Raytheon przenosi siedzibę z Waltham na obrzeżach stolicy

Po niedawnym ogłoszeniu przeniesienia giganta lotniczego Boeinga do Północnej Wirginii, Raytheon nadal byłby jednym z pięciu największych wykonawców w dziedzinie obronności, gdyby zachował tutaj swoją siedzibę. Jednak Raytheon pozostaje jednym z największych pracodawców w Massachusetts, zatrudniając około 15 000 pracowników w zakładach w Andover, Tewksbury i innych przedmieściach Bostonu. Firma odnotowała w zeszłym roku przychody w wysokości 64 miliardów dolarów i zatrudnia 174 000 osób na całym świecie.

„Zawsze jest problem z utratą siedziby. To tam jest centrum siły firmy” – powiedział John Reagan, dyrektor generalny Associated Industries of Massachusetts, której Raytheon jest wieloletnim członkiem. . . Intencją jest utrzymanie silnej obecności w Massachusetts i utrzymanie wysokiej liczby ludzi. Z tej perspektywy myślę, że to w porządku. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą w stanie utrzymać to zobowiązanie.”

Jednak posunięcie Raytheona już rodzi pytania o długofalowy wpływ na darowizny charytatywne, zaangażowanie obywatelskie i decyzje dotyczące inwestycji w obiekty. Jednak zmierzenie największego wpływu może być trudne.

John Boyd, ekspert ds. wyboru lokalizacji z Boca Raton na Florydzie, powiedział: „Istnieją implikacje brandingu witryn, gdy stan traci siedzibę z listy Fortune 500. Rzeczywistość jest taka, że ​​Północna Wirginia stała się centrum ciężkości narodowej obrony i lotnictwa branże.”

Rzecznik Raytheona, Chris Johnson, powiedział, że przeprowadzka do Arlington nastąpi przed końcem września i spowoduje „nieznaczną rozbudowę” obecnego biura Raytheon w pobliżu Pentagonu. Johnson dodał, że firma utrzyma swoje biuro w Waltham i nie spodziewa się w rezultacie wzrostu zatrudnienia netto w Wirginii.

Posunięcie Raytheona następuje po ogłoszeniu przez Boeinga w maju, że przeniesie siedzibę firmy z Chicago do biura w Arlington, Virginia Industry Konkurenci General Dynamics, Lockheed Martin i Northrop Grumman są już na przedmieściach stolicy, z wyjątkiem Lockheed Martin w Północnej Wirginii.

READ  Sprzedaż samochodów elektrycznych gwałtownie rośnie pomimo niedoborów

„Można powiedzieć, że to nieuniknione”, powiedziała Lauren Thompson, analityk ds. obronności w Lexington Institute, konserwatywnym think tanku, który otrzymuje fundusze od Raytheona i innych wykonawców. „To trochę smutne, ponieważ Raytheon zaczynał po drugiej stronie ulicy od MIT, gdzie jest cukierek Necco [factory] Byłem. Co się dzieje, gdy twoi główni konkurenci zbliżają się do głównego klienta, musisz podążać za nimi, aby pozostać konkurencyjnym.

Raytheon powiedział, że podejmuje krok w celu zwiększenia „zwinności we wspieraniu klientów lotnictwa komercyjnego i rządu USA” oraz „wzmocnienia partnerstwa” w celu opracowania innowacyjnych technologii dla przemysłu lotniczego. Raytheon zauważył również, że każda z jego czterech jednostek biznesowych — Collins Aerospace, Pratt & Whitney, Intelligence & Space oraz Missiles & Defense — prowadzi działalność w Wirginii. Firma powiedziała, że ​​nie akceptuje ani nie żąda żadnych zachęt rządowych do przeprowadzki.

Gubernator Wirginii Glenn Youngkin chwalił się we wtorek posunięciem Raytheona, mówiąc, że ta „decyzja o przejęciu siedziby głównej w Arlington pokazuje, że Wspólnota [of Virginia] To najlepsze miejsce dla społeczności obronnej i lotniczej”.

Tymczasem gubernator Massachusetts Charlie Baker zbagatelizował lokalne wpływy, mówiąc, że Raytheon po prostu dotrzymuje kroku swoim konkurentom. Powiedział reporterowi, że firma poinformowała go o tym kroku na krótko przed ogłoszeniem i dała jasno do zrozumienia, że ​​nie nastąpi utrata miejscowych miejsc pracy.

„Nie sądzę, aby miało to jakikolwiek wpływ na ich rozwój lub dalsze zaangażowanie tutaj” – powiedział Baker. „Mają tutaj bardzo głębokie korzenie i bardzo ważne i wyspecjalizowane oprogramowanie, które byłoby naprawdę trudne do przeniesienia”.

Raytheon rozpoczął swoją działalność w 1922 roku w Cambridge jako American Appliance Co. , choć wkrótce skupiła się na elektronice i stała się jedną z pierwszych dużych firm technologicznych w Massachusetts. Był wiodącym producentem lampy elektronowej wytwarzającej mikrofale, znanej jako magnetron, której wojsko amerykańskie używało do poprawy wykrywania radarowego wrogich samolotów podczas II wojny światowej. Ta praca doprowadziła do wprowadzenia na rynek kuchenki mikrofalowej przez firmę. Raytheon przyczynił się również do reputacji Route 128 jako „autostrady technologicznej Ameryki” w okresie świetności szlaku.

READ  Akcje spadają wraz z reperkusjami wojny i koronawirusem, a poziom zaufania rośnie

Do czasu fuzji w 2020 roku z UTC, Raytheon stał się znany ze swoich systemów rakietowych i satelitarnych, podczas gdy UTC obracał windą Otis oraz sekcjami chłodzenia i ogrzewania lotniskowca, aby skupić się na kosmosie. Dziś Raytheon zatrudnia tysiące ludzi w kilku zakładach Pratt & Whitney w Connecticut i utrzymuje główną placówkę „Integrated Defense Systems” w Portsmouth w stanie RI, gdzie prawie 1000 osób pracowało przed wybuchem pandemii.

Chris Anderson, prezes Massachusetts High Technology Council, powiedział, że nie obawia się, że posunięcie Raytheona zostanie odebrane jako krytyka polityki podatkowej Massachusetts.

„Nie czytałbym w nim niczego” – powiedział Anderson, który jest jednym z liderów biznesu walczących z proponowanym podatkiem od osób o wysokich dochodach, który trafi do sondaży w tym roku. „To niefortunne, że firma taka jak Raytheon traci świetną siedzibę, marquee, ale wpływ ekonomiczny jest minimalny”.

Anderson porównał decyzję o przeniesieniu centrali General Electric z Connecticut do Massachusetts w 2016 roku, co ostatecznie stworzyło około 200 miejsc pracy w Bostonie. Wraz z odejściem firmy Raytheon GE stanie się największym wykonawcą usług obronnych z siedzibą w Massachusetts, prowadzącym prace wojskowe, w tym produkcję silników do samolotów i helikopterów w rozległym zakładzie w Lynn.

Joseph Donovan, członek lokalnego lobby obronnego w firmie prawniczej Nelson Mullins, powiedział, że urzędnicy z Massachusetts powinni rozwijać następną generację firm obronnych, częściowo poprzez inwestycje w rozwój siły roboczej i partnerstwa sektora prywatnego z lokalnymi uniwersytetami.

„Dziedzictwo i historia Raytheona znajdują się w Massachusetts” – powiedział Donovan. „Co najważniejsze, musimy skoncentrować się na strategiach wzrostu i innowacji, aby rozwijać kolejną firmę Raytheon w Massachusetts”.

Kathryn Carlock, pracownica Globe, przyczyniła się do powstania tego raportu.


Z Jonem Chesto można skontaktować się pod adresem [email protected] Śledź go na Twitterze Umieść tweeta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.