Pierwszy CNN: McCarthy proponuje duże ustępstwa po odroczeniu Izby na drugi dzień bez wybierania mówcyCNN

Po kolejnej miażdżącej porażce w środę, kiedy przegrał szóstą rundę głosowania na przewodniczącego Izby, Kevin McCarthy zaproponował więcej kluczowych ustępstw w swoim dążeniu do 218 głosów – w tym zgodę na zaproponowanie zmiany zasad, która pozwoliłaby członkowi Wezwanie do głosowania w celu usunięcia siedzącego mówcy, według dwóch źródeł zaznajomionych ze sprawą.

Wielka oferta pojawia się, gdy McCarthy stara się znaleźć drogę do przodu, ponieważ został przełożony na 12:00 ET w czwartek.

Większość Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów utknęła w kontrowersyjnym impasie wśród opozycji wobec McCarthy’ego ze strony konserwatywnych klubów. Walka, która rozpoczęła się pierwszego dnia 118. Kongresu DMK Nowa większość GOP w Izbie Reprezentantów jest w rozsypce i ograniczył program partii.

Izba będzie nadal zawieszona, dopóki impas nie zostanie rozwiązany. Sytuacja pogorszyła się z punktu widzenia politycznej przyszłości McCarthy’ego, ponieważ republikańscy sojusznicy zaczęli się obawiać, że przywódca Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów może nie być w stanie podjąć ryzykownej walki o stanowisko mówcy, jeśli walka będzie się przeciągać.

Nie jest jasne, czy McCarthy i jego sojusznicy będą w stanie zablokować głosowanie – a gdy walka się przeciąga, jego wysiłki w zakresie wolności słowa pogorszyły się. Ale w środę pojawiły się oznaki, że rozmowy postępują.

Najnowsza oferta McCarthy’ego byłaby znaczącym zwycięstwem twardogłowych konserwatystów – po tym, jak Kalifornijska Partia Republikańska już zaproponowała limit pięciu członków. To mniej niż obecne zasady konwencji, które wymagają, aby połowa GOP wezwała do takiego głosowania. Ale wielu bardziej umiarkowanych posłów obawiało się ustąpienia skrajnej prawicy w tej sprawie, ponieważ mogłoby to osłabić mówców i spowodować zamieszanie w szeregach.

Wśród dwóch innych ustępstw zgodził się na dopuszczenie większej liczby członków niezależnego klubu do potężnej Komisji Regulaminowej Izby Reprezentantów, która dyktuje, jak i kiedy rachunki trafiają na parkiet, oraz do głosowania nad garstką rachunków. Priorytety dla wstrzymania się, w tym terminy członkostwa i proponowanie planu bezpieczeństwa granic.

Jednak nic nie jest ostateczne, ponieważ negocjacje trwają. A źródła republikańskie mówią, że nawet jeśli oferta McCarthy’ego zostanie przyjęta, nie da mu to 218 głosów, których potrzebuje, by zostać mówcą. Chociaż ustępstwa te zyskały nowe poparcie, inni przeciwnicy zgłosili różne obawy, które nie zostały jeszcze w pełni rozwiązane.

Izba została odroczona na kilka godzin, ponieważ Republikanie kontynuowali negocjacje po nieudanym głosowaniu mówcy wcześniej tego dnia.

Przedstawiciel Teksasu był jednym z konserwatystów, którzy głosowali przeciwko inicjatywie wolnego słowa McCarthy’ego. Chip Roy powiedział przywódcom GOP, że według źródeł GOP zaznajomionych z wewnętrznymi dyskusjami może uzyskać 10 wstrzymań, jeśli trwające negocjacje się powiodą. Są dodatkowi przeciwnicy, którzy chcą głosować „teraz”.

Źródła podały, że środowe rozmowy między sojusznikami McCarthy’ego a przeciwnikami były jak dotąd najbardziej produktywne i intensywne. Na znak postępu super PAC stowarzyszone z McCarthym zgodziły się nie rozgrywać otwartych republikańskich prawyborów w bezpiecznych miejscach – jedno z wielkich żądań konserwatystów, ale McCarthy jak dotąd się opierał.

„Odbyliśmy więcej dyskusji jako ciało w ciągu ostatnich dwóch dni niż przez cztery lata” – powiedział Roy, opuszczając Kapitol w środę wieczorem.

Mimo to, nawet jeśli te negocjacje zakończą się sukcesem i 10 prawodawców przewróci kolumnę McCarthy’ego – co jest mało prawdopodobne – McCarthy’emu brakuje 218 głosów, aby zdobyć stanowisko mówcy, więc wciąż ma wiele do zrobienia.

Whip większości w Izbie Reprezentantów, Tom Emmer, powiedział w środę wieczorem, że negocjacje w sprawie następnego mówcy były „bardzo konstruktywne”.

„Zaangażowane jest w to całe członkostwo, a niektórzy siedzą teraz i rozmawiają o tej debacie i zastanawiają się, dokąd chcą z nią pójść dalej” – powiedział republikanin z Minnesoty.

Reprezentanci Izby Reprezentantów mają 222 miejsca w nowym Kongresie, więc aby McCarthy osiągnął 218, może stracić tylko cztery głosy GOP. Jego przeszkodą jest to, że ma do czynienia z niewielką, ale zdeterminowaną grupą konserwatystów.

Grupa wykorzystała swoje wpływy w republikańskiej większości, aby zapewnić sobie ustępstwa. McCarthy poddał się już wielu ich żądaniom, w tym ułatwieniu usunięcia siedzącego mówcy, ale jak dotąd jego wysiłki były niewystarczające.

Izba zebrała się w środę, aby następnie głosować Trzy tury głosowania We wtorek. McCarthy za każdym razem wypadał słabo, nie osiągając progu większości potrzebnego do zapewnienia mówcy.

Kiedy głosowanie zostało przedłużone we wtorek, sytuacja pogorszyła się, ponieważ wzrosła liczba głosów przeciwko kandydaturze McCarthy’ego na mówcę.

Pierwsze głosowanie na marszałka było 203 dla McCarthy’ego, a 19 Republikanów głosowało na innych kandydatów. W drugim głosowaniu McCarthy miał 203 głosy, a przedstawiciel GOP Jim Jordan z Ohio miał 19 głosów. McCarthy otrzymał 202 głosy w trzeciej turze głosowania i 20 głosów dla Jordanii, Reprezentant Byron Donalds dołączył do 19 innych prawodawców GOP, którzy głosowali przeciwko McCarthy’emu w pierwszych dwóch turach.

Po raz pierwszy od 1923 roku wybory na marszałka odbyły się w wielu głosowaniach.

„Mój wczorajszy głos polegał zasadniczo na przełamaniu impasu, ponieważ tkwimy w impasie i nigdzie się nie wybieramy” – powiedział Donalds, republikanin z Florydy, w środę w „CNN This Morning”. „W tej chwili (McCarthy) nie ma sposobu, aby się tam dostać. Jeśli to się powtórzy, tak, mogę tam być i to jest w porządku, ale teraz ważne jest, aby Republikanie się zjednoczyli i znaleźli sposób na wybranie głośnik.”

W czwartej turze głosowania 20 Republikanów wspólnie głosowało na Donalda, grupa przenosząca swoje zbiorowe poparcie z Jordanii na Donalda. Reprezentantka Victoria Sports z Indiany głosowała, zmniejszając limit McCarthy’ego do 217.

Sparts powiedział CNN, że zrobił to, ponieważ chciał umożliwić dalsze negocjacje w ramach konferencji, aby rozwiać obawy 20 członków.

Ostateczny wynik piątego głosowania ponownie wyniósł 201 głosów na McCarthy’ego, 20 głosów na Donalda i jeden głos obecny.

Ostateczny wynik w szóstym głosowaniu był taki sam: 201 dla McCarthy’ego, 20 dla Donalda i jeden prezent.

Trump uważnie obserwuje ruch na Kapitolu, a jego poparcie społeczne jest kluczowym elementem wysiłków McCarthy’ego.

Sojusznicy McCarthy’ego wpadli w panikę, gdy były prezydent zapytał NBC News o jego poparcie dla McCarthy’ego we wtorek, powiedziały dwa źródła GOP zaznajomione z tą sprawą. Były prezydent odmówił wydania oświadczenia w poniedziałek, powtarzając swoje poparcie dla McCarthy’ego pomimo zakulisowych wysiłków kilku sojuszników McCarthy’ego, aby skłonić do tego Trumpa, podają dwa źródła.

Bliski sojusznik McCarthy’ego zaczął następnie pracować za kulisami, aby wykonać obowiązki porządkowe i wywrzeć presję na Trumpa, aby wydał oświadczenie wyjaśniające jego poparcie. McCarthy i Trump połączyli się później przez telefon, gdzie McCarthy wyraził swoje zaangażowanie we wspieranie Trumpa. Trump mocno poparł Truth Social w środę rano, błagając Republikanów, aby „nie zamieniali dużej wygranej w wielką wygraną” i zachęcając ich do głosowania na McCarthy’ego.

Chociaż oświadczenie Trumpa nie poruszyło igły wśród zagorzałych przeciwników McCarthy’ego, jedno ze źródeł powiedziało, że McCarthy martwił się, że świat jest „słaby” i że wydawał się okazywać wsparcie, więc uznali, że ważna jest zmiana narracji.

Gates, jeden z republikanów w Izbie Reprezentantów, sprzeciwiający się kandydaturze McCarthy’ego na mówcę, odrzucił ostatnią próbę Trumpa, by pomóc Republikaninowi z Kalifornii, jako „tragiczną”.

„To nie zmienia mojego poglądu na McCarthy’ego, Trumpa ani mojego głosu” – powiedział Getz w oświadczeniu dla Fox News Digital w środę, krótko po tym, jak Trump stanął w obronie McCarthy’ego w poście Truth Social.

Odmowa Getza, wieloletniego zagorzałego sojusznika Trumpa, by pokłonić się pragnieniu Trumpa dotyczącego mówcy McCarthy’ego, rodzi nowe pytania o słabnący wpływ byłego prezydenta na Republikanów w trakcie jego trzeciej kampanii prezydenckiej.

„Jeśli Matt Gates cię ignoruje, to nie jest dobry znak” – powiedział jeden ze współpracowników Trumpa zaangażowany w jego kampanię w 2024 roku.

Trump dzwonił w imieniu McCarthy’ego przez ostatnie 24 godziny, próbując przełamać konserwatywną blokadę przeciwko niemu, ale jego wysiłki jak dotąd były bezowocne.

Ustawodawca, który rozmawiał z Trumpem późnym wtorkiem, zasugerował, aby były prezydent sam kandydował na mówcę, powiedział ktoś. Trump odepchnął i nadal naciskał na mężczyznę, by poparł McCarthy’ego, mówiąc, że byłby solidnym zwolennikiem „America First”.

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

READ  Bears LB Roquan Smith prosi o handel z Chicago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *