Recenzent YouTube Videogamedunkey też chce sprzedawać gry

Wizerunek osła kreskówki w garniturze przed różowym tle.

Największym krytykiem w grach jest publikowanie. Jason „videogamedunkey” Gastro Reklamuj się w jego Najnowsze wideo na YouTube on i jego żona, Leah GastroBędziesz prowadzić nową niezależną wytwórnię o nazwie Bigmode, której celem jest odkrywanie i ewangelizowanie najlepszych gier, które jeszcze nie powstały. „Jestem zmęczony siedzeniem na uboczu, czekając na pojawienie się świetnych gier” – powiedział YouTuber. „Teraz chcę się tam dostać i pomóc, aby to się stało”.

Gastrow jest daleko od Najbardziej dominujący YouTuber Jeśli chodzi o recenzje gier, dopracowane filmy zawierające mieszankę gagów i niegrzecznych opinii stale przyciągają miliony wyświetleń. Teraz mówi, że chce poświęcić lata degustacji i skierować je na pomoc nowym niezależnym przedsięwzięciom wyróżniającym się w obecnym „morze przeciętności”. Jako przykłady tego, czego szuka, podaje niektóre z najlepiej sprzedających się i najpopularniejszych gier niezależnych ostatnich lat, takich jak Wejdź do GungeonuA CelesteA Hades.

Więc co dokładnie oznacza wydanie Twojej gry przez Jastro? YouTuber nie wdaje się w wiele szczegółów, ale twierdzi, że umowy Bigmode będą najkorzystniejsze dla deweloperów i nie będą ograniczać swobody twórczej. „Nie szukam kreatywnej kontroli nad twoimi grami, ale chcę w nich uczestniczyć” – powiedział. Film reklamowy kończy się zaproszeniem dla programistów i studiów do odwiedzenia witryny Bigmode i podzielenia się swoimi projektami i portfolio.

Nierzadko zdarza się, że postacie z wielkich gier współpracują przy poszczególnych grach, a nawet czynią je częścią ogólnej promocji marki. Kanał o grach komediowych Game Grumps został wcześniej wdrożony w rozwój wraz z wydaniem symulator randkowy Sen taty w 2017. Ale uruchomienie całego biznesu wydawniczego nie jest pobocznym zajęciem, a przestrzeń jest już wypełniona innymi uznanymi graczami, ponieważ scena gier niezależnych eksplodowała w ciągu ostatniej dekady.

Wydawcy zazwyczaj pomagają sfinansować rozwój gry, zapłacić za jej dystrybucję, marketing i inne potrzeby logistyczne w zamian za odliczenie wszelkich generowanych przez nią przychodów. Często te początkowe koszty nie są opłacane w sprzedaży gier, dopóki nie zostaną zapłacone Pierwotni programiści zaczynają dostrzegać jakiekolwiek zyskico może zająć dni, tygodnie lub lata w zależności od tego, jak dobrze działa gra.

One thing Gastrow is promising is that the financial incentives around his new business venture won’t skew or dilute the opinions on his gaming channel. Reviewers on YouTube have long promoted themselves as fearless and uncompromised voices who aren’t beholden to anyone but their audience. The subtext is that the opinions they share are authentic, while everyone else is a shill. That’s certainly one of the messages in Gastrow’s announcement video.

“For gamers that actually play and care about video games, my channel is where they come to find out what’s actually worth playing, and I want all of the real deal gamers out there to know that I would never risk the legitimacy of my channel to push some junk-ass video games I don’t believe in,” he said. Of course, figuring out which game will be the next Cuphead and which will be just another trash imposter during the early phases of development is very different from pointing out that the latest blockbuster sequel .

Gastro mówi dalej, że jego filmy nadal będą w większości zabawne i zabawne, a także poważne i wyczerpujące, gdy to konieczne, i że Bigmod będzie „harmonijną” kontynuacją tego ducha. Zobaczymy, jak ta ambicja wpłynie na premierę pierwszej gry marki.

READ  Comiesięczne wiadomości od Susan Miller - lipiec 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *