Pracownicy Apple w Oklahomie głosują za zakupem drugiego sklepu związkowego firmy w USA

Kupujący patrzy na ścianę zajętą ​​w całości przez pokrowce na iPhone’a w sklepie Apple Store amerykańskiej międzynarodowej firmy technologicznej w Hongkongu. Oficjalne dane pokazały, że ceny konsumpcyjne w Chinach rosły wolniej niż oczekiwano w sierpniu w związku z falami upałów i wybuchem Covid-19, podczas gdy inflacja producentów spadła do najniższego poziomu od lutego 2021 r.

Badrul Szkorot | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Pracownicy w jabłko Sklep w Oklahoma City głosował w piątek za przystąpieniem do związku, stając się drugim zunifikowanym sklepem Apple w Stanach Zjednoczonych

Głosowanie jest porażką Apple, które sprzeciwiało się wysiłkom związków w całym kraju. To wygrana dla Communications Workers of America, która teraz reprezentuje pracowników sklepu Apple po wstrzymaniu wysiłków na rzecz rozdzielenia związków w sklepach w Georgii i Nowym Jorku.

Liczba ta wynosiła 56 głosów za i 32 przeciw. Około 94 pracowników kwalifikowało się do przystąpienia do CWA. Głosowanie odbyło się na początku tego tygodnia.

„Pracownicy detaliczni Penn Square Apple są wspaniałym dodatkiem do naszego rosnącego ruchu robotniczego i z radością witamy ich jako członków CWA” – powiedziała w oświadczeniu Sarah Stevens, sekretarz skarbu CWA.

„Wierzymy, że otwarta, bezpośrednia i oparta na współpracy relacja, którą cieszymy się z naszymi cenionymi członkami zespołu, jest najlepszym sposobem na zapewnienie doskonałego doświadczenia naszym klientom i zespołom” – powiedział Apple w oświadczeniu, dodając, że od 2018 r. zwiększyło liczbę start-upów. płace w Stanach Zjednoczonych o 45%.

Krajowa Rada Stosunków Pracy poświadczy głosy w przyszłym tygodniu. Następnie Apple musi negocjować ze związkiem w sprawie warunków pracy.

Apple sprzeciwił się związkowi, zgodnie z wnioskiem CWA na początku tego miesiąca, który twierdził, że kierownictwo Apple odbyło antyzwiązkowe spotkania i zagroziło odmową franchisingu w sklepach, które tworzą związek.

Pierwszy zunifikowany Apple Store w Stanach Zjednoczonych, reprezentowany przez Międzynarodową Federację Mechaników i Pracowników Lotnictwa w Maryland, przygotowuje się do rozpoczęcia formalnych negocjacji z Apple. Według Bloomberg News,Apple powiedział tamtejszym pracownikom, że nie otrzyma żadnych korzyści, takich jak zaliczka na czesne lub dostęp do kursów online, ponieważ będzie musiał negocjować ze związkiem.

READ  Akcje Didi spadają o 44%, pozostawiając SoftBank i Uber ze słabymi zwrotami

Apple to jedna z najcenniejszych firm na świecie, z globalną sprzedażą przekraczającą 365 miliardów dolarów w 2021 roku. Ma około 270 sklepów w Stanach Zjednoczonych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.