Premiera „Obi-Wana Kenobi” wcześnie na Disney+

Obi-Wan Kenobi„Premiera w Disney + kilka godzin wcześniej niż planowano, program „Gwiezdne wojny” został ogłoszony w czwartek wieczorem.

Widzowie z Zachodniego Wybrzeża będą mogli transmitować dwa pierwsze odcinki serialu z udziałem Ewana McGregora i Haydena Christensena od godziny 21:00 czasu PT. Pierwotnie miał być dostępny o północy.

Wiadomość została ogłoszona w tweecie z oficjalnego konta Star Wars. „Czas ObiWanKenobi… za wcześnie” – czytamy w tweecie. „Pierwsze dwa odcinki rozpoczną się nadawanie DZIŚ o 21:00 PT na Disneyplus”.

Wcześniej dzisiaj w Świętowanie Gwiezdnych Wojen Konferencja w Anaheim w Kalifornii fani „Gwiezdnych wojen” byli zaskoczeni premierą serialu o 19:00 czasu polskiego — a teraz widzowie w domu będą mogli wcześnie złapać „Obi-Wana Kenobiego”.

Seria Disney+ to kulminacja lat planowania w Lucas Film Ożywić występ McGregora jako Obi-Wana z prequelowej trylogii „Gwiezdne wojny”. Początkowo aktor miał zagrać w niezależnym filmie fabularnym w reżyserii Stephena Daldry’ego („Godziny”). Po niepowodzeniu kasowym Solo: Gwiezdne wojny – historia w 2018 roku, Lucasfilm anulował swoje niezależne filmy i skupił się na tworzeniu programów Disney+, a gwiezdny sukces Mandalorianina ożywił nadzieję, że McGregor nie porzuci Obi-Wana. Szata z powrotem do serii floka.

Aktor w końcu potwierdził tę wiadomość z wielkimi fanfarami na targach D23 Expo w sierpniu 2019 roku, ale planowany na 2020 rok film z reżyserką „The Mandalorian” Deborah Chow został przełożony, gdy pierwszy główny scenarzysta, Hossein Amini („The Alienist”) opuścił produkcję. Po tym, jak Joby Harold („Army of the Dead”) zostaje wyznaczona do przejęcia kontroli, seria sześciu odcinków zostaje ponownie opóźniona przez pandemię. Disney w końcu ogłosił w lutym, że serial rozpocznie się w Disney+ 25 maja 2022 r., a następnie, pod koniec marca, przesunął premierę o dwa dni do 27 maja.

READ  Matthew Morrison wyszedł jako sędzia „Więc myślisz, że umiesz tańczyć”

Ustawia się prawie 10 lat po wydarzeniach z 2005 roku Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, „Obi-Wan Kenobi” ukazuje życie Obi-Wana na wygnaniu na Tatooine. Po tym, jak Rozkaz 66 eliminuje Jeda, Obi-Wan staje się ściganym człowiekiem, zwłaszcza przez detektywa o imieniu Reva Sevander (Moses Ingram). Christensen powraca również do swojego występu z przedkoncertowych występów, takich jak Anakin Skywalker, który po ostatnim spotkaniu z Obi-Wanem został przekształcony w Dartha Vadera; Joel Edgerton i Bonnie Bessé powracają jako wujek Luke’a Skywalkera, Owen i ciotka Beru Lars. W serialu występują Robert Friend, Indira Varma, Song Kang, Kumail Nanjiani, O’Shea Jackson Jr., Simon Kessel, Benny Safdie i Maya Erskine.

Fani biorą udział w niespodziewanej premierze serialu Disney+/Lucasfilm „Obi-Wan Kenobi” 26 maja podczas imprezy Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii (zdjęcie Disneya: Jesse Grant/Getty Images)
Getty Images dla Disneya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.