Ropa spada niżej przed potencjalną dużą podwyżką stóp w USA

Dźwigi pompujące pompują ropę do pola naftowego na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w Baku, Azerbejdżan, 5 października 2017 r. REUTERS / Gregory Ducor

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy spadły w czwartek, ale odrobiły prawie wszystkie straty po spadku o ponad 4 USD na początku sesji, ponieważ inwestorzy skupili się na możliwości znaczącej podwyżki stóp procentowych w USA w tym miesiącu, która mogłaby powstrzymać inflację. jednocześnie uderzył w popyt na ropę.

Kontrakty terminowe na ropę Brent na wrzesień zamknął się o 47 centów, czyli 0,5%, do 99,10 USD za baryłkę i zakończyły trzecią sesję z rzędu poniżej 100 USD.

US West Texas Intermediate z dostawą w sierpniu spadła o 95,78 USD za baryłkę, czyli 0,5%, o 52 centy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Oba kontrakty osiągnęły najniższy poziom w czwartek i były poniżej zamknięcia z 23 lutego, dzień przed inwazją Rosji na Ukrainę, a ropa Brent osiągnęła najniższy poziom od 21 lutego.

Obserwuje się, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zaostrza walkę z 40-letnią inflacją poprzez podwyżkę stóp procentowych o 100 punktów bazowych w tym miesiącu po ponurym raporcie o inflacji, który pokazał, że presja cenowa przyspiesza. Posiedzenie w sprawie polityki Fed zaplanowano na 26-27 lipca.

Po podwyżce stóp Fed ma nastąpić podobny ruch Banku Kanady, który w środę zaskoczył rynek.

„Ruchy Fedu będą miały znaczący wpływ na rynek, gdy obserwujemy, jak próbuje przetrawić nowe dane gospodarcze na temat inflacji”, powiedział John Kilduff, partner w Again Capital w Nowym Jorku.

Ceny ropy spadły w ciągu ostatnich dwóch tygodni w obawie przed recesją pomimo spadku eksportu ropy i produktów rafineryjnych z Rosji w związku z zachodnimi sankcjami i zakłóceniami dostaw w Libii. Czytaj więcej

READ  Jeff Bezos prosi Radę ds. Dezinformacji o zweryfikowanie autentyczności tweeta Bidena

Inwestorzy gromadzili się również w stronę dolara, który jest często postrzegany jako bezpieczny aktyw. W środę indeks dolarowy osiągnął najwyższy poziom od 20 lat, co spowodowało, że ropę naftową kupili nabywcy spoza USA, ale nieco osłabł w czwartek.

„Wskaźniki techniczne wskazują na kolejną rundę świeżych spadków, ponieważ dolar amerykański nadal dominuje w kierunku cen ropy”, powiedział Jim Ritterbusch, prezes Ritterbusch and Associates LLC w Galena w stanie Illinois.

W Europie pojawiły się również oznaki spadków popytu, ponieważ Komisja Europejska obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego i podwyższyła oczekiwaną stopę inflacji do 7,6%. Czytaj więcej

Obawy o ograniczenia COVID-19 w wielu chińskich miastach w celu ograniczenia nowych przypadków wysoce zaraźliwego wariantu również ograniczyły ceny ropy.

Dane celne pokazały w środę, że dzienny import ropy naftowej do Chin spadł w czerwcu do najniższego poziomu od lipca 2018 r., ponieważ rafinerie oczekiwały środków domykających w celu ograniczenia popytu.

Dane US Energy Information Administration wskazują również na spowolnienie popytu, a podaż produktów spadła do 18,7 mln baryłek dziennie, najniższego poziomu od czerwca 2021 r. Zapasy ropy wzrosły, wspierane przez kolejną dużą emisję rezerw strategicznych. Czytaj więcej

W piątek prezydent USA Joe Biden udaje się do Arabii Saudyjskiej, gdzie weźmie udział w szczycie sojuszników z Zatoki Perskiej i zaprosi ich do pompowania większej ilości ropy.

Jednak wolne moce produkcyjne w Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową spadają, a większość producentów pompuje z pełną mocą i nie jest jasne, o ile więcej Arabia Saudyjska może szybko wprowadzić na rynek. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Laury Sanicola w Nowym Jorku Dodatkowe sprawozdania Julii Payne w Londynie i Florence Tan w Singapurze Montaż: Jason Neely, Matthew Lewis i Diane Kraft

READ  DoorDash, Hasbro, Palantir, Walmart i nie tylko

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.