RBC sponsoruje relacje z Dustinem Johnsonem i Graemem McDowellem podczas wspieranych przez Saudyjczyków serii golfowych

Columbus, Ohio – kończy współpracę z RBC Dustin Johnson I Graeme McDowell Po PGA Tour gracze zostaną dodani do pola pierwszego wydarzenia LIV Golf Invitation Series.

W oświadczeniu dla ESPN rzecznik RBC (Royal Bank of Canada) napisał: „W wyniku decyzji zawodowych golfistów Dustina Johnsona i Graeme’a McDowella o zagraniu jako otwieracze w LIV Golf Invitational Series, RBC wypowiada umowę sponsorską z obydwoma graczami Gratulacje ”.

Johnson, dwukrotny wielki mistrz, jest jedną z największych niespodzianek spośród 42 graczy wypuszczonych na zaplanowany mecz otwarcia LIV w Centurion Club pod Londynem w dniach 9-11 czerwca. Zbiega się to z RBC Canadian Open w Ontario w dniach 9-12 czerwca. W połowie kwietnia bank finansuje RBC Heritage w Hilton Head w Południowej Karolinie.

RBC podpisało wieloletnią umowę sponsorską w lutym 2018 roku, kiedy Johnson zajął pierwsze miejsce na świecie. Obecnie zajmuje 13. miejsce w oficjalnych światowych rankingach golfowych, co czyni go najwyżej notowanym graczem w branży LIV.

Rzecznik TaylorMate Johnson, który ma wieloletni kontrakt na grę w jej piłki i kije, odmówił komentarza, gdy skontaktował się z ESPN.

UPS wcześniej zakończył współpracę Lee WestwoodPlanuje również startować w Londynie.

Do 24 hitów Johnsona na PGA Tour należą wygrane w 2016 US Open i 2020 Masters. ”.

Agent Johnsona, David Wingle, wydał we wtorek oświadczenie.

„Dustin myślał o tej możliwości przez ostatnie dwa lata” – napisał Wingle. „W końcu postanowił kontynuować to z korzyścią dla siebie i swojej rodziny. Dustin nigdy nie miał problemu z trasą PGA. Jest wdzięczny za wszystko, co mu zapewniło, ale w końcu uznał, że to zbyt przekonujące przepuścić”.

42-letni McDowell ma na swoim koncie cztery zwycięstwa w PGA Tour, w tym w 2010 US Open.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.