Reporter ESPN NFL i ekspert ds. niepełnosprawności Hank Goldberg zmarł w wieku 82 lat

Hank Goldberg, reporter NFL i ekspert ds. niepełnosprawności dla ESPN przez dwie dekady, zmarł w poniedziałek w swoje 82. urodziny, potwierdziła jego rodzina.

Goldberg był w ostatnich latach leczony z powodu przewlekłej choroby nerek.

Goldberg, znany jako Hammering Hank, osiągnął .500 lub więcej w 15 z 17 sezonów NFL, przewidując mecze dla ESPN. Pojawił się w NFL Countdown i ESPN Radio i przyczynił się do obszernej relacji z wyścigów.

Goldberg był współautorem programu zakładów sportowych ESPN Daily Wager przez cały czas jego istnienia, co tydzień obstawiając zakłady w sezonie NFL i od czasu do czasu pojawiając się w wyścigach Triple Crown. Jego ostatni występ w ESPN miał miejsce w maju, kiedy przeprowadził telefoniczny wywiad z Kentucky Derby.

Art Montereys, niedawno emerytowany długoletni bukmacher z Las Vegas, spędził swoją 40-letnią karierę próbując walczyć z mądrymi facetami, ale szybko nauczył się szanować Goldberga. Obaj nawiązali przyjaźń, która trwała trzy dekady.

W zeszłym tygodniu oboje zjedli razem pastrami na żytnim posiłku w jednym z ulubionych miejsc Goldberga w Las Vegas, Weiss Deli, powiedział Montereys.

„Obiecuję ci, że nie jest fałszywy” – powiedział Manderis ESPN o upośledzającym talencie Goldberga. „Hammer zawsze kładł pieniądze tam, gdzie były jego usta, i to od razu dało mi wielki szacunek dla niego. Jako długoletni bukmacher z Las Vegas, w NFL było niewiele opinii, które szanowałem bardziej niż Hanka”.

Goldberg był stałym gościem w Miami, służąc jako gospodarz lokalnego radia i telewizji oraz analityk radia Dolphins przez ponad 25 lat. Karierę zawodową rozpoczął w latach 70. jako asystent niepełnosprawnego Jimmy’ego „Greka” Snydera.

David Purdam z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *