„Ryba z wody” Franceski Scorsese była „przerażająca” – data premiery

Można sobie wyobrazić, że dla Franceski Scorsese świat Cannes nie jest całkiem nowy, ale całkiem nowym dla niej jest obecność na festiwalu z własnym filmem w tym roku.

Zatrzymał się w studiu Deadline w Cannes, by porozmawiać o niej, ryby z wodyA Scorsese przywołał wspomnienia z dzieciństwa związane z festiwalem.

„Pamiętam dywan tylko wtedy, gdy byłam młodsza i pamiętam, jak patrzyłam na wszystkich, ponieważ miałam może 10 lat, a może trochę mniej” – powiedziała.

ryby z wody Śledząc historię córki, która ponownie łączy się z ojcem, z którym była w separacji, i coraz bardziej chorą matką, Scorsese drażniła się z koncepcją swojej pracy magisterskiej na Uniwersytecie Nowojorskim. Chociaż relacja ojca z córką w filmie, jak mówi, nie ma żadnego związku z prawdziwym życiem, istnieją aspekty, które pokrywają się z doświadczeniami jej matki.

„Myślę, że stało się tak głównie dlatego, że chciałem opowiedzieć historię więzi rodzinnych w czasie choroby i naprawdę ciężkich chwil, a także opieki nad członkiem rodziny, ponieważ to jest coś, co robię przez większość życia z mamą, która Parkinsona. Więc to był mój sposób radzenia sobie z tymi wspomnieniami.

Powiedziała, że ​​jej ojciec, Martin Scorsese, bardzo wspierał jej marzenia o reżyserowaniu i tym filmie. „Pokazałem to mojemu tacie. Mój tata wysłał to swoim przyjaciołom. Jestem pewien, że Ari Aster to widział. Pomyślałem:„ O mój Boże ”.

Ale ze względu na przedstawienie choroby matki bohaterki bardzo denerwowała się pokazaniem filmu matce. „Pokazanie mojej mamie wszystkich ludzi było tak przerażające” – powiedziała. „Ona zawsze powie:„ Och, chcę ją zobaczyć ”. I powiedziałbym: „Cóż, ale możesz nie być naprawdę szczęśliwy”. „Usiądź w tym pokoju, zostań w pokoju. Musisz tam być z nią, po prostu trzymaj ją za rękę. A ja powiedziałem:„ Jesteś racja. Naprawdę.

READ  Rhea Seehorn trzyma się od tego z daleka

Kliknij, aby obejrzeć wywiad.

Festiwal Filmowy w Cannes 2023 potrwa od 16 do 27 maja. Śledź pełne relacje Deadline dotyczące ofert i biznesu na Croisette tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *