Prawicowi republikanie przygotowują się do „wojny” w sprawie porozumienia w sprawie limitu zadłużenia

Negocjatorzy z Białego Domu i Kongresu Republikanów pracowali przez całą dobę, gdy rozpoczął się weekend Dnia Pamięci, próbując wypracować porozumienie w celu podniesienia pułapu zadłużenia kraju i uniknięcia kryzysu finansowego, a wśród skrajnej prawicy narastały skargi, że prezydent Biden zdobył górną część przystąpić do rozmów.

Reprezentant Patrick T. McHenry z Północnej Karoliny, jeden z głównych negocjatorów, powiedział dziennikarzom w sobotę na Kapitolu, że obie strony dzielą „godziny lub dni” od osiągnięcia porozumienia.

„Myślę, że wszyscy jesteśmy zmęczeni” – powiedział pan McHenry, który był zaangażowany w negocjacje przez 11 dni. Ale to nie znaczy, że jesteśmy gotowi podjąć się czegoś, co naszym zdaniem jest nie do przyjęcia. Republikanie w Izbie Reprezentantów oczekują, że będziemy walczyć o dobry interes.

Po piątkowych wieczornych negocjacjach, które trwały do ​​​​soboty rano, przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy wrócił z lunchu na Kapitol z pudełkiem fast foodów dla dziesiątek reporterów, którzy obozowali w oczekiwaniu na wiadomości.

„Nie wiem, czy dzisiaj” – powiedział McCarthy, zapytany, czy w sobotę można osiągnąć porozumienie. Jednak pan McCarthy powiedział, że jest „optymistą” co do umowy i że poinformuje swoich członków o całej ustawie przed poinformowaniem prasy.

Od wielu dni najwyżsi urzędnicy Białego Domu i republikańscy prawodawcy zbliżają się do porozumienia, które podniosłoby limit zadłużenia na dwa lata, jednocześnie nakładając surowe ograniczenia na wydatki uznaniowe niezwiązane z wojskiem lub weteranami w tym samym okresie.

Biden rozpoczął negocjacje z McCarthy w tym miesiącu po tygodniach nalegań, aby Kongres podniósł pułap zadłużenia bez żadnych zobowiązań. Demokraci oskarżyli Republikanów o przetrzymywanie gospodarki jako zakładników w związku z ich żądaniami głębokich cięć wydatków, podczas gdy Republikanie wyrazili zaniepokojenie rosnącym długiem federalnym kraju, który wynosi 31,4 bilionów dolarów.

W sobotę stało się bardziej oczywiste, że McCarthy będzie potrzebował Demokratów do poparcia jakiejkolwiek umowy, którą zawrze z prezydentem Bidenem, aby uchwalić ustawę, ponieważ prawodawcy z House Freedom Caucus ostro skrytykowali zarys powstającej umowy.

READ  Dyrektor generalny Starbucks uderza w związki przemysłu kawowego

„Trwa bezwzględne poddanie się. Po stronie, która trzyma karty,” palący Reprezentant Dan Bishop z Północnej Karoliny jest członkiem klubu.

Większość prawodawców, którzy nie byli bezpośrednio zaangażowani w negocjacje, pojechała do swoich okręgów na tygodniowe święto Dnia Pamięci, ale 35 członków grupy Freedom Caucus próbowało wywrzeć presję na McCarthy’ego, aby nie wycofywał się z republikańskich żądań ograniczenia wydatków federalnych przez 10 lat , anulować dodatkowe pieniądze na obsługę Urzędu Skarbowego, obniżyć ulgi podatkowe na czystą energię i odzyskać niewydane fundusze na walkę z Covid-19.

Krytycy warunków umowy nie znają jej szczegółów, powiedział McCarthy, a republikańscy negocjatorzy powiedzieli, że nadal stanowczo opowiadają się za żądaniem zaostrzenia wymagań pracowniczych dla programów sieci bezpieczeństwa socjalnego w ramach umowy.

„Bez szans. Przedstawiciel Garrett Graves, R-Louisiana i jeden z negocjatorów, powiedział dziennikarzom w piątek o możliwości rezygnacji z zamówienia.

Ale to prawdopodobnie nie wystarczy członkom House Freedom Caucus.

„Jeśli wymagania biznesowe są przedmiotem„ umowy ”, nie powinno być umowy”, napisał na Twitterze przedstawiciel Chip Roy z R-Texas i członek klubu. „Mów o złapaniu złej liny”.

Pan Bishop zagroził „wojną” legislacyjną przeciwko umowie, jeśli będzie to niewiele więcej niż „czysty” wzrost pułapu zadłużenia, który usunie kwestię ze stołu po wyborach w 2024 roku.

Sekretarz skarbu Janet L. Yellen powiedziała w piątek, że Stanom Zjednoczonym skończą się pieniądze na opłacenie rachunków do 5 czerwca, dając nieco więcej czasu niż wcześniej szacowano, przy jednoczesnym utrzymaniu pilnej potrzeby przywódców Kongresu, aby porozumienie w sprawie zwiększenia lub zawieszenia długu limit. Niewykonanie zobowiązania może doprowadzić do szeregu potencjalnych problemów dla gospodarki USA.

Demokraci dążyli do tego, aby opinia publiczna obwiniała Republikanów w przypadku niewypłacalności państwa.

Rzecznik Katarzyna M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *