Prokurator generalna Letidia James poprosiła sędziego o upokorzenie Trumpa za nie przekazanie dokumentów.

NOWY JORK – Nowojorska prokurator generalna Letidia James (D) poprosiła sędziego z Manhattanu, aby naraził Donalda Trumpa na pogardę sądu, nie dostarczając dokumentów, które miał przekazać w lutym w ramach długiego śledztwa cywilnego. Praktyki rodzinnego biznesu Trumpa.

W oświadczeniu James powiedział, że zignorował „jasny” nakaz sędziego Sądu Najwyższego Nowego Jorku, Arthura Engorona. Wymagane jest również lutowe zamówienie Engorona Trump i jego dwoje dorosłych dzieci siedzą w urnie wyborczej Proces cywilny, ale sprawa toczy się przed Sądem Apelacyjnym.

Trump i jego dwoje dzieci powinni zostać zwolnieni przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, sędzia zasad

„Zamiast podporządkować się nakazowi sądu, panie. Trump próbuje tego uniknąć. Poszukujemy natychmiastowej interwencji sądów, ponieważ nikt nie stoi ponad prawem ”- powiedział James w czwartek.

Poprosił Angorana o zapłacenie 10 000 dolarów grzywny dziennie za ciągłe nieposłuszeństwo Trumpa, ale nie próbował go uwięzić.

Śledczy twierdzą, że Trump zignorował wyznaczony przez sędziego termin 31 marca na złożenie dokumentów związanych z Saponą, które zostały wydane w grudniu, w 26-stronicowym wniosku złożonym przez biuro Jamesa w Coron.

Ruch mówi, że Trump „w ogóle się nie zgadza”. Zamiast tego wysłał odpowiedź, w której „zgłosił zastrzeżenia do każdego z ośmiu wniosków o wydanie dokumentów w Saponie z powodów takich jak nadmierna szerokość, obciążenie i wyjątkowość”.

James wielokrotnie przekonywał, że Trump i jego zespół prawników są winni niepotrzebnych opóźnień w śledztwie cywilnym, co utrudnia postęp jego komisji śledczej. Jego proces jest równoległy do ​​sprawy karnej, którą prowadzi z prokuratorem okręgowym Manhattanu Alvinem Brockiem (D).

Oba urzędy próbują ustalić, czy inni menedżerowie w administracji Trumpa, w tym Trump lub dorosłe dzieci byłego prezydenta, naruszyli prawo, manipulując wartością aktywów w celu uzyskania ulg podatkowych lub korzystnych wskaźników kredytowych.

Trump i jego rodzina zaprzeczali wykroczeniu i zaprzeczyli, jakoby śledztwo Jamesa było motywowane politycznie.

READ  Ezra Miller próbuje uratować Flasha podczas spotkania z Warner Bros. — The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *