Prognozy British Open 2022, typy, kursy: cztery osoby, które mogą pokonać Rory’ego McIlroya, Victora Hovlanda w St Andrews

Z Rorym McIlroyem i Victorem Hovlandem siedzącymi na szczycie tabeli liderów 150. Open Championship po ogłoszeniu 66-sekundowego meczu w sobotę, świat golfistów przechodzi do finałowej rundy w niedzielę, zastanawiając się, czy zobaczymy historyczny koniec tego, co już było imponująca jubileuszowa edycja najstarszego na świecie. Mistrzostwa w golfa.

McIlroy uchwyci wielką suszę, której doświadczał przez osiem lat w St Andrews Jedna z najwspanialszych historii golfa w tym roku, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób, w jaki grał w najważniejszych turniejach do tej pory w tym sezonie z pierwszą dziesiątką w Masters (drugi), PGA Championship (miejsce ósme) i US Open (T5). Zwycięstwo Hovlanda umocni jego miejsce wśród wschodzących gwiazd golfa, dodając go do głównego sezonu mistrzostw 2022, w którym czterej zwycięzcy będą mieli mniej niż 30 lat.

Ale co, jeśli zwycięzca kolby bordo nie pochodzi z ostatniego parowania? Co by było, gdyby ktoś wniósł niewielką opłatę i każdy z naszych kolegów liderów wróciłby do grupy? Więc kto ma największe szanse na złapanie McIlroya i Hovlanda w niedzielę?

Historycznie, rekordem powrotu w ostatniej rundzie w The Open jest ten, który posiadał oficjalny Paul Lawrie, oddając 10 strzałów, aby zdobyć trzyosobowe playoffy i wygrać na koniec. Jednak szanse McIlroya i/lub Hovlanda na oddanie trzech uderzeń w 18. dołek podczas spotkania Jana van de Velde na Carnoustie w tym roku wydają się mało prawdopodobne. Nowsze i rzeczywiste przykłady godnego uwagi powrotu do finałowej rundy podczas The Open obejmują sześciosuwowe zwycięstwo Padraiga Harringtona w 2007 r., sześciosuwowe zwycięstwo Erniego Elsa w 2012 r. oraz pięciosuwowe zwycięstwo Phila Mickelsona w 2013 r.

Ale żaden z nich nie był w St. Andrews. Zwycięzca każdej 72-dołkowej edycji The Open rozgrywanej w St Andrews miał cztery uderzenia od prowadzącego do finałowego znaleziska i zdobył Claret Jug wszystkie 22 razy, Według Justina Ray. W związku z tym, oto pięciu pretendentów, którzy w niedzielę mogą dogonić 150 liderów Open Championship. Kursy przez Caesars Sportsbook

Cameron Smith (-12 lat): Po dwóch dniach robienia prawie wszystkiego na Greens, Smith nie rzucał w sobotę strzałów z taką samą konsekwencją, jak 54-dołkowy lider mistrzostw. Chociaż nie czesał wielu wróbli, Smith trzymał się razem, dopóki podwójny straszak nie upadł na 13. miejscu.Te błędy i faule nie kosztowały go wielu punktów w tabeli liderów, ale te dwa trafienia postawiły go w znacznie lepszej pozycji do złapać liderów. W obecnej sytuacji nie tylko musi strzelić gdzieś w okolicach 65 lub 66, ale mieć nadzieję, że ani McIlroy, ani Hovland nie strzelą gola w latach 60. Kursy: 11-1

Cameron Young (-12 lat): Pewien debiutant PGA Tour popisał się imponującym pokazem na swoim otwartym starcie, w tym tym, jak uratował 1 do 71 pomimo dwóch ukrycia i podwójnego bogeya ze swojego miejsca w ostatniej parze. Po 64 w czwartek, 69 w piątek, a następnie 71 w sobotę, byłoby wspaniale zobaczyć, jak odwrócił trend i wrócić do wczesnego formatu mistrzostw. Ale tak nie jest, zwłaszcza z graczami na początku swojej kariery. Kursy: 25-1

Scotty Scheffler (-11): Potężny 3 poniżej 69 punktów popchnął zwycięskiego mistrza Masters w jednym punkcie do tabeli liderów i nieco bliżej możliwości rywalizacji o drugie główne mistrzostwo w tym fantastycznym sezonie 2022. Schaeffler miał swoje najlepsze dni w turnieju, kiedy zaczął strzelać z bliska na greenach Old Course i udało się stworzyć pięć ptaków dziennie. Scheffler to wysoka oferta, w której można prawie liczyć na 68 lub 69 w niedzielę, ale ten wynik i tak byłby niższy niż wyciąg Clarett Jug, chyba że Rory i Hovland strzelą na równych warunkach. Si Woo Kim jest w wieku jedenastu lat z Schefflerem, ale nigdy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w 22 startach głównych. Kursy: 20-1

Dustin Johnson (-10): Z długością do prowadzenia zielonego na krótkich dystansach 4s i talentem do ciągnięcia, St Andrews wyglądał na dobrze przygotowanego dla Johnsona do rywalizacji o swoje trzecie główne mistrzostwo. Niestety, te wysiłki zakończyły się fiaskiem w sobotnie popołudnie, ponieważ DJ miał tyle samo ukrycia na swoich ostatnich sześciu (trzech) slotach, co w pierwszych dwóch rundach łącznie. Ma potencjał, by w niedzielę uderzyć naprawdę nisko, ale sposób, w jaki został uderzony przez wzgórza i bunkry starego pola pod koniec trzeciej rundy, nie wróży dobrze na epicki powrót. Kursy: 50-1

Ostatnie wybory na Open Championship 2022

Kyle Porter, starszy pisarz golfowy: Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których McIlroy wygrał 150. Open. Wykonał niewyobrażalnie dobrą robotę, nie pozwalając sobie ponieść emocji podczas wyjątkowo emocjonalnego tygodnia. Jego gra jest tak czysta, jak w ciągu roku, a on płaci punkty, aby to udowodnić. St Andrews to magiczne miejsce, a zwycięstwo Rory’ego w tym samym tygodniu, w którym Tiger Woods zszedł ze sceny zaraz po dwóch najlepszych wygranych w historii golfa na tym polu, jest tak nieprawdopodobne, że wydaje się, że mogło się to zdarzyć tylko na starym polu. Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Chip Patterson, pisarz: Nie ma powodu, aby to przemyśleć: nawet dane mówią, że istnieje nieco większa niż 50% szansa, że ​​McIlroy wyprzedzi Hovlanda i odłoży niedzielny pościg. Pewność siebie, jaką okazywał przez cały tydzień, wspiera analitykę i nadszedł czas, aby nagrodzić talent pokoleniowy na kolejnym szczycie jego kariery w Hall of Fame. McIlroy nigdy nie skończył w pierwszej dziesiątce spośród wszystkich czterech głównych turniejów w jednym sezonie i jest nie tylko gotowy to zrobić, ale także przełamać wielką suszę, którą przeżył przez osiem lat w St Andrews. Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Patrick MacDonald, pisarz golfowy: McIlroy jedzie na fali rozpędu i wygląda na to, że nie może zrobić nic złego na starym boisku. Ten tydzień oznaczał powrót do 2014 roku, gdzie często grał z idealną mieszanką agresywności i dyscypliny. Osiem lat później ponownie podniesie Clarett Jug i dołączy do Seifa Ballesterosa i Byrona Nelsona jako pięciokrotny główny mistrz. Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Kyle Boone, pisarz: Jak daleko wstecz jest za daleko? są pięć uderzeń – w tych okolicznościach, w tym kursie, z to jest Tablica wyników z gwiazdami – za dużo? Według Justina Raya żaden zwycięzca nie wygrał otwartych mistrzostw organizowanych przez St Andrews, po tym jak tracił więcej niż cztery uderzenia na 54 dołkach. Jednak wydaje się to całkiem rozsądne w odniesieniu do Schefflera. Po zobaczeniu Justina Thomasa wychodzącego z siedmiosuwowego dołka i wchodzącego do czwartej rundy PGA Championship w maju, zmuszenie Schefflera do zgarnięcia dzbanka bordo w niedzielę nie wydaje się zadaniem niemożliwym. Grał dobrze przez cały tydzień, jest drugi na boisku pod względem trafień zdobytych przy podejściu i ma dość siły, by zrobić wielki plusk, jeśli jego rakieta zacznie się toczyć. Wybór: Scottie Scheffler (20-1)

Adam Silverstein, redaktor naczelny: To, że przestał wygrywać, nie oznacza, że ​​McIlroy miał problemy z dobrą grą w wielkim biznesie. Od 2014 roku ma 16 najlepszych 10 na 30 takich szans, a trzy z nich pojawiły się tylko w tym roku. Problem polega na tym, że McIlroy zwykle zaczyna powoli lub traci niski wynik w pierwszej rundzie, często wchodząc tylnymi drzwiami. Tak nie jest w tym tygodniu, ponieważ McIlroy był niezmiennie gorący z 66-68-66 punktami w pierwszych trzech rundach. Rory wyraźnie ma przewagę nad domowym polem w St Andrews – tłum jest emocjonalnie zainwestowany w jego sukces – a jednak był w stanie ją odeprzeć i grać w spokojne i inteligentne golfa. Czy jest lepszy sposób na zakończenie ośmiu lat suszy niż wygranie 150. Open? Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Rick Gehmann i Greg Ducharme patrzą na tabelę liderów w niedzielę na Open Championship. Śmiało i posłuchaj The First Cut on Podcast Apple A spotify.

READ  Mecz NBA All-Star 2022: Stephen Curry wygrywa MVP po pobiciu rekordu w liczbie trzech punktów w jednym meczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.