Rynki azjatyckie były mieszane, ponieważ rozmowy w sprawie limitu zadłużenia USA zakończyły się bez porozumienia

godzinę temu

Oczekuje się, że bank centralny Nowej Zelandii podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych do 5,5 proc.

Oczekuje się, że bank centralny Nowej Zelandii podniesie swoje referencyjne stopy procentowe do 5,5%, gdy spotka się we wtorek, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Reuters wśród 25 ekonomistów.

Dwudziestu jeden ankietowanych ekonomistów spodziewało się wzrostu, podczas gdy reszta spodziewała się przerwy. W tym samym sondażu Reutera średnia oczekiwana podwyżka stóp wynosi 25 punktów bazowych.

Wtorkowa podwyżka stóp procentowych będzie dwunastą podwyżką RBNZ od października 2021 r.

Wcześniej RBNZ zaskoczył inwestorów podwyżką o 50 punktów bazowych do 5,25% w marcu, kiedy większość ekonomistów spodziewała się wzrostu o 25 punktów bazowych.

Lim Hwi J

2 godziny temu

Nastroje konsumentów w Korei Południowej osiągnęły najwyższy poziom od roku

Zaufanie konsumentów w Korei Południowej wzrosło w maju do najwyższego poziomu od roku. Dane z Banku Korei Pokazał odczyt 98 w porównaniu do 95,1 miesiąc wcześniej.

Bank centralny powiedział, że oczekuje się, że obniży inflację do 3,5 procent, w porównaniu z 3,7 procent w poprzednim miesiącu.

poinformował Reuters „Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że oczekiwania inflacyjne się stabilizują, a niepewność co do ogólnej podwyżki cen i innych czynników utrzymuje się” – powiedział przedstawiciel BoK.

– Lim Hwi Ji

3 godziny temu

Działalność japońskiej fabryki rozszerzyła się po raz pierwszy od października 2022 r.: bank au Jibun

Według wstępnych szacunków Bank au Jibun japoński sektor produkcyjny odnotował wzrost po raz pierwszy od siedmiu miesięcy.

Raport pokazał, że PMI dla przemysłu wyniósł w maju 50,8, co stanowi odwrócenie z 49,5 odnotowanego w kwietniu, „co wskazuje na pierwszą poprawę warunków operacyjnych od października 2022 r.”. Odczyt PMI powyżej 50 wskazuje na ekspansję, podczas gdy odczyt poniżej tego poziomu oznacza kurczenie się.

Bank wskazał, że nastąpił ponowny wzrost zarówno produkcji, jak i nowych zamówień, przy czym obie zmienne rosły w najszybszym tempie od 13 miesięcy. Producenci wskazali, że problemy z łańcuchem dostaw wykazują oznaki poprawy.

READ  Kontrakty terminowe Dow: wzrost rynku na najwyższym poziomie

Japoński wskaźnik PMI dla usług wyniósł w maju 56,3, w porównaniu z 55,4 w kwietniu i rozwijał się w najszybszym tempie od początku serii. Złożony PMI wzrósł do 54,9 z 52,9 w kwietniu.

– Lim Hwi Ji

4 godziny temu

Inflacja w Hongkongu wzrosła w kwietniu do 2,1 proc

Inflacja w Hongkongu wzrosła w kwietniu o 2,1% w porównaniu z rokiem poprzednim, nieco powyżej 2% oczekiwanych przez ekonomistów ankietowanych przez Reutera. Stopa inflacji w kwietniu była również wyższa niż 1,7% odnotowane w marcu.

Rzecznik władz miasta Powiedział, że ceny artykułów związanych z energią nadal gwałtownie rosną z roku na rok, podobnie jak ceny odzieży i obuwia.

Ceny energii elektrycznej, gazu i wody wzrosły o 17,8%, a ceny odzieży i obuwia o 6,4%.

Rzecznik powiedział, że ceny dań na wynos i na wynos również wzrosły o 4,2%, podczas gdy „presja cenowa na inne kluczowe składniki pozostawała zasadniczo pod kontrolą”.

W przyszłości Hongkong spodziewa się, że wraz z ożywieniem gospodarczym mogą narastać krajowe presje cenowe. Inflacja zasadnicza prawdopodobnie wzrośnie do końca 2023 r., ale pozostanie „w dużej mierze umiarkowana”.

– Lim Hwi Ji

10 godzin temu

McCarthy ma duże oczekiwania co do spotkania z Bidenem w sprawie pułapu zadłużenia

„Decyzje muszą zostać podjęte” – mówi przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy z R-Calif. na spotkaniu w sprawie pułapu zadłużenia z prezydentem Joe Bidenem, które ma rozpocząć się o 17:30 czasu wschodniego.

„Powinniśmy podjąć działania” w sprawie części ostatecznej umowy w celu podniesienia pułapu zadłużenia, powiedział McCarthy dziennikarzom na Kapitolu, dodając: „Wiem, gdzie moim zdaniem ludzie powinni się udać”.

Mając tylko 10 dni do momentu, gdy pierwsza sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone zaryzykują niewypłacalność, Biden i McCarthy znajdują się pod silną presją, aby osiągnąć porozumienie. Jeśli i kiedy to zrobią, przekształcenie umowy o uścisk dłoni w ustawodawstwo i przekazanie jej przez Izbę Reprezentantów i Senat zajmie co najmniej tydzień.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku, Rezerwa Federalna, Podnoszenie stóp procentowych, Bank Rezerw Australii

Obecnie ma opuścić Izbę na przerwę w Dniu Pamięci w ten weekend, ale McCarthy powiedział, że przełoży to, jeśli to konieczne, aby wywołać głosowanie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia. „Zostajemy i będziemy wykonywać swoją pracę” – powiedział.

Krystyna Wilk

4 godziny temu

CNBC Pro: Zarządzający aktywami ujawnia krótką pozycję w tych czterech globalnych akcjach nieruchomości komercyjnych

Według dyrektora ds. inwestycji, Patricka Armstronga, akcje kilku globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych spadną.

Armstrong, który zarządza strategią kapitałową w Plurimi Wealth Management, ujawnił, że sprzedał krótko cztery globalne firmy z branży nieruchomości komercyjnych.

„Moim zdaniem to droga firma, która ma do czynienia z bardzo toksycznym środowiskiem” – powiedział o jednym ze swoich szortów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

4 godziny temu

CNBC Pro: zarządzający funduszem dzieli się wskazówkami na temat zrównoważonego inwestowania i osiągania dużych zysków

Philip Ripman zarządza funduszem Storebrand Global Solutions o wartości 1 miliarda dolarów, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju. Ale oprócz akcji zielonej energii inwestuje również w producentów chipów, akcje cyberbezpieczeństwa, farmaceutyki i nie tylko.

Wydaje się, że jego strategia opłaciła się na dłuższą metę: jego fundusz zajmuje pierwsze miejsce pod względem 10-letnich rocznych zwrotów (15%) na liście megaglobalnych funduszy akcji Morningstar.

Oto trzy wskazówki dotyczące zrównoważonego inwestowania, w tym, jak rozegrać temat energii odnawialnej, według Reibmana.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

16 godzin temu

Kashkari wzywa do możliwego zatrzymania w czerwcu, „bliskiego wezwania”

Prezes Rezerwy Federalnej Minneapolis, Neel Kashkari, wskazał w poniedziałek, że podwyżka stóp procentowych w stosunku do przerwy w czerwcu jest „bliska”. Dodał jednak, że nawet jeśli bank centralny nie zdecyduje się na kolejną podwyżkę, nie należy tego postrzegać jako zapowiedź przyszłości.

„W tej chwili jest blisko w obie strony… Jeśli musimy pominąć czerwiec, nie oznacza to, że skończyliśmy z naszym cyklem zaostrzania, dla mnie oznacza to, że otrzymamy więcej informacji” – powiedział w CNBC. skrzynkę skrzeku”.

READ  Awaria gazu ziemnego, odetnij ciepło „natychmiast”

Nazwał gospodarkę „silną” i zauważył, że „być może będziemy musieli zejść na północ od 6%” dla stopy funduszy federalnych z obecnego docelowego przedziału 5–5,25%, jeśli inflacja nie będzie wykazywać dalszych oznak osłabienia.

– Jeffa Coxa

11 godzin temu

Bitcoin i Ether są na dobrej drodze do najgorszego miesiąca 2023 roku

Kryptowaluty były płaskie na początku tygodnia, ponieważ ruchy akcji i rentowności obligacji nadal wywierały wpływ na ceny kryptowalut.

Według Coin Metrics Bitcoin spadł w maju o 8,7% i jest na dobrej drodze do najgorszego miesiąca od listopada. Ether spadł w ciągu miesiąca o około 5% i zmierzał do najgorszego miesiąca od grudnia.

„Kryptowaluty nadal są aktywami o najlepszych wynikach w tym roku w porównaniu ze złotem, akcjami, obligacjami i DXY” – powiedział analityk Bernstein Gautam Chogani w poniedziałkowej notatce. „Nadal wierzymy w naszą tezę strukturalną o„ nowym cyklu kryptograficznym ”, ale nigdy nie jest to prosta droga… Uważamy, że te nudne rynki oferują najlepsze zwroty z ryzyka w dłuższej perspektywie”.

Tanaya Machel, Gina Francola

13 godzin temu

Akcje Micron spadają, ponieważ Chiny ograniczają sprzedaż

Akcje Micron Technology spadły o ponad 3% po wiadomościach, że Chiny ograniczą sprzedaż niektórych produktów producentów układów pamięci.

Krajowa administracja cyberprzestrzeni zakazała operatorom „krytycznej infrastruktury informatycznej” kupowania produktów od firmy po tym, jak produkty Micron nie przeszły przeglądu bezpieczeństwa sieci.

Firma stwarza „znaczące zagrożenie bezpieczeństwa” dla chińskiego łańcucha dostaw krytycznej infrastruktury informatycznej i wpływa na nią [its] „Bezpieczeństwa narodowego” – czytamy w oświadczeniu.

Ta wiadomość podniosła na duchu chińskich producentów chipów, w tym notowane w Hongkongu firmy Hua Hong Semiconductor i SMIC. Ceny niektórych producentów chipów, w tym Qualcomm, Lam Research, Broadcom i Applied Materials, spadły o prawie 1%.

-Samanta Sobin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *