Rory McIlroy – Lepiej dla sportu, jeśli zwycięzca Open nie pochodzi z serii LIV Golf

Ulica. Andrews, Szkocja – Rory McIlroy Mówi, że byłoby lepiej dla zdrowia sportu, gdyby zwycięzca Open nie pochodził z osobnej serii LIV Golf, i popiera decyzję R&A, by nie zapraszać Greg Norman Z okazji 150-lecia turnieju.

McIlroy przemawiał we wtorek w St. Andrews, gdy chce dodać drugi tytuł Open Championship do tego, który zdobył ponownie w 2014 roku w Royal Liverpool. W tej wersji The Open dominuje mowa o serii LIV Golf oddzielonej od gry, nowym torze ufundowanym przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej.

„Z mojego punktu widzenia, tak, samolubny”, powiedział McIlroy zapytany, czy tegoroczny zwycięzca World Open nie powinien być częścią Leaf Golf. „Ale pod koniec dnia wszyscy tutaj mają taką samą okazję, aby tam iść i spróbować wygrać pulę Claret, bez względu na to, w której rundzie grają lub cokolwiek innego.

„Kto wygra tutaj w ten weekend, powinien zostać pochwalony za jedno z największych osiągnięć, jakie ta gra ma do zaoferowania”.

McIlroy był wybitnym krytykiem serialu LIV w reżyserii Normana. Dyrektor generalny LIV Golf, który wygrał turniej Open 1986 w Turnberry i ponownie w St.

Ale R&A nie zaprosiło Normana na obchody w tym tygodniu, co oznacza, że ​​przegapił Kolację Mistrzów i Święto Mistrzów R&A.

McIlroy, który grał obok drewno tygrysaA Sala Gruzji A Lee Trevino W poniedziałkowym konkursie mistrzów powiedział: „Myślę, że koncentracja byłaby nieco słaba, gdyby [Norman had] był tutaj.

Poparłem tę decyzję i myślę, że teraz, ze względu na wszystko, co dzieje się w świecie golfa, myślę, że była to właściwa decyzja. Ale jeśli coś zmieni się w przyszłości lub cokolwiek się stanie, kto wie, ale Pewnego dnia mogłem zobaczyć, gdzie z pewnością jest ponownie mile widziany.

Stowarzyszenie R&A wyjaśniło tę decyzję w sobotnim oświadczeniu: „150. Open to bardzo ważny kamień milowy dla golfa i chcemy zapewnić, że uwaga będzie nadal koncentrowana na celebrowaniu turnieju i jego spuścizny. Niestety, nie sądzimy tak będzie, jeśli Greg będzie obecny. Mamy nadzieję, że kiedy pozwolą na to warunki, Greg będzie mógł ponownie uczestniczyć w przyszłości.

READ  Podział tabeli liderów PGA Championship 2022: Gwiazdy ślizgają się, gdy Matthew Fitzpatrick spada, awansuje do rywalizacji

Norman odpowiedział, mówiąc, że decyzja była „trywialna”.

„Jestem rozczarowany” – powiedział Norman dla australijskiego Golf Digest – „Myślałem, że zespół R&A będzie przede wszystkim z powodu swojej pozycji w światowym golfie”. „[It’s] Petty, ponieważ zrobiłem wszystko, co robiłem, promowałem i rozwijałem grę w golfa na całym świecie, na polu golfowym i poza nim, od ponad czterech dekad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.