Przy dzwonku: Indiana 75, Michigan 73 — w audytorium

Szybkie przemyślenia na temat wygranej 75-73 po dogrywce z Michigan:

jak to się stało

Wyglądało na to, że Indiana pożegluje po wielką wygraną w niedzielę w Assembly Hall. Michigan nie mógł kupić kosza w ciągu pierwszych 15 minut, a Hoosiers objęli prowadzenie 27-13 przy znaku 4:32 po łyżce Race Thompsona. Sprawy szybko się jednak zepsuły, aby zamknąć rundę. Wsad Kobe Bufkina 14-2 rozpoczął się od Wolverines i nagle Indiana prowadziła zaledwie dwoma bramkami do przerwy. Problemem stały się również faule, kiedy Trey Galloway kopnął trzy, a Jalen Hood-Scheveno zdobył dwa. Wyniki strzelania z pierwszej połowy dla obu drużyn w pierwszych 20 minutach były brzydkie. Michigan było tylko 2 na 11 w 3 sekundy, a Indiana tylko 1 na 9. Indiana zarządzała zaledwie 0,87 punktu na posiadanie, a Michigan 0,81 punktu na posiadanie.

Sytuacja pogorszyła się szybko w drugiej połowie dla Indiany. Michigan zaczął robić zdjęcia obwodowe. A Wolverines szybko powiększyli swoją przewagę do dwucyfrowej. O 13:42 stan Michigan prowadził 52:40 po trójce Dug McDaniel.W przerwie medialnej U-12 Indiana prowadziła 54:45. Po przerwie na żądanie Hunter Dickinson popełnił swój trzeci faul, a Trace Jackson-Davis wykonał oba rzuty wolne i zrobił wynik 54-47 na 11:24 przed końcem. Po tym, jak Dug McDaniel zdobył 3-punktowy 59-49 Michigan, Indiana uzyskał 6-i-out przy 60-54 po 3-punktowym Miller Kopp. Hoosiers zmniejszyli go do czterech po wiaderku Race Thompsona z 7:13 przed końcem i Thompson dostał wsad i został sfaulowany, doprowadzając do stanu 60-59 na 6:42 przed końcem. Przed czteroletnim terminem medialnym przewaga Michigan wynosiła 65-62.

Indiana dostała jedną rundę na wiadro Jacksona-Davisa z 3:16 do rozegrania, a Michigan przekazał ją przy następnym posiadaniu. Hoosiers odzyskali prowadzenie po kolejnym koszu Jackson-Davis na 2:49 przed końcem. Wolverines ponownie objęli prowadzenie 67:66 po 1:46 po dwóch rzutach wolnych Kobe Bufkina. Po tym, jak Jackson Davis spudłował z przodu po 1-a-out, wiadro Dickinsona zdołało wyrównać stan Michigan 69-66 na 1:15 przed końcem. Indiana odpowiedziała Hood-Schifino 3, co dało wynik 69 na 59 sekund przed końcem. Michigan wykorzystał go przy następnym posiadaniu, ale Race Thompson nie był w stanie dokończyć przejścia, a Michigan złapał odbicie i ogłosił przerwę na 13,4 sekundy przed końcem. Wolverines dobrze przyjrzeli się ich ostatniemu posiadaniu Dicksinon 3, ale spudłował i ogłosił limit czasu IU na 0,7 sekundy przed końcem. Jackson-Davis oddał strzał z połowy boiska, który właśnie chybił, co spowodowało dogrywkę.

READ  Maple Leafs Report Cards: Występ godny piątki stawia Toronto na krawędzi eliminacji

Indiana zdobyła pierwsze sześć punktów w dogrywce, aby było 75-69, ale trzypunktowy Dickinson zmniejszył prowadzenie do 75-72 na 1:58 przed końcem. Obie drużyny straciły punkty przy kolejnym posiadaniu, a Michigan odbił się po faulu Jacksona-Davisa i na 23 sekundy przed końcem odnotował deficyt 3-and-out. Wolverines odwrócili go i sfaulowali Thompsona na 12,5 sekundy przed końcem meczu. Thompson spudłował rzuty wolne i faul Indiany McDaniel na sześć sekund przed końcem. McDaniel wykonał pierwszy rzut wolny, ale celowo nie trafił w drugi, a Thompson złapał odbicie i został sfaulowany na 4,1 sekundy przed końcem. Thompson ponownie spudłował oba rzuty wolne, ale Michigan nie strzelił po upływie czasu.

Znakomita wydajność

Jackson-Davis zakończył z 27 punktami, dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami w 44 minuty w swoim ostatnim meczu w Assembly Hall. Thompson miał double-double z 16 punktami i 10 zbiórkami pierwszego dnia.

Statystyka, która się wyróżnia

Numer 12 w stanie Indiana odnosi podwójne zwycięstwo w turnieju Big Ten w przyszłym tygodniu w Chicago. Hoosiers zajmą 2. lub 3. miejsce w zależności od wyników Northwestern w Rutgers.