Pierwsza kobieta w Tour de France, która pogrążyła się w nieładzie po spiętrzeniu

Tour de France zamienił się w czwartek w chaos, gdy gigantyczny wyścig pochłonął dziesiątki kolarzy zaledwie 45 kilometrów przed metą. Kilku kolarzy zostało rannych, a jeden z nich trafił do szpitala.

Czwartek był piątym etapem pierwszego kobiecego Tour de France. Ten etap obejmował 175-kilometrową podróż z Bar-Le-Duc do Saint-Die-Des-Vosges. Ten etap był postrzegany jako sprint przed piątkowym wymagającym pasmem Vosges.

130 kilometrów od drogi kolarze zaczęli przyspieszać tempo od prostego otwarcia. To tutaj zacisnął się pakiet, prawie ocierając się o pręty rączki.

Potrzeba było jednego jeźdźca, aby zejść na dół, aby zabrać ze sobą większość sfory i wkrótce spadł z tyłu na tył stosu. Ostatecznie cała droga została zamknięta, ponieważ na miejsce zdarzenia wpadli ratownicy medyczni.

Ci, którym dobrze było na rowerach, wkrótce ruszyli w pogoń za liderami, ale kilku zostało rannych, w tym duńska gwiazda Movistar, Emma Norsgaard, która została zabrana do szpitala ze złamanym obojczykiem.

W zeszłym miesiącu włoski dżokej Daniel Oss skręcił kark na tym samym etapie po zderzeniu z kibicem, a w poprzednich latach na piątym etapie zebrano również połowę peletonu.

READ  PGA Championship 2022 NA ŻYWO: Tabela liderów i najnowsze aktualizacje z Rory McIlroy w miksie, gdy Tiger Woods zmaga się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *