Reprezentant Jorge Santos mówi, że nie będzie zasiadał w komisjach Izby Reprezentantów na czas trwania śledztwa

Reprezentant George Santos, RN.Y., opuszcza spotkanie Konferencji Republikanów Izby Reprezentantów w Capitol Hill Club w środę, 25 stycznia 2023 r.

Toma Williamsa | Cq-roll Call, Inc. | Dobre zdjęcia

Reprezentant Jorge Santos, republikanin z Nowego Jorku, nie będzie zasiadał w dwóch niedawno powołanych komisjach Izby Reprezentantów oczekujących na dochodzenie w sprawie jego postępowania, poinformowało we wtorek jego biuro.

„Kongresman rezerwuje swoje miejsca w wyznaczonych komisjach, dopóki nie zostanie odpowiednio oczyszczony z dochodzeń dotyczących zarówno kampanii, jak i finansów osobistych” – powiedziała jego rzeczniczka, Nysa Woomer.

Santos powiedział republikańskim prawodawcom podczas telekonferencji za zamkniętymi drzwiami w Waszyngtonie we wtorek, że „nie akceptuje pracy komisji, dopóki sprawy nie zostaną uregulowane” – powiedział długoletni prawodawca GOP obecny na sali. Osoba odmówiła ujawnienia nazwiska w celu omówienia prywatnych rozmów.

Nie było od razu jasne, czy Santos podjął decyzję z własnej inicjatywy, czy też był pod presją innych członków swojej konferencji lub nakazano mu wycofanie się z prac komisji. Rzecznicy przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego z Kalifornii i przywódcy większości Steve’a Scalise’a z Los Angeles nie odpowiedzieli natychmiast na prośby CNBC o komentarz.

Był tam Santos Został powołany na te stanowiska na początku tego miesiąca House Science, Space and Technology Committee oraz Small Business Committee. Komitet sterujący GOP, kierowany przez McCarthy’ego, wykonał te zadania pośród ponadpartyjnej krytyki Santosa i wezwań do jego rezygnacji.

34-letni prawodawca pierwszego roku został poddany intensywnej analizie od czasu, gdy wygrał swój wyścig do Kongresu, po tym, jak bombowe śledztwo New York Times podważyło kilka twierdzeń dotyczących życia osobistego i zawodowego Santosa oraz jego źródeł. Finansowanie kampanii.

Na kilka dni przed zaprzysiężeniem na 118. Kongresie Santos przyznał się do sfabrykowania kluczowych szczegółów dotyczących swojej biografii i przeprosił za „upiększanie” swojego CV, chociaż zaprzeczył wszystkim innym wykroczeniom.

READ  David Tepper w końcu zabrał się do rozwiązania problemu rozgrywającego Karoliny

Ale według doniesień Santos jest obecnie przedmiotem śledztwa na szczeblu lokalnym, stanowym, federalnym i międzynarodowym, i w dużej mierze unika odpowiedzi na dziennikarzy, którzy zasypują go pytaniami na temat jego wielu bezpodstawnych twierdzeń.

Santos wielokrotnie przysięgał, że będzie służył przez całą dwuletnią kadencję, argumentując, że wyborcy w jego rejonie Long Island powinni podjąć ostateczną decyzję, czy zostanie, czy odejdzie. McCarthy, szczupła i niesforna większość GOP House i Zostało trochę głosówpowtórzył linię Santosa i poparł decyzję o przydzieleniu mu zadań panelowych.

To stanowisko koliduje z przywódcami republikanów z rodzinnej dzielnicy Santosa Potępił skorumpowany Kongres i nalegał na rezygnację.

To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *