Quidditch ogłasza zmianę nazwy wśród wrzawy wokół autorki „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling

Trzy główne organizacje pracujące nad promocją i zarządzaniem Quidditchem ogłosiły we wtorek, że zmienią nazwę gry na czwórkę, częściowo po to, by zdystansować się od autora „Harry’ego Pottera” i twórcy Quidditcha, J.K. Rowling.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Quidditcha (IQA) i US Quidditch (USQ), dwa organy zarządzające sportem, połączyły siły z Major League Quidditch (MLQ), 16-osobową półprofesjonalną ligą w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, aby ogłosić oficjalne zmiana imienia.

Według grup, Quadball, który odnosi się do liczby piłek na boisku, a także liczby pozycji, zyskał entuzjastyczne poparcie wśród społeczności sportowej w sondażach.

IQA, USQ i MLQ podjęły decyzję o rebrandingu z dwóch powodów. Jednym z nich było zdystansowanie się od Rowling, która wygłaszała wiele komentarzy, które były krytykowane jako nienawidzące osób transpłciowych.

Drugim jest zastrzeżenie nazwy unikalnej dla tej firmy produkującej filmy i media, Warner Bros. Jest właścicielem znaku towarowego „quidditch”.

W Stanach Zjednoczonych zarówno USQ, jak i MLQ będą właścicielami znaku towarowego „quadball”. USQ natychmiast przechodzi do zmiany nazwy organizacyjnej, aby zastąpić quidditcha z czterema piłkami, podczas gdy MLQ oficjalnie przyjmie tę nazwę w przyszłym miesiącu.

Marie Kimball, dyrektor wykonawczy University of Southern Queensland, powiedziała, że ​​poczwórna piłka nożna znacznie się rozwinęła i że organizacje są „zaangażowane w dalsze pchanie poczwórnej piłki do przodu”.

„W ciągu niecałych 20 lat nasz sport urósł z kilkudziesięciu studentów w wiejskim Vermont do globalnego fenomenu z tysiącami graczy, ligami półprofesjonalnymi i międzynarodowymi turniejami” Kimball powiedział w oświadczeniu.

USQ i MLQ złożyły wniosek o zmianę nazwy ponownie w grudniu po przeprowadzeniu ankiety zarówno dla graczy, jak i fanów na temat tego pomysłu.

IQA spodziewa się zawrzeć umowę licencyjną na używanie „czterech kul” iw najbliższej przyszłości przyjmie ten termin w swojej nazwie.

Chris Lau, przewodniczący Rady Powierniczej IQA, powiedział, że jest „szczęśliwy”, że może być częścią ruchu na rzecz zmiany nazwy.

Lao Fei powiedział oświadczenie. „To ważny moment w historii naszego sportu”.

Quidditch został zaadaptowany z serii „Harry Potter” w 2005 roku w Middlebury College w Vermont. Obecnie sport rozrósł się do około 600 drużyn w 40 krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *