Rosja może być zmuszona wysłać misję ratunkową na Międzynarodową Stację Kosmiczną dla trzech astronautów po nieszczelności w ich kapsule Sojuz.

Kosmonauci Siergiej Prokopjew i Dmitrij Petlin przeprowadzają spacer kosmiczny obok kapsuły Sojuz MS-22, która zabrała ich na Międzynarodową Stację Kosmiczną 17 listopada 2022 r.NASA Johnsona

  • Rosyjska Agencja Kosmiczna rozważa misję ratowania trzech kosmonautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  • NASA powiedziała, że ​​kapsuła Sojuz, która zabrała ich w kosmos, ma przeciek, ale wszyscy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są bezpieczni.

  • Urzędnik z Rosyjskiej Agencji Kosmicznej powiedział, że bezzałogowa kapsuła może zostać wysłana w celu powrotu na Ziemię.

Rosja rozważa misję ratunkową mającą na celu sprowadzenie trzech członków załogi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po wykryciu przecieku w kapsule Sojuz, która zabrała ich na stację.

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos poinformowała na czwartkowej konferencji prasowej, że rozważa plan „ratunkowy”, aby sprowadzić członków załogi z powrotem wcześniej niż oczekiwano, co obejmowałoby wysłanie pustego statku kosmicznego na Międzynarodową Stację Kosmiczną w celu ich odebrania. poinformował Reuters.

Misja przywiezie z powrotem dwóch astronautów i astronautę NASA, — poinformował „Washington Post”..

Dmitrij Petlin z Roskosmosu (na górze), Frank Rubio z NASA i Siergiej Prokopjew z Roskosmosu (na dole) żegnają się przed wejściem na pokład statku kosmicznego Sojuz MS22, który ma udać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną 21 września 2022 r.

Dmitrij Petlin z Roskosmosu (na górze), Frank Rubio z NASA i Siergiej Prokopjew z Roskosmosu (na dole) żegnają się przed wejściem na pokład statku kosmicznego Sojuz MS22, który ma udać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną 21 września 2022 r.NASA Johnsona

NASA poinformowała, że ​​w kapsule zadokowanej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej doszło do wycieku chłodziwa, ale załodze nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

Siergiej Krikalow, dyrektor wykonawczy programów lotów kosmicznych w Roscosmos, powiedział na odprawie, że NASA i Roskosmos próbują dowiedzieć się, czy Sojuz obecnie zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest wystarczająco bezpieczny, aby zabrać go do domu, donosi gazeta.

Według kierownika programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA, Joela Montalbano, kapsuła Sojuz bez załogi może zostać wysłana w lutym. Stróż, Skrócić ich pobyt o około miesiąc.

READ  DNA sprzed dwóch milionów lat ujawnia starożytny ekosystem Grenlandii „niespotykany na Ziemi”

Według NASA, Przeciek ujawniono 14 grudnia, kiedy dwóch kosmonautów z Rosyjskiej Agencji Kosmicznej (Roskosmos) przygotowywało się do wyprawy w kosmos.

Przedstawiciele NASA i Roskosmosu powiedzieli na czwartkowej konferencji prasowej, że badają, w jaki sposób przewód chłodzący został przebity w zewnętrznej chłodnicy kapsuły. — poinformował Guardian.

— poinformowała NASA w oświadczeniu To nieszczelna kapsuła, która 21 września wyniosła w kosmos kosmonautów Siergieja Prokopjewa i Dmitrija Petlina oraz astronautę NASA Franka Rubio.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *