodzie i na środkowym Atlantyku, co zostało nazwane „złym interesem” dla konsumentów.

Republikańscy prawodawcy w Pensylwanii również próbowali uniemożliwić dołączenie do grupy demokratycznego gubernatora Toma Wolfa. Kwestia ta zostanie rozstrzygnięta w listopadzie, kiedy wyborcy po raz pierwszy od ośmiu lat wybiorą nowego gubernatora Pensylwanii. Kandydat GOP Doug Mastriano Ostrzeżony Ten projekt zniszczy miejsca pracy w energetyce.

Tymczasem w Nebrasce – czerwonym stanie, w którym Donald Trump otrzymał 58,7 proc. głosów w wyborach prezydenckich w 2016 r. – wszystkie trzy zakłady użyteczności publicznej zobowiązały się do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

Decyzja ta była w dużej mierze podyktowana popytem przedsiębiorstw na czystą energię elektryczną. Wielkie firmy, takie jak Facebook, założyły centra danych w Nebrasce, trzecim najbardziej wietrznym stanie w kraju, mając nadzieję na wypełnienie swoich zobowiązań dotyczących korzystania w 100% z energii odnawialnej.

„Rynek zmierza w kierunku czystej energii bez względu na to, co stanie się z orzeczeniem Sądu Najwyższego” – powiedziała Chelsea Johnson, zastępca dyrektora Nebraska Conservation Voters. „Regulacje federalne mogą pomóc, ale to nie koniec wszystkiego, zwłaszcza gdy gospodarka ma sens, nawet bez regulacji”.

Zapisz się do newslettera The Climate 202, Twojego przewodnika po polityce i polityce klimatycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *