Raport rakietowy: SpaceX wystrzeliwuje Koreę na Księżyc, port kosmiczny Gruzji

Powiększenie / Rakieta Atlas 5 wystrzeliła w kosmos satelitę na podczerwień w czwartek rano z bazy sił kosmicznych Cape Canaveral.

Trevor Mahleman

Witamy w Raporcie Rocket 5.05! Nie patrz teraz, ale może minąć mniej niż cztery tygodnie od startu rakiety kosmicznej NASA. Obejmowałem to wzmocnienie od kilkudziesięciu lat i jestem na to gotowy wreszcie dzieje się. W najbliższych tygodniach mam w planach dużo więcej relacji.

Jak zwykle my Oferty czytelników mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zarejestruj się, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Port kosmiczny w Gruzji pozywa do wymuszenia sprzedaży ziemi. Obywatele hrabstwa Camden I głosowali w przeważającej większości przeciwko propozycji budowy kosmodromu w południowo-wschodniej Gruzji. Następnie właściciel 4000 akrów poszukiwany przez zwolenników kosmodromu powiedział, że zakończy umowę sprzedaży ziemi wspierającym Spaceport Camden. Jednak komisarze hrabstwa Camden nie chcą zrezygnować z marzenia o budowie kosmodromu, którego nie chcą miejscowi i którego właściciel ziemski nie chce sprzedać. Więc pozwali właściciela ziemskiego, Union Carbide Corporation, do sądu, Raporty News4Jax.

Ignoruj ​​wyborców …w oświadczeniu wydanym w zeszłym miesiącu UCC powiedział: „W wyniku (wyborów) nie ma już umowy opcji między prowincją a UCC, a UCC nie zamierza przenieść własności na prowincję w zgodnie z poprzednią umową opcyjną.” Po złożeniu pozwu, urzędnik rządowy hrabstwa Camden, Steve Howard, napisał: „Jest pewne, że UCC ma kontrakt z Camden. Hrabstwo wskazało, że jest gotowe, chętne i zdolne do zamknięcia. Oczekujemy, że UCC będzie honorować swoje zobowiązania kontraktowe”. W pewnym momencie trzeba się zastanowić, dlaczego lokalnym władzom tak zależy na budowie tego kosmodromu. (Dostarczone przez zapman987 i Ken the Bin)

READ  Sonda NASA zbliży się do Ziemi

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Po raz pierwszy udana solidna rakieta. Chiński dostawca usług wystrzeliwania CAS Space z powodzeniem umieścił na orbicie sześć małych satelitów na początku środy wraz z pierwszym startem swojej rakiety na paliwo stałe Lijian-1, Wiadomości o kosmosie. Lijian-1 jest obecnie największą operacyjną wyrzutnią rakietową w Chinach, a CAS Space opracowuje również większe pociski. Rakieta Legian-1 o długości 30 metrów może przenosić 1500 kilogramów ładunku na 500-kilometrowej orbicie synchronicznej ze słońcem.

Projekty pochodne … CAS Space to quasi-komercyjny oddział Chińskiej Akademii Nauk. Firma macierzysta, CAS, opracowuje szereg statków kosmicznych, w tym satelity BeiDou, i wcześniej wystrzeliła rakiety sondujące. Chociaż środowy start orbitalny oznacza duży krok naprzód, rakiety na paliwo stałe wydają się być dopiero początkiem ambicji CAS Space. Firma pracuje również nad silnikami na płyny wielokrotnego użytku w celu opracowania eżektorów odzyskiwalnych. Nowa strona internetowa ujawniona niedawno przez firmę pokazuje, że pojazdy nośne są podobne do wyrzutni Falcon 9, Falcon Heavy i New Shepard. (Dostarczone przez EllPeaTea i Ken the Bin)

Amerykańskie firmy kończą uruchomienie Pallosy 4 sierpnia. Czwartek był spokojnym dniem dla amerykańskich dostawców startowych. Począwszy od godziny 05:00 UTC, statek kosmiczny Rocket Lab Electron wystrzelił misję NROL-199 na niską orbitę okołoziemską dla Narodowego Biura Rozpoznania USA. Następnie, w czwartek o godzinie 10:29 UTC, rakieta Atlas 5 należąca do United Launch Alliance wysłała satelitę na podczerwień z kosmosu na orbitę dla sił kosmicznych USA. Wreszcie, o 1337 UTC, rakieta New Shepard firmy Blue Origin wystrzeliła na orbitalną misję turystyki kosmicznej NS-22.

Dalej, SpaceX … uwaga skierowała się w czwartek wieczorem w stronę SpaceX i jej rakiety Falcon 9, która miała wystrzelić na Księżyc orbiter Pathfinder Lunar Orbiter z Koreańskiego Instytutu Badań Kosmicznych (Korea Aerospace Research Institute). Rakieta została wystrzelona o 23:09 UTC z Cape Canaveral na Florydzie i odniosła sukces. Nie pamiętam czasu, kiedy cztery różne amerykańskie pociski zostały wystrzelone w tym samym dniu kalendarzowym, ale prawdopodobnie nie byłby to ostatni raz, biorąc pod uwagę cały rozwój nowych amerykańskich posiłków, dużych i małych. Naprawdę wkraczamy w erę obfitości startów. (Dostarczone przez EllPeaTea i Ken the Bin)

READ  Grad to the squid - nowy gatunek wymarłego głowonoga przypominający wampira z 10 ramionami nazwany na cześć Bidena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *