Procesory AMD Ryzen sprzedały się w zeszłym miesiącu więcej niż procesory Intel Alder Lake i nadal mają duży udział w rynku DIY w Niemczech

Najnowszy udział w sprzedaży i przychodach procesorów AMD Ryzen i Intel Core od Mindfactory, największego detalisty technologicznego w Niemczech, został opublikowany przez Ingebor na Reddicie.

Procesory Intel Alder Lake zwiększają globalny udział w rynku, ale procesory AMD Ryzen nadal dominują w sektorze DIY w Niemczech

Od dwóch tygodni mamy wspomniany Jak ogólnie rynek komputerów osobistych spada z powodu wysokiej inflacji. Oczekuje się, że zarówno AMD, jak i Intel stracą przychody z komputerów stacjonarnych w następnym kwartale, ale segment majsterkowiczów w Niemczech nadal wydaje się być bastionem procesorów AMD Ryzen, które nadal wyprzedzają najnowsze i najlepsze procesory Intel Alder Lake.

Dane dotyczące sprzedaży/przychodów procesorów Intel Core i AMD Ryzen według Mindfactory (kredyty: u/Ingebor):

t6bnykr

Patrząc na wyniki sprzedaży, Mindfactory poinformowało, że w czerwcu 63% sprzedanych procesorów pochodziło od AMD, a 37% od Intela. Procesory AMD Ryzen osiągnęły ponad 7500 jednostek, podczas gdy sprzedaż procesorów Intela zbliżyła się do 5000 jednostek. Spośród wszystkich sprzedanych procesorów AMD najpopularniejszymi procesorami były Ryzen 5 5600X, Ryzen 7 5800X i Ryzen 9 5950X. W rzeczywistości Ryzen 9 5900X sprzedał się więcej niż mainstreamowy Ryzen 5 5600G i Ryzen 5 5500. Wynika to głównie z Zniżkowe oferty otrzymane przez kolekcję Zen 3 Ponieważ ma około dwóch lat.

Z drugiej strony Intel odnotował, że jego całkowita sprzedaż pochodziła z grubsza z linii Alder Lake 12. generacji. Najpopularniejszymi procesorami Intela były Core i7-12700K, Core i5-12400F oraz Core i5-12600K. Podział przychodów był również taki sam, przy przychodach Mindfactory wynoszących 61% z przychodzących procesorów AMD lub ponad 2,5 miliona euro, podczas gdy procesory Intela przyniosły 39% lub nieco ponad 1 milion euro ze sprzedaży. Widać wyraźnie spadkowy trend w wielkości sprzedaży i przychodów, który jest wezwaniem do wspomnianego schyłkowego rynku PC.

Dane liczbowe dotyczące procesorów Intel Core i AMD Ryzen według Mindfactory (napisy: u/Ingebor):

READ  Wyłącznie: Microsoft kontynuuje iterację na urządzeniu Xbox do przesyłania strumieniowego w chmurze o nazwie kodowej Keystone
elqj5nh
9kgpzao

Najwyższe przychody pochodziły z trzech najlepszych chipsetów, Ryzen 5 5600X (435 000 EUR), Ryzen 7 5800X (416 000 EUR) i Ryzen 9 5900X (391 000 EUR). Ceny procesorów Intel i AMD spadają, a Intel ma Niedawno zacząłem obniżać ceny dla detalistów To obniża ceny nawet o 5% w przypadku niektórych procesorów Alder Lake 12. generacji. Ta obniżka ceny jest planowana na bieżący miesiąc, więc nie zostanie tu odzwierciedlona, ​​ponieważ te liczby pochodzą z poprzedniego miesiąca.

W segmencie rodzinnym, Intel i AMD posiadają najnowsze procesory Alder Lake (12. generacji) i Vermeer (Ryzen 5000), które odpowiadają za 75% sprzedaży i 83% przychodów. Linia chipów AMD Ryzen Threadripper i Intel Core-X HEDT całkowicie zniknęła, ponieważ entuzjaści majsterkowania nie mieli żadnej nowej rodziny produktów od ponad dwóch lat. AMD ogłosiło, że procesory Threadripper 5000WX pojawią się w segmencie DIY, ale będą to kompletne części PRO, które wymagają tego od użytkowników. Wydają dużo więcej niż kiedyś rodzina HEDT.

Na podstawie raportu wygląda na to, że Niemcy pozostaną ostoją AMD, chyba że Intel zrobi coś naprawdę dobrego. Zobaczymy czy Jezioro Raptor być w stanie wyciągnąć większy udział w rynku od AMD w głównym nurcie jeszcze w tym roku, biorąc pod uwagę, że czerwony zespół się skoncentruje AM4 w strumieniu A AM5 na wysokiej klasy listwie.

Produkty wymienione w tym poście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.