Pożar w barze karaoke w Wietnamie zabija co najmniej 32 osoby | Wietnam

Liczba ofiar śmiertelnych pożaru, który zniszczył bar karaoke na południu Wietnam Media państwowe podały 32.

Raporty mówią, że pożar ogarnął drugie piętro budynku we wtorek wieczorem, zatrzymując klientów i personel, gdy gęsty dym wypełnił schody i zamknął wyjście awaryjne.

W środę oficjalne media podały, że wielu z nich stłoczyło się na balkonie, aby uciec przed pożarem, który szybko rozprzestrzenił się w drewnianym wnętrzu, podczas gdy inni musieli wyskoczyć z budynku.

Wietnamski premier Pham Minh Chin w środę zarządził więcej inspekcji miejsc wysokiego ryzyka, zwłaszcza barów karaoke.

Zdjęcia przedstawiały smugi dymu unoszące się z baru – znajdującego się w zatłoczonej dzielnicy mieszkalnej w Thuan An City, na północ od centrum handlowego Ho Chi Minh City – gdy strażacy na dźwigach próbowali ugasić pożar.

Cong An Nhan Dan, rzecznik Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 32, w tym 17 mężczyzn i 15 kobiet.

Mai Hong Dong, wysoki rangą urzędnik rządzącej Partii Komunistycznej w prowincji Binh Duong, gdzie znajduje się taśma, wcześniej ustalił liczbę ofiar śmiertelnych na 23, a rannych 11. Powiedział AFP, że urzędnicy wciąż szukają kolejnych ofiar.

Media państwowe podały, że w toalecie znaleziono martwe osiem osób.

Według raportu władz Binh Dung, przedstawionego przez państwowe media, pierwotną przyczyną pożaru było zwarcie.

Świadek Nguyen Sang, który mieszka w pobliżu baru karaoke, powiedział serwisowi informacyjnemu VnExpress, że kiedy na miejsce przybyły wozy strażackie, recepcjonistka powiedziała, że ​​w środku utknęło 40 osób.

„Wielu ludzi wybiegło na zewnątrz przez główne wejście, ale wielu innych nie mogło znieść upału i wskoczyło na ziemię, łamiąc sobie ręce i stopy” – powiedział Sang.

Według państwowych mediów ratownicy przeszukiwali całą noc w poszukiwaniu osób uwięzionych w 30-pokojowym barze.

Policja powiedziała mediom państwowym, że przepisy przeciwpożarowe pubu zostały sprawdzone przed wybuchem pożaru.

W tym, co było wcześniej najbardziej śmiertelnym pożarem w Wietnamie, 13 osób zginęło w pożarze kompleksu mieszkalnego w Ho Chi Minh City w 2018 roku.

W 2016 r. w pożarze obiektu karaoke w stolicy Hanoi zginęło 13 osób, co spowodowało ogólnokrajową ocenę środków przeciwpożarowych w barach i klubach.

W zeszłym miesiącu trzech strażaków zginęło po próbie ugaszenia pożaru w innym barze karaoke w Hanoi.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.