Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła powyżej 2,6% po przemówieniu Brainarda

10-letnie skarbowe rosły w środę, gdy inwestorzy rozważali komentarze gubernatora Rezerwy Federalnej, Laela Brainarda, i oczekiwali na najnowsze spostrzeżenia na temat zaostrzenia polityki Fed.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiągnęła najwyższy poziom 2,6125% o godzinie 4:30 ET. Ten ruch spowodował, że cena referencyjna znacznie przewyższyła dwuletni odpowiednik, który wynosił około 2,5714%. Ostatnie dwa lata notowane były powyżej 10, co skutkuje tak zwaną inwersją krzywej dochodowości.

powrót na 5-letnie obligacje rządu USA Wzrósł o około 6 punktów bazowych do 2,7635% i Rentowność 30-letnich obligacji skarbowych Wzrósł do 2,6204%, dodając 4 punkty bazowe. Zwroty zmieniają się odwrotnie z cenami, a jeden punkt bazowy to 0,01%.

Brainard, który zwykle opowiada się za łatwą polityką i niskimi stopami, powiedział, że bank centralny musi działać szybko, aby obniżyć inflację.

„Inflacja jest zbyt wysoka i podatna na ryzyko wzrostu” Powiedziała w przygotowanych oświadczeniach Wtorek. „Komitet jest gotów podjąć zdecydowane działania, jeśli wskaźniki inflacji i oczekiwania inflacyjne wskażą, że takie działanie jest uzasadnione”.

Inwestorzy czekają również na protokół z poprzedniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, który ma się ukazać w środę po południu, na jakiekolwiek wskazówki dotyczące planu zacieśnienia polityki pieniężnej przez bank centralny.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Vicki McIver i Samantha Sobin z CNBC przyczyniły się do powstania tego raportu rynkowego.

READ  Stewardesa American Airlines uderzyła „niegrzecznego pasażera” filiżanką kawy w głowę, próbując otworzyć drzwi wyjściowe z samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *