Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss zwolniła ministra finansów Kwasiego Kwarteng

Philip Hammond przyjeżdża na posiedzenie gabinetu na Downing Street 12 lipca 2016 r. w Londynie w Anglii. (Christopher Furlong/Getty Images)

Reputacja gospodarcza brytyjskiej Partii Konserwatywnej i program wzrostu są „w strzępach”, powiedział w piątek były kanclerz Wielkiej Brytanii Philip Hammond.

Hammond skomentował to w wywiadzie dla BBC Radio 4.

„[Truss’ government] „Nie sądzę, że będą w stanie naprawić szkody polityczne, które zostały wyrządzone bez całkowitego rozwiązania problemu gospodarczego”, powiedział Hammond.

„Boję się powiedzieć, że odrzuciliśmy lata ciężkiej pracy na rzecz budowania i utrzymania reputacji partii dyscypliny fiskalnej i kompetencji w rządzie. W świetle tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku tygodni, wiele argumentów Zwykle używamy przeciwko Partii Pracy w związku z zarządzaniem finansami, będzie bardzo luźne” – dodał.

Komentarze Hammonda pojawiają się w obliczu Wielkiej Brytanii Znaczące turbulencje gospodarcze. mówił wcześniej Truss zorganizował konferencję prasową Na Downing Street oficjalnie zapowiedział zwrot o 180 stopni w podatku dochodowym od osób prawnych.

Hammond krytycznie odnosił się do gospodarczej polityki wzrostu firmy Truss i powiedział, że powinien „powrócić do bardziej konwencjonalnej polityki gospodarczej”.

„Agenda gospodarcza Liz Truss jest bardzo prosta: tniesz podatki, a wzrost nastąpi. Takie podejście, które polega na wykorzystaniu pożyczek do finansowania wydatków na cięcie podatków do czasu rozpoczęcia wzrostu, jeśli w ogóle tak się stanie, nie jest w tej chwili na porządku dziennym” powiedział.

Hammond uważa, że ​​Truss może pozostać premierem i nie wezwał do jego rezygnacji. „Nie wierzę, że kraj będzie tolerował kolejną zmianę przywództwa bez wyborów powszechnych” – powiedział.

Co mówi Truss: W Minister finansów Kwasi Kwarteng zwolniony Ogłaszając kolejne odwrócenie w swoim minibudżecie, Truss przyznał w piątek, że jego zadanie jest trudne. Ona „działała zdecydowanie”. Aby uspokoić rynki.

Kratownica mówi Jeremy HuntJego nowy kanclerz był „jednym z najbardziej doświadczonych i powszechnie szanowanych ministrów rządu i parlamentarzystów”.

W obliczu ostrej krytyki, ona Odmówił przeprosin swojej partii lub opinii publicznej o niestabilności spowodowanej jego planem gospodarczym.

READ  Szef Secret Service James Murray opuścił agencję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *