Podróżujący samolotem spotykają się z odwołaniami w weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day)?

NOWY JORK (AFP) – w ten weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day) podróżni z linii lotniczych nie tylko doświadczają szoku naklejkowegoPoczątek letniego sezonu turystycznego. Mają też do czynienia z zaległościami w odwołaniu lotów.

Ponad 1500 lotów zostało odwołanych od 21:50 EDT w sobotę, zgodnie z witryną śledzenia lotów FlightAware. Nastąpiło to po ponad 2300 odwołaniach w piątek.

Delta Air Lines ucierpiała najbardziej wśród amerykańskich linii lotniczych, a ponad 250 lotów, czyli 9% ich operacji, zostało odwołanych w sobotę. Międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie, gdzie znajduje się Delta i ma największy węzeł przesiadkowy, doświadczyło znacznych opóźnień w podróży. W sobotę odwołano 5% lotów, a opóźniono 16%.

Delta wskazała w e-mailu do Associated Press, że sobotnie odwołanie było spowodowane złą pogodą i „środkami kontroli ruchu lotniczego”, zauważając, że próbuje odwołać loty co najmniej 24 godziny przed weekendem Dnia Pamięci (Memorial Day).

Delta ogłosiła na swojej stronie internetowej w czwartek, że od 1 lipca do 7 sierpnia zmniejszy usługi o około 100 lotów dziennie, głównie w częściach Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej, które Delta często obsługuje.

„Bardziej niż kiedykolwiek w naszej historii, różne czynniki obecnie wpływające na naszą działalność — pogoda i kontrola ruchu lotniczego, personel dostawców, zwiększone wskaźniki przypadków COVID przyczyniające się do wyższych niż planowano nieplanowanych nieobecności w niektórych grupach roboczych — prowadzą do procesu, który prowadzi do procesu”, powiedziała Alison Abend. D., dyrektor ds. obsługi klienta w Delta, Alison Abend na stanowisku:

Linie lotnicze i miejsca turystyczne spodziewają się tego lata ogromnych tłumów, ponieważ ograniczenia podróży łagodzą się, a zmęczenie pandemią przezwycięża utrzymujący się strach przed zarażeniem się COVID-19 podczas podróży.

Wielu prognostów uważa, że ​​liczba podróżnych dorówna lub nawet przekroczy poziomy w starych, dobrych czasach przed pandemią. Jednak linie lotnicze zatrudniają tysiące mniej pracowników niż w 2019 r., co czasami przyczyniało się do powszechnych odwołań lotów.

READ  Akcje spadają, ropa przekracza 110 USD w związku z rosyjskimi sankcjami

Ludzie, którzy rezerwują tylko na letnie podróże, cierpią z powodu naklejek.

Według firmy Huber, zajmującej się danymi podróżnymi, krajowe ceny lotów latem w obie strony średnio przekraczają 400 USD, o 24% więcej niż w tym czasie w 2019 r. przed pandemią io 45% więcej niż w zeszłym roku.

____

Pisarz z Dallas, David Koenig, przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.