Ponieważ sprzedaż sprzętu Switcha spada, jak długo Nintendo może opóźnić „Switch 2”?

Zdjęcie: Nintendo Life / Zion Grassl

Nintendo Raport W roku fiskalnym 2021/22 jest dzisiaj, a chociaż Switch nadal dobrze się sprzedaje, a sprzedaż oprogramowania wygląda dobrze, oznacza to, że entuzjazm dla pięcioletniego systemu zaczyna słabnąć. Żeby było jasne, wyniki nie oferują ponurego wyglądu konsoli i firmy, ale liczby pokazują 20% spadek sprzedaży rok do roku i perspektywy firmy Więcej kropli na przyszły rok.

w liczbach rzeczywistych, Sprzedaż przełączników dożywotnich Obecnie wynosi 107,65 miliona sztuk, z czego ponad 23 miliony w zeszłym roku. To całkiem solidna liczba — a sprzedaż (co oznacza liczbę jednostek faktycznie sprzedanych konsumentom w sklepach detalicznych, w przeciwieństwie do liczby sprzedanych w sklepach detalicznych) konsola w zeszłym roku fiskalnym jest drugim po roku premiery konsoli. Sprzedaż cyfrowa wzrosła również o 4,5% w roku fiskalnym 2021, a 22 stycznia i marca odnotowała drugą najwyższą kwartalną sprzedaż cyfrową w historii – niewiele więcej niż w poprzednim lukratywnym sezonie świątecznym 21. Dla pewności, w tej chwili w Kioto nie jest ponuro i ponuro.

Chociaż do tej pory w systemie toczyło się życie, są wyraźne oznaki, że Switch osiągnął szczyt. Nintendo spodziewa się, że sprzedaż sprzętu osiągnie w przyszłym roku 21 milionów sztuk i chociaż jest to wciąż o 3 miliony więcej niż cel Sony dla PS5, ograniczenia dostaw są jeszcze gorsze w przypadku mocniejszej konsoli — a prognoza Sony na rok fiskalny 2022 to znaczny wzrost w stosunku do W ubiegłym roku fiskalnym sprzedano 11,5 miliona PS5. A pamiętajmy, że PS5 wciąż jest jak kurze zęby w sklepach detalicznych 18 miesięcy po premierze.

Chociaż Nintendo najwyraźniej walczyło o wyprodukowanie sprzętu w wystarczających ilościach, prawda jest taka, że ​​popyt na konsolę hybrydową, choć wciąż zdrowy, biorąc pod uwagę jej wiek, on jest spowolnienie. Na wolności jest ponad 107 milionów przełączników i chociaż liczba ta będzie nadal rosła, branża gier nabiera rozpędu, a przełączniki są w tym momencie dość dobrze znane.

READ  OK Google, przynieś mi Coca-Colę: gigantyczne prezentacje AI robotów pobierających napoje gazowane
Przełącz gry
W gry nie brakuje, to na pewno (Zdjęcie: Nintendo na żywo)

Jest jedna rzecz, której Nintendo naprawdę potrzebuje, aby wykresy inwestorów ponownie wskazywały: napływ nowego, odpowiednio zmodernizowanego sprzętu Switch.

Globalny niedobór chipów i rosnące koszty produkcji niewątpliwie szkodzą zyskom Nintendo, a spadek marży na Switchu OLED jest również obserwowany jako czynnik przyczyniający się do skromnego wzrostu zysku firmy o 0,6% rok do roku. Ogólnie rzecz biorąc, poza tym, ujemne liczby nie sprawiają, że inwestorzy czytają szczęśliwie, a Switch OLED, podczas gdy powitalny strzał w ramię, był punktem zatrzymania.

Jest jedna rzecz, której Nintendo naprawdę potrzebuje, aby wykresy inwestorów ponownie wskazywały: napływ nowego, odpowiednio zmodernizowanego sprzętu Switch.

ten Kluczowe długie plotki „Pro” Albo Klucz 2 (lub jakkolwiek chcesz go nazwać tyłem obecnego modelu) był na czołówkach analityków od lat w tym momencie. Biorąc pod uwagę cykliczny i stopniowy charakter cyklu sprzętowego gier wideo oraz deficyt mocy między konsolami Switch, Microsoft i Sony — nie wspominając o tym, że Nintendo jest pionierem w połowie cyklu, w pół kroku ulepszeń swoich przenośnych systemów — dyskusja o potencjale nowych SKU jest popularna od czasu wprowadzenia Switcha w 2017 roku.

Nie było wiele potrzeby wymyślania zaktualizowanej wersji przez cały czas, gdy Switche znikały z półek tak szybko, jak potrafiło to zrobić Nintendo, pomimo tego, co mogą zobaczyć entuzjaści i zagorzali analitycy. W rzeczywistości, wśród Wielkiej Trójki, ogromny sukces Switcha i wiecznie zielonego katalogu oprogramowania umożliwił Nintendo przetrwanie burzy COVID i niedoborów części lepiej niż mogłoby być inaczej. Mimo że wciąż jesteśmy poza lasem, wydaje się coraz bardziej, że ktoś chce, aby transformator miał jedno oko, a Ty bardziej niż kiedykolwiek będziesz wiedział, co nadchodzi w rurociągu.

W idealnym świecie Nintendo z pewnością czekałoby na wydanie następcy Switcha w przyszłym roku. Obecny model będzie się nadal sprzedawał, ale gdy liczby się skończą, nowa gorączka jest po to, aby nadrobić luz i czerpać zyski. Nintendo boryka się z problemami produkcyjnymi, których nie może kontrolować — tymi, które mogą opóźnić plany dotyczące następnej konsoli, oraz problemami, które mogą ostatecznie wpłynąć na rozmach firmy. Zmiana może być ogromną dojną krową, ale dojenie jej całkowicie na sucho bez uruchomienia zamiennika nie jest dobrą strategią biznesową.

READ  Przykro mi, ale nie ma daty wydania Digimon Survive
Przejście dla zwierząt OLED
Wolno spalające się wiecznie gry, takie jak Animal Crossing, jak dotąd pomogły zmienić rejsy? (Zdjęcie: Nintendo na żywo)

Sugestie bez wątpienia odnoszą się do następcy, ale biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne przeszkody produkcyjne, wiedza, kiedy nacisnąć spust, aby kontynuować, jest obecnie głównym problemem Nintendo. Nowa wersja konsoli (oczywiście kompatybilna wstecz) obok siebie Zelda: Oddech Dzikich 2 Będzie to miało sens, ponieważ data premiery „Wiosna 2023” przypada sześć lat po pierwotnym wydaniu. Według ankiety, którą przeprowadziliśmy na ten tematWielu czytelników Nintendo Life będzie skakać na zmodernizowanym sprzęcie obok nowej Zeldy – i jest to rodzaj akcji, której można się spodziewać po Nintendo.

Sugestie bez wątpienia odnoszą się do następcy, ale wiedza, kiedy pociągnąć za spust, aby kontynuować, jest obecnie głównym problemem Nintendo.

Plotki wskazują Ten Microsoft naciskał, aby „wskoczyć w kolejkę” i uzyskać priorytet chipów, aby zrobić więcej Xboksa, i chociaż Nintendo nie chce kupować jednego lub dwóch popów, nie może konkurować z Microsoftem pod względem absolutnej siły nabywczej. Ponieważ firmy są zmuszone trzymać się komponentów, nie tylko Nintendo będzie musiało w pełni korzystać ze status quo znacznie dłużej niż w normalnych okolicznościach. Planuje podzielić swoje zapasy 1/10 Jest kolejną wskazówką, że chce się trzymać i korzystać z lepszych rzeczy, gdy firma wciąż się rozwija.

W rzeczywistości widzieliśmy nawet, jak analitycy dostarczają bardziej trzeźwych szacunków, kiedy pojawi się następca Switcha, z datami takimi jak koniec 2024 Zaproponuj teraz. Do tego czasu obecna konsola będzie miała siedem i pół roku – wycofana w nowoczesnych kategoriach gamingowych. Nie ma wątpliwości, że system może dostarczać świetne gry takim, jakim jest i to się nie zmieni, ale dla branży i zagorzałych fanów, którzy zawsze mają jedno spojrzenie na The Next Big Thing™, koniec 2024 roku wydaje się długim oczekiwaniem na nowy sprzęt Nintendo.

READ  Reżyser Sonic Frontiers mówi, że gra „nadal ma przed sobą długą drogę”

Jeśli chodzi o zarobki, z pewnością Nintendo może przetrwać kolejne dwa lata w swojej obecnej ofercie, być może dzięki ładnemu wdrożeniu Switch Lite OLED. Trudno będzie jednak zachwiać przekonaniem, że firma nadal stoi – jeśli nie graczom, to z pewnością inwestorom. Nowa Zelda pomoże, ale święto 2024 wydaje się odległe.

Raporty Bloomberga Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, „odmówił komentarza, gdy zapytano go podczas briefingu o tym, kiedy jego firma może ujawnić kolejną wersję swojej kultowej konsoli” i jesteśmy skłonni sądzić, że jest to palące pytanie również w obrębie centrali Nintendo. Łatwo jest ogłosić, ale masowa produkcja sprzętu i zaspokajanie popytu konsumentów to wyzwanie, na pewno nie zazdrościmy ludziom, którzy zajmują się logistyką wypuszczania kolejnej konsoli Nintendo.

Powiedz nam w poniższej ankiecie, kiedy myślisz, że Nintendo wyda kolejną konsolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *