Politico donosi o „wzrastającej rozmowie o recesji” z Waszyngtonu na Wall Street pomimo zapewnień Bidena

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Politico opublikował w poniedziałek artykuł, w którym ostrzega, że ​​pomimo prób prezydenta Joe Bidena uspokojenia opinii publicznej i inwestorów, że recesja nie jest nieunikniona, „jest to coraz bardziej samotny głos”.

„Od Wall Street do Waszyngtonu szepty o nadchodzącej recesji gospodarczej wzrosły niemal do ryku, gdy Rezerwa Federalna rozpoczyna walkę z najwyższą inflacją od czterech dekad” – napisała Victoria Guida, korespondentka ekonomiczna. w Waszyngtonie”.

Wiele osób w finansach i mediach od miesięcy ostrzegało przed możliwą recesją, a Bloomberg publikuje artykuł w maju, twierdząc, że Fed prawdopodobnie przewidzi recesję w tym czasie.

Biały Dom unika pytań o pocztę głosową, Joe Biden rzekomo pozostawiony przez Huntera Bidena w transakcjach biznesowych

Prezydent Biden mówi o inflacji i problemach związanych z łańcuchem dostaw w porcie w Los Angeles, piątek, 10 czerwca 2022 r. w Los Angeles.
((Zdjęcie AP/Damian Dovarganes))

„Prezes Fed, Jerome Powell, zaczyna głośno mówić cichą część” – napisał dobrze. „Bank centralny jest gotowy na recesję, jeśli oznacza to kontrolowanie inflacji”.

„Podczas gdy Biden publicznie wspierał wysiłki Powella, podnoszenie oczekiwań na recesję pogłębia problemy gospodarcze administracji, gdy demokraci zbliżają się do tegorocznych wyborów do Kongresu” – kontynuowała.

Prezydent Biden publicznie oświadczył, że: Recesja nie jest nieunikniona. „Nie ma nic nieuniknionego w recesji” – powiedział Biden, zapytany w zeszłym miesiącu przez reportera. „Nie zmyślaj” – powiedział dziennikarzowi.

Gubernator Demokratów przyznaje, że recesję można poprawić i mówi:

WASZYNGTON - 22 stycznia: Budynek Rezerwy Federalnej jest postrzegany 22 stycznia 2008 r. w Waszyngtonie.  (Zdjęcie: Chip Somophila/Getty Images)

WASZYNGTON – 22 stycznia: Budynek Rezerwy Federalnej jest postrzegany 22 stycznia 2008 r. w Waszyngtonie. (Zdjęcie: Chip Somophila/Getty Images)

Jednak raporty Politico są sprzeczne z retoryką Bidena dotyczącą inflacji. „W całym kraju główny temat rozmów gospodarczych – wysoka inflacja – szybko przeradza się w rosnącą pewność kolejnej recesji” – napisała. „biały Dom Sojusznicy się do tego przygotowują. Republikańscy prawodawcy twierdzą, że deflacja jest nieunikniona”.

READ  Rubel spadł do najniższego poziomu od ośmiu miesięcy w stosunku do dolara

Jeśli chodzi o liderów w finansach i przemyśle, „Analitycy z Wall Street coraz częściej budują swoje prognozy. Liderzy biznesu szybko przeszli od cichych obaw do publicznej paplaniny o recesji gospodarczej podczas dyskusji z inwestorami i wewnątrz swoich firm”.

„Poruszają się niepokojące pytania: czy USA potrzebuje recesji, aby okiełznać inflację? Kiedy to się stanie? Czy Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe, nawet jeśli kraj wejdzie w recesję, dopóki inflacja nie spadnie?”

„Michael Feroli, główny ekonomista USA w JPMorgan Chase, powiedział, że recesja może rozpocząć się już w tym kwartale, a ostatnie dane pokazują, że wydatki konsumenckie – największa siła napędowa PKB – zaczynają zwalniać” – napisała.

Prezydent USA Joe Biden ogłosił nominację prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a ​​Powella na drugą czteroletnią kadencję oraz członka zarządu Rezerwy Federalnej, Lyle'a Brainarda, na stanowisko wiceprezesa w sali sądowej w budynku biurowym Eisenhowera w Białym Domu.  W Waszyngtonie, USA, 22 listopada 2021 r. REUTERS / Kevin Lamarque / File Photo

Prezydent USA Joe Biden ogłosił nominację prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na drugą czteroletnią kadencję oraz członka zarządu Rezerwy Federalnej, Lyle’a Brainarda, na stanowisko wiceprezesa w sali sądowej w budynku biurowym Eisenhowera w Białym Domu. W Waszyngtonie, USA, 22 listopada 2021 r. REUTERS / Kevin Lamarque / File Photo

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Ghida zauważył, że Feruli powiedział: „Wydaje się, że bardzo szybko tracimy wysokość”.

„W zeszłym tygodniu rząd potwierdził, że gospodarka skurczyła się w pierwszych trzech miesiącach roku – a wskaźnik wzrostu gospodarczego Atlanta Fed wskazuje na zwiększone szanse na deflację w drugim kwartale” – napisała.

Inflacja i spowalniająca gospodarka mogą negatywnie wpłynąć na demokratów w wybory śródokresowe w 2022 r.Krytycy mówią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *