Osiem osób zginęło, a tysiące ewakuowano z powodu powodzi, które nawiedziły północne Włochy

RZYM (Reuters) – Co najmniej osiem osób zginęło, a tysiące ewakuowano ze swoich domów po ulewnych deszczach, które nawiedziły region Emilia-Romania w północnych Włoszech, powodując rozległe powodzie, poinformowali w środę urzędnicy.

Minister ochrony ludności Nilo Musumesi powiedział, że niektóre obszary otrzymały połowę swoich średnich rocznych opadów w ciągu zaledwie 36 godzin, powodując zalanie brzegów rzek, wysyłając wodę przez miasta i zalewając tysiące akrów pól uprawnych.

Osiem ciał zostało wydobytych z różnych miejsc, powiedziała dziennikarzom wiceprezydent regionu Emilia-Romania, Irene Priollo, dodając, że opady spadają, ale poziom rzek wciąż rośnie.

Weekend wyścigów Formuły 1 w Imola, który znajduje się w pobliżu kilku najbardziej dotkniętych obszarów, został odwołany po tym, jak rząd powiedział, że służby ratunkowe powinny skoncentrować się na akcji ratunkowej.

„Decyzja została podjęta, ponieważ nie jest możliwe bezpieczne zorganizowanie imprezy dla naszych fanów, zespołów i pracowników” – napisali organizatorzy Formuły 1 w oświadczeniu.

Błotnista woda płynęła ulicami Faenza, Cesena i Forlì, na południe od Imola, zalewając dachy zaparkowanych samochodów, zalewając niektóre sklepy i zmuszając mieszkańców do ucieczki na wyższe piętra swoich domów.

„Nie zbliżaj się do rzek. Ci, którzy mieszkają w pobliżu dróg wodnych, powinni przenieść się na wyższe piętra” – powiedział na Facebooku Stefano Bonaccini, szef regionu Emilia-Romania.

W wielu miejscach odcięto połączenia drogowe i kolejowe, a burmistrzowie kilku miast, w tym Bolonii, zaapelowali do mieszkańców, aby nie opuszczali domów.

Północne miasto Rawenna, słynące z miejsc dziedzictwa wczesnochrześcijańskiego, również zostało mocno dotknięte.

READ  HelloFresh oskarżony o używanie mleka kokosowego uzyskanego z małpiego biznesu

„To była prawdopodobnie najgorsza noc w historii Rumunii” – powiedział burmistrz Rawenny, Michele de Pascal, w rozmowie z radiem publicznym RAI, dodając, że z samego miasta ewakuowano w ciągu jednej nocy 5000 osób.

„Ravenna jest nie do poznania z powodu obrażeń, jakich doznała”.

Już drugi raz w tym miesiącu Emilia-Romania została dotknięta złą pogodą, a co najmniej dwie osoby zginęły podczas burz na początku maja.

Minister Musumesi powiedział, że w niektórych częściach dystryktu w ciągu półtora dnia spadło od 200 mm do 500 mm deszczu, w porównaniu do średniej rocznej opadów wynoszącej 1000 mm.

Wenecja na północy nie została naruszona.

Meteorolodzy stwierdzili, że po miesiącach suszy nastąpiły ulewne deszcze, które wysuszyły ziemię, zmniejszając jej zdolność do wchłaniania wody i zwiększając skutki powodzi.

(Raportowanie Elvisa Armelliniego; montaż przez Christinę Fincher)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *