Powiedz ser! Obrazowanie galaktyczne uchwyciło 3 miliardy gwiazd

Przylądek Canaveral na Florydzie – Sesja obrazowania galaktycznego uchwyciła ponad 3 miliardy gwiazd i galaktyk w jednym z największych przeglądów nieba w historii.

Ciemna kamera na teleskopie w Chile prowadziła obserwacje przez okres dwóch lat, skupiając się na niebie nad półkulą południową. NOIRLab z National Science Foundation opublikowało wyniki ankiety w tym tygodniu.

Pokazane bardzo szczegółowo, większość tych obiektów Drogi Mlecznej to gwiazdy. Liczba obejmuje również małe, odległe galaktyki, które mogły zostać pomylone z pojedynczymi gwiazdami.

To tak, jakby zrobić zdjęcie grupowe i móc rozróżnić nie tylko każdą osobę, ale także kolor jej koszuli, powiedział główny badacz Andrew Saydjari, doktorant fizyki na Uniwersytecie Harvarda.

„Pomimo wielu godzin wpatrywania się w obrazy zawierające dziesiątki tysięcy gwiazd, nie jestem pewien, czy kiedykolwiek zastanawiałem się nad rozmiarem tych liczb” – powiedział Sedjari w e-mailu.

Według naukowców najnowsze badanie obejmuje obecnie 6,5% nocnego nieba. Obejmuje wyniki badania opublikowanego w 2017 r., w którym oceniono dwa miliardy ciał niebieskich, z których większość to gwiazdy.

Z setkami miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej, kosmiczny katalog z pewnością się powiększy. Nie ma dalszych aktualizacji tego konkretnego przeglądu, powiedział Sedjari, ale nadchodzące teleskopy będą przetwarzać większe obszary nieba.

___

Sekcja Associated Press Health and Science otrzymuje wsparcie od grupy Science and Education Media Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszystkie treści.

READ  Pierwszy obraz supermasywnej czarnej dziury został ujawniony w centrum Drogi Mlecznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *