Patrick Mahomes boi się kontuzji, gdy Kansas City Chiefs docierają do meczu o mistrzostwo AFCCNN

pokonali Kansas City Chiefs Jaguary z Jacksonville 27-20 w sobotę, aby zakwalifikować się do meczu o mistrzostwo AFC Ale teraz pojawiają się obawy co do kondycji zespołu Patricka Mahomesa.

Rozgrywający The Chiefs został powalony przez Arden Key i Coreya Petersa w pierwszej kwarcie, a powtórki pokazały, że kostka Mahomesa została niezręcznie złapana pod Key, gdy obaj mężczyźni upadli na ziemię.

Mahomes natychmiast sięgnął po prawą kostkę i był widziany, jak kuśtykał do linii bocznej, aby porozmawiać z trenerami swojej drużyny, zanim wrócił na boisko.

„Oczywiście mam teraz dużo adrenaliny, więc zobaczymy, jakie to będzie uczucie” – powiedział dziennikarzom Mahomes.

„Ale dziś wieczorem idę prosto na leczenie i staram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby być blisko 100 procent do przyszłego tygodnia.

– Na szczęście dla nas, w sobotę zagraliśmy we wczesnej fazie gry, więc mieliśmy około pół dnia dodatkowego czasu, abym mógł odpocząć kostce.

Pomimo kontuzji 27-latek pozostał w grze do końca pierwszej kwarty, ale wyraźnie czuł się nieswojo.

W drugiej kwarcie, z zaklejoną kostką, Mahomes wdał się w ostrą kłótnię z głównym trenerem Andym Reidem i zrzucił kurtkę, kierując się do szatni na ocenę.

Chad Henne przejął rolę rozgrywającego i poprowadził Chiefs do przyłożeń, aby objąć prowadzenie 17-7.

Chociaż zespół uważał, że wątpił w jego powrót, Mahomes wrócił w drugiej połowie i poprowadził drużynę do zwycięstwa, kończąc noc z podaniem 195 jardów i dwoma przyłożeniami.

„Nie chciałem iść na prześwietlenie ani nic” – dodał Mahomes, wyjaśniając swój spór z Reedem.

„Powiedziałem im, że zrobię to w przerwie, ale trener, dla mojego własnego dobra, kazał mi tam wrócić i zrobić prześwietlenie, zanim wrócę do gry.

„Przez chwilę myślałem, że dam radę to rozegrać, ale on powiedział, że nie włoży mnie z powrotem”, więc może pójdę zrobić prześwietlenie i jeśli wynik będzie negatywny czy coś, włożę cię z powrotem. ’

„Wróciłem tam, zrobiłem prześwietlenie i byłem w stanie grać i dokończyć grę”.

Chiefs grają teraz piąty rok z rzędu w AFC Championship Game, ale teraz pojawiają się wątpliwości, czy Mahomes będzie w stanie zagrać 29 stycznia.

Ich przeciwnikami będą albo Cincinnati Bengals, albo Buffalo Bills, a obie drużyny rozegrają mecz później w niedzielę.

„To twardy dzieciak. To twardy dzieciak. Nie jest zaangażowany w grę w następną niedzielę” – powiedział dziennikarzom Reed zapytany o Mahomesa.

„Chciał rywalizować, a to jest hołd dla niego i jego konkurencyjności.

„Jednakże musisz się upewnić, że wszystko z nim w porządku, fizycznie, że może się obronić, a jeśli tego nie zrobi, nie będzie mógł grać.

„Musisz iść do następnego faceta. Jest szalony, a kiedy mówię ci, że jest konkurencyjny, jest bardzo konkurencyjny. ”

Philadelphia Eagles pokonali New York Giants.

Gdzie indziej Philadelphia Eagles pokonali New York Giants 38-7 i awansowali do ósmego meczu mistrzostw NFC w historii franczyzy i pierwszego od 2018 roku.

Orły wyszły z bramek mocne i finiszowały jeszcze mocniejsze.

Rozgrywający z Filadelfii, Jalen Hurts, rzucił na 154 jardy i dwa przyłożenia, jednocześnie dodając szybkie przyłożenie. Biegacze Eagles Miles Sanders i Kenneth Ginwell połączyli siły, by rzucić się na 202 jardy.

Eagles zmierzą się z Dallas Cowboys lub San Francisco 49ers 29 stycznia o miejsce w finale Super Bowl 12 lutego.

READ  Prognozy futbolu uniwersyteckiego, kursy: typy ekspertów w meczach miski Georgia vs. Ohio State i Michigan vs. TCU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *