Rosną kontrakty terminowe Dow: Raport o pracy kluczem do zwyżek na rynku, takich jak Apple i Google

Kontrakty terminowe Dow wzrosły na początku piątku, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, a październikowy raport o zatrudnieniu zbliża się wielkimi krokami.
XZwyżka na giełdzie, teraz pod presją, nadal trawiła jastrzębie komentarze prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, że ​​szczyt lub „koniec” stopy funduszy federalnych może być wyższy niż wcześniej oczekiwano.

Główne indeksy spadły w czwartek rano. Odbiły się od wczesnych dołków, a indeks Dow Jones na chwilę okazał się dodatni, ale akcje spadły na zamknięcie.

Techniki megacap nadal obciążają główne indeksy, zwłaszcza Nasdaq. Dołącz do Microsoft Amazon.com (AMZN), rodzic na Facebooku metapodkładki (nie żyje) i ojciec Google Alfabet (Google) w identyfikacji dna bessy. jabłko (AAPL) powyżej czerwcowego minimum, ale w tym tygodniu spadła z powrotem do październikowych minimów.

Kluczowe czynniki obejmowały zarobki z czwartkowej nocy Amgen (AMGN), wyjący (wyjący), Zasoby EOG (EOG), PayPal (PYPL), kwadrat rodzicielski przeszkoda na drodze (Mennica), Progyny (PGNY), Rozbłysk chmur (Jasne) A Płatności (PCTY).

Akcje Amgen nieznacznie się zmieniły, podczas gdy akcje Yelp i PYPL spadły. Akcje NET również spadły, a nazwy oprogramowania w chmurze ulegają awarii z dnia na dzień. Akcje SQ wzrosły, a PGNY skoczyło. PCTY nie był jeszcze przedmiotem obrotu.

Zdrowie Kardynała (CAH) na początku piątku, kiedy akcje CAH nieznacznie rozszerzyły się poza obszar jego zakupu.

Raport o zadaniach

Ekonomiści spodziewają się, że październikowy raport o zatrudnieniu wykaże wzrost zatrudnienia poza rolnictwem o 210 tys., przy stopie bezrobocia do 3,6%. Będzie to trzeci z rzędu miesiąc spowolnienia zatrudniania i najniższego przyrostu miejsc pracy od grudnia 2020 r., ale nie jest to wystarczająco duży, by zadowolić Fed.

Są powody, by sądzić Dane o zatrudnieniu za październik będą znacznie słabsze niż oczekiwano.

Jednak inne dane o zatrudnieniu w tym tygodniu były gorętsze niż oczekiwano, w tym oferty pracy we wrześniu i tygodniowe wnioski o bezrobocie.

Październikowy raport o zatrudnieniu w piątek będzie kluczowy dla oczekiwań podwyżek stóp Fed i być może kierunku rynku akcji, przynajmniej w krótkim terminie. Listopadowy raport o zatrudnieniu oraz dwa raporty o inflacji CPI zostaną również opublikowane przed grudniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej.

READ  Akcje, S&P 500, Bear Market News: Aktualizacje na żywo

Rynki widzą teraz 52% szans na wzrost o 50 punktów bazowych 14 grudnia.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,6% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,75%, a kontrakty na Nasdaq 100 o 0,8%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 4,15%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły o 3%, przekraczając 90 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na miedź wzrosły o ponad 3%.

Indeks Hang Seng w Hongkongu podskoczył o 5,4%, a indeks technologii Hang Seng o 7,5%.

Październikowy raport Departamentu Pracy dotyczący miejsc pracy ma zostać opublikowany w piątek o 8:30 czasu wschodniego. Spodziewaj się dużych ruchów, być może ostrych, dla kontraktów terminowych Dow Jones i rentowności obligacji skarbowych.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Eksperci IBD analizują wzrost na giełdzie na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie straciła w czwartek więcej rozpędu, a Nasdaq znów zmagał się z problemami.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,5% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 1,1%. Nasdaq Composite spadł o 1,7%. Mały Russell 2000 zrezygnował z 0,6%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 6 punktów bazowych do 4,12%, ale z najwyższego w ciągu dnia poziomu 4,2%. Dolar skoczył po silnym byczym odwróceniu w środę.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 2% do 88,17 USD za baryłkę, z powodu silnego dolara i obaw o globalny popyt.

Apple Stock, Megacaps

Akcje Apple sprzedały 4,2%. Teraz w ciągu tygodnia spadki o 10,2%, giganci Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq wycofali się z linii 200-dniowej i wrócili z linii 50-dniowej.

Akcje Google spadły o 4,1%, osiągając najniższy poziom od dwóch lat. Akcje GOOGL spadły w ciągu tygodnia o 10,4%.

READ  Kontrakty terminowe na S&P 500 pozostają bez zmian przed wrześniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w tym tygodniu

Akcje Microsoftu spadły o 2,7% do 214,25, ostatecznie przebijając październikowe minima do najgorszego od stycznia 2021 r. Akcje MSFT spadły w tym tygodniu o 9,2%.

Akcje Amazona straciły 3,1% do najniższego poziomu od marca 2020 r. Akcje AMZN spadły w tym tygodniu o 13,6%.

Akcje META spadły o 1,8%, osiągając minimum od siedmiu lat. Rodzic Facebooka stracił w tym tygodniu 10,4% po upadku prawie 24% w zeszłym tygodniu.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) wzrosła o 0,4%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) slajd o 2,5%, przy czym kluczowym elementem są akcje MSFT. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) straciła 1,2%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 0,3%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 0,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE(Wzrost 1,85% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 1,1%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 0,4%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) w dół o 0,7% i ETF-y ARK Genomics (ARKG) stracił 0,9%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie przeszła w „trend wzrostowy pod presją” po środowym dużym niedźwiedzim odwróceniu po jastrzębich wypowiedziach prezesa Fed Powella.

Nasdaq zamknął się poniżej swojego minimum z dnia 21 października. To bardzo niedźwiedzi sygnał na wzrosty na rynku, choć Nasdaq wyraźnie odstawał od obecnego trendu wzrostowego. Inne główne indeksy są znacznie powyżej dołków FTD, chociaż S&P 500 spadł poniżej linii 50 dni, a Dow Jones przebił linię 200 dni.

Wyprzedaż była kontynuowana w czwartek, a Nasdaq po raz kolejny prowadził w dół i zakończył blisko sesyjnych minimów.

Wynika to w dużej mierze z ogromnych platform, takich jak Apple, Amazon, Microsoft, Google i Meta Platforms.

READ  General Mills, Steelcase, Lucid i nie tylko

S&P 500, Dow Jones i Russell 2000 radziły sobie lepiej, ale straciły na wartości do końca.

Russell 2000 zdołał zakończyć ponad 50-dniową i 21-dniową passę.

Fundusze ekwiwalentne w indeksie S&P 500 (RSP) spadł o 0,5%, znacznie lepiej niż ciężki indeks S&P 500, ale zamknął się krócej niż 50 dni.

Nie przeceniaj odporności rynku poza Apple i dużymi firmami. Indeks Russell 2000 i RSP ETF odwróciły się w środę, podobnie jak większość blue chipów. A w czwartek stracili więcej miejsca.

Gdy Fed ponownie skonsoliduje swoje jastrzębie stanowisko, a rentowności obligacji skarbowych odbiją się w górę, giełda będzie miała trudności z utrzymaniem własnej pozycji, nie mówiąc już o znaczących postępach.

Piątkowy raport o zatrudnieniu może wesprzeć zwyżkę na rynku lub wysłać główne wskaźniki w kierunku bessowych dna.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Co teraz robisz

W sytuacji, gdy rynek jest pod presją, a akcje spółek blue chip są niestabilne, inwestorzy muszą utrzymać swoją ekspozycję. Jeśli zwyżka odbije się, tak jak S&P 500 cofnie swoją 50-dniową linię, może to być sygnał do rozważenia ponownego stopniowego zwiększania ekspozycji.

Istnieje wiele zasobów, które są stosunkowo bliskie realizacji. Więc pracuj nad tymi listami obserwacyjnymi. Zaangażuj się i bądź elastyczny, dopóki nie będziesz gotowy, aby zwiększyć widoczność lub przejść na margines.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *