Pierwszy test oddechowy Covit-19 zatwierdzony przez FDA

FDA powiedziała Sprawdź analizator oddechu IR Covit-19, Ilość bagażu, którą można wykorzystać w gabinetach lekarskich i mobilnych placówkach badawczych. Da wyniki w ciągu trzech minut.

System ten oddziela i identyfikuje związki chemiczne w celu wykrycia pięciu związków związanych z zakażeniem SARS-CoV-2.

W badaniu analizatora oddechu InspectIR dokładnie zidentyfikowano ponad 91% próbek dodatnich i prawie 100% próbek ujemnych. Podobną czułość stwierdzono w innym badaniu dotyczącym wariantu koronawirusa Omigron. Jednak pozytywny wynik powinien zostać potwierdzony testami PCR, powiedziała FDA.

„To kolejne narzędzie, a ogłoszenie FDA sugeruje, że jest to dość dokładne i stosunkowo przyjazne dla użytkownika narzędzie” – powiedziała dr Emily Volk, przewodnicząca American College of Pathology, certyfikowany przez zespół anatom i patolog kliniczny.

„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak powszechnie jest to akceptowane” – powiedział Volk. „To zależy od tego, jaka jest cena”.

W piątkowym e-mailu do CNN InspectIR Systems nie ujawnił ceny maszyny ani terminu jej dostępności.

Akredytacja agencji jest „kolejnym przykładem szybkiego wykrywania COVID-19 za pomocą testów diagnostycznych” – powiedział dr Jeff Shuren, dyrektor Centrum Urządzeń i Zdrowia Radiacyjnego FDA. „FDA nadal wspiera rozwój nowych prób COVID – 19 mających na celu ulepszenie technologii, które mogą pomóc w walce z obecną epidemią i utrzymać Stany Zjednoczone w najlepszej pozycji na kolejną sytuację zagrożenia zdrowia publicznego”.

READ  Sarah Palin je obiad na świeżym powietrzu w restauracji dwa dni później, okazało się, że uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.