Rory McIlroy mówi, że w orzeczeniu sądowym przeciwko graczom wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską LIV Golf Series „zwyciężył zdrowy rozsądek”

W zeszłym tygodniu 11 golfistów zaprezentowało się we wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską serii LIV Golf Invitational Pozew antymonopolowy zakwestionować ich komentarz poprzez PGA Tour.

Trzech z tych golfistów — Taylor Gooch, Hudson Swafford i Matt Jones — szukało tymczasowego zakazu zbliżania się, aby mogli wziąć udział w pierwszym turnieju playoff w tym tygodniu, FedEx St. Jude Championship.

„Moim zdaniem zwyciężył zdrowy rozsądek i pomyślałem, że to właściwa decyzja” – powiedział McIlroy dziennikarzom. „Pozwala nam skupić się na ważnych rzeczach, czyli na golfie. Wszyscy możemy po prostu iść dalej i nie mieć tego sideshow przez następne kilka tygodni, co jest świetne.

„Nie czuję, że moim zadaniem jest być tutaj i angażować się w PGA Tour lub być rzecznikiem, to po prostu rola, w której się znalazłem.

„Czuję, że kiedy wchodzę w liny, czuję, że nikt nie może mnie dosięgnąć i to jest naprawdę fajne. To sprawiło, że golf stał się przyjemniejszy – jeśli cokolwiek pomogło mi w golfa”.

Według PGA Tour każdy gracz, który dołączył do LIV Golf, został uznany za niekwalifikującego się do udziału w turniejach od początku czerwca.

Oprócz trzech graczy, którym odmówiono tymczasowego zakazu zbliżania się, golfiści, którzy są częścią pozwu antymonopolowego, to Phil Mickelson, Bryson DeChambeau, Abraham Ancer, Carlos Ortiz, Ian Poulter, Pat Perez, Jason Kokrac i Peter Oehlen.

LIV Golf wydał we wtorek krótkie oświadczenie, w którym wyraził rozczarowanie decyzją sędziego. „Nikt nie wygrywa, powstrzymując golfistów przed grą” – powiedzieli urzędnicy.

Dyrektor generalny Greg Norman powiedział Fox News w zeszłym tygodniu, że urzędnicy LIV Golf właśnie to zrobili Tiger Woods zaoferował około 700-800 milionów dolarów Odmówił dołączenia do serii.

Seria jest wspierana przez Saudi Public Investment Fund (PIF) – suwerenny fundusz majątkowy kierowany przez Mohammeda bin Salmana, następcę tronu Arabii Saudyjskiej – i zobowiązał się przyznać łączną nagrodę w wysokości 250 milionów dolarów.

READ  Finały NBA 2022: Dziewięć rozgrywek wyjaśnia zwycięstwo 5 wojowników nad Celtics

Rozpoczyna się FedEx St. Championships. Jude na PGA Tour w czwartek, a nadchodzące trzydniowe wydarzenie LIV Golf ma rozpocząć się 2 września w Bostonie.

Jill Martin z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.