Rupia spada do rekordowo niskiego poziomu w stosunku do dolara amerykańskiego

Rupia indyjska gwałtownie spadła w poniedziałek i osiągnęła poziom 80 w stosunku do dolara po jastrzębim przemówieniu prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella.

O godzinie 11:00 kurs rupii wynosił 80,04 w porównaniu do zamknięcia na poziomie 79,86 w poprzedniej sesji wobec dolara amerykańskiego.

Rupia osłabiła się do zaledwie 80,14 wobec dolara amerykańskiego w pierwszych kilku minutach handlu w poniedziałek, gdy indeks dolara amerykańskiego umocnił się powyżej granicy 109.

Dożywotni dołek rupii wynosił 80,06 za dolara 19 lipca.

„Jastrzębie przemówienie Jerome’a ​​Powella z Rezerwy Federalnej wysłało ofertę na dolara amerykańskiego i popchnęło światowe akcje i rentowności obligacji w dół. Przywrócenie stabilności cen będzie prawdopodobnie wymagało utrzymania powściągliwego stanowiska politycznego przez jakiś czas. Idąc dalej, Powell i rzecznicy wyraźnie w Banku Rezerwy Federalnej, że dalsza ścieżka będzie zależeć od danych – powiedział Kunal Soudani, wiceprezes World Trade Center w Shinhan Bank.

W piątek prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, wskazał, że amerykański bank centralny prawdopodobnie będzie kontynuował podnoszenie stóp procentowych i utrzymywanie ich na wysokim poziomie, aby okiełznać inflację.

„Przywrócenie stabilności cen prawdopodobnie będzie wymagało utrzymania powściągliwej pozycji politycznej przez pewien czas” – powiedział Powell.

W notatce CR Forex powiedział: „Po jastrzębich retorykach prawdopodobieństwo wzrostu Fedu o 75 punktów bazowych we wrześniu podskoczyło o 70 procent. Pogrom na rynku wywołany przemówieniem Powella zmniejszył w piątek majątki amerykańskich miliarderów o 78 miliardów dolarów. W pakiecie walutowym W USA DXY testował szczyt od 20 lat, a euro i funt spadły w okolice rekordowych minimów. Waluty azjatyckie notowane są ze stratą 0,30% – 0,50%.Juan testował minimum od dwóch lat, więc rupia otworzy się na rekordowo niskim poziomie Przy 80,10 prawdopodobny zakres na dziś wyniesie 79,70 do 80,30.

Indeks dolara, który mierzy siłę dolara wobec koszyka sześciu głównych walut, wyniósł 109,370.

READ  Kontrakty CBS i Foxa z NFL zapobiegną „dużej obniżce” ceny niedzielnego biletu

Soudani dodał, że biorąc pod uwagę trwałość wyższych rentowności obligacji, DXY może testować poziomy 109,77, ponieważ EURUSD może testować poziomy 0,9860, a GBPUSD zbliży się do poziomów 1,1680.

Wydaje się również, że ceny ropy Brent są nieco lepkie i nie są w stanie utrzymać niskich poziomów. Patrząc na powyższe czynniki, USDINR może znaleźć silne wsparcie na 79,50, podczas gdy przełamanie poziomów 80,06 wpłynie na sprzedawców opcji, którzy osiągną swoje stopnie i pozwolą USDINR zbliżyć się do poziomów 80,60.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *