„Recesja w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie jest w naszym podstawowym przypadku”: Akcje spadły w piątek. Dlaczego sprytni inwestorzy skupiają się na długiej grze

Giełda zakończyła w piątek ponury, niestabilny tydzień, z Trzy główne indeksy w USA spadają Gdy inwestorzy natknęli się na obawy, takie jak inflacja, wojna Rezerwy Federalnej z nią i Obawy przed recesją w dół.

Z słabnącym zaufaniem eksperci finansowi zalecili inwestorom, aby nie wpadali w panikę, ale zamiast tego rozważyli długoterminowe strategie.

Dow Jones Industrial Average DJIA,
-2,82%
Spadł o 981 punktów, czyli 2,8%, do 33 811,40 punktów. Według danych rynkowych Dow Jones, piątkowy wynik był najgorszym dziennym procentowym spadkiem indeksu od 28 października 2020 r.

Tymczasem Nasdaq Composite Index COMP,
-2,55%
Skurcz 2,6% i S&P 500 SPX,
-2,77%
Stracił 2,8%.

Właściwie TGIF.

Zobacz też: Czekanie na idealny moment może nie być najlepszą strategią: 3 rzeczy, które inwestorzy powinni zrobić teraz, gdy akcje spadają (ponownie)

Oczywiście niektórzy już spanikowani inwestorzy detaliczni mogli powiedzieć, że w tym kierunku zmierzają sprawy.

Prawie 44% ludzi twierdzi, że rynek porusza się w trendzie spadkowym, zgodnie z najnowszym cotygodniowym wskaźnikiem nastrojów Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Detalicznych. To prawie 14 punktów procentowych powyżej historycznej średniej 30,5% w ramach trendu spadkowego w Ciągłe śledzenie.

Z drugiej strony prawie 19% stwierdziło, że są optymistami w tygodniu kończącym się 20 kwietnia. To wzrost z 15,8% w poprzednim tygodniu. Jednak w maju 2016 r. bycze nastroje w trwałym trackerze nie przekroczyły 20% przez dwa kolejne tygodnie.

Tymczasem sześciu na dziesięciu inwestorów spodziewa się wzrostu zmienności rynku, a siedmiu na dziesięciu inwestorów obawia się recesji, Według ogólnopolskiego badania Wydany na początku tego tygodnia.

W tym samym badaniu czterech na dziesięciu inwestorów (44%) stwierdziło, że czują się bardziej pewni swojej zdolności do ochrony swoich finansów w przypadku nadchodzącego kryzysu, a 38% stwierdziło, że czują się pewni swojej zdolności do inwestowania na giełdzie.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: korekta rynkowa wydłuża straty; Dlaczego jabłka są „absolutnym przegranym”

Nie jest tak, że inwestorzy detaliczni mają jakiś monopol na boczny widok rynku. Jak podaje Bank of America, w ciągu ostatniego tygodnia inwestorzy zarobili na akcjach globalnych 17,5 miliarda dolarów. ten który Flow to największy tygodniowy ruch Wskazywali wyjścia w tym roku.

Różnica polega na tym, że zwykli inwestorzy, którzy są nowi na rynkach – i mogli zacząć podczas pandemii – mogą nie mieć takich samych zasobów lub tolerancji na ryzyko, aby utrzymać żołądek w niepewnych momentach, w porównaniu z bardziej wyrafinowanymi inwestorami lub inwestorami instytucjonalnymi.

Tutaj ważne jest, aby wziąć oddech i unikać robienia Eksperci mówią coś drastycznego – Zwłaszcza z ciągłymi rozmowami o recesji.

Po pierwsze, krótka historia.

„Podczas gdy utrzymująca się inflacja i silniejsza Rezerwa Federalna stanowią zagrożenie dla gospodarki i rynków finansowych, recesja w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie jest naszym podstawowym przypadkiem” – napisała Solita Marselli, dyrektor ds. inwestycji na Amerykę w UBS Global Wealth Management. .

Marcelli powiedział w nocie, że gospodarka może rosnąć nawet przy serii podwyżek cen, na które przygotowują się inwestorzy, a wyniki za pierwszy kwartał były „ogólnie dobre”.

Generalnie istnieje wyjątek, taki jak Netflix NFLX,
-1,24%
Raporty z tego tygodnia 200 000 strat netto dla abonentów Kiedy analitycy liczyli na dodanie 2,5 miliona subskrypcji.

Poza tym jest długa historia do zapamiętania. Myśl intensywnie i przemyśl długą grę na temat inwestowania w okresach spadków i niestabilności” – powiedział Scott Bishop, dyrektor wykonawczy ds. rozwiązań majątkowych w Avidian Wealth Solutions z siedzibą w Houston w Teksasie.

Pesymistyczny nastrój inwestorów detalicznych wyrażony w ankietach i trackerach sentymentu pasuje do tego, co obecnie słyszą od swoich klientów.

Jednak Bishop mówi, że jeśli ludzie czują, że nadszedł czas, aby dostosować strategie lub zmniejszyć straty, „nadszedł czas, aby wprowadzić poprawki w swoim portfolio. Zmiany nie muszą być dokonywane hurtowo”. Na przykład oznacza to, że może nadszedł czas, aby ponownie rozważyć środki i uwzględnić straty w celu zebrania strat podatkowych. „Jeśli inwestujesz swój portfel w oparciu o nagłówki, zawsze tracisz” – powiedział.

READ  Cramer mówi, że dane gospodarcze nie mogą uchwycić jednego z głównych czynników napędzających inflację

Wydaje się, że epidemia trwała dłużej, ale to dopiero około dwóch lat Od dna rynkowego COVID-19. Potem jest druga część historii dla ludzi, którzy zamiast zarabiać, utknęli na rynku.

W takiej chwili, powiedział Bishop, zdecydowanie warto przypomnieć sobie następny rozdział tej historii. Ostatecznie ludzie, którzy doświadczają największego bólu finansowego, to ci, którzy „podejmują ekstremalne środki lub stosują środki binarne, to ja lub ja”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *