Przeglądarka Firefox 109 vs Chrome 109 Benchmarki na Ubuntu Linux + Core i9 13900K

Minęło trochę czasu, odkąd ostatni raz przyjrzeliśmy się wydajności Mozilla Firefox w porównaniu z Google Chrome na komputerze z systemem Linux, ale z powolnym weekendem z wiadomościami o Linuksie / open source, oto kilka świeżych liczb z najnowszymi wersjami przeglądarek.

Patrząc na najnowszą wersję Firefoksa 109 I Chrom 109 wydaniach, oto niektóre najnowsze standardy przeglądarek internetowych w systemie Linux.

Obie przeglądarki internetowe zostały przetestowane na systemie Intel Core i9 13900K „Raptor Lake” z kartą graficzną Radeon RX 6700XT i przy użyciu tego samego pakietu oprogramowania do testowania oraz przełączania między przeglądarkami Firefox 109 i Chrome 109.

Wszystkie ustawienia przeglądarki były domyślne, brak wtyczek/czysty (nowy) profil użytkownika.

Ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania poprzednich porównań, innowacyjna przeglądarka Google Chrome nadal działa ogólnie lepiej niż Mozilla Firefox przy użyciu odpowiednich oficjalnych plików binarnych przeglądarki.

Jednym z obszarów, w którym Firefox radzi sobie lepiej po wyjęciu z pudełka, jest obszar HTML5 Canvas, taki jak testy porównawcze za pomocą przypadku testowego CanvasMark.

W wymagającym teście porównawczym JetStream 2, będącym jednym z najbardziej wymagających testów przeglądarek, Chrome w systemie Linux był o 67% szybszy niż Firefox na tym samym komputerze stacjonarnym Intel Raptor Lake.

Firefox odniósł niewielką wygraną w dość podstawowym teście porównawczym rozwiązania JavaScript Maze.

Firefox był przynajmniej w konkurencyjnej przestrzeni WebAssembly Standards (WASM), ale poza tym Google Chrome nadal ma przewagę nad Linuksem w dziale wydajności. Podczas gdy ta runda testów odbywała się na komputerze stacjonarnym z procesorem Intel Core i9 Raptor Lake, liczby te są zgodne z tym, co widziałem przez miesiące/lata również w przypadku maszyn AMD Ryzen w systemie Linux.

READ  Kody transakcji PS5 2022: Pełna lista, wszystkie odpowiedzi i sposób ich wykorzystania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *