Rzadki bilet na baseball T-206 Honus Wagner sprzedany za 7,25 mln USD w prywatnej wyprzedaży

Rynek kolekcjonerski Goldin ogłosił w czwartek, że T-206 Honus Wagner sprzedał się w prywatnej sprzedaży za 7,25 miliona dolarów, rekordową sumę jak na kartę sportową.

Kwota przekroczyła 6,606 mln dolarów uzyskanych na zakup kolejnego T-206 Wagner prawie rok temu do dziś.

Niedawno sprzedana Wagner Edition zajmuje 2 miejsce na 10 w rankingu Sportscard Guaranty Corp. lub SGC; Pobił rekord 2021 Dostał 3 SGC.

„Nie ma nic lepszego niż karta T-206” – powiedział w oświadczeniu Ken Goldin, dyrektor generalny i założyciel Goldin. „Nie bez powodu karta Wagnera nie jest sprzedawana po niższej cenie niż była wcześniej kupowana – karta to sztuka, to historia, to folklor”.

Folklor karty opiera się na jej ekstremalnej rzadkości (jest ich od 50 do 60 egzemplarzy) i wielu teoriach wyjaśniających, dlaczego jest tak mało Wagnerów, w tym:

  • Płytka drukarska Wagner pęka podczas produkcji

  • Spór o prawa autorskie między artystą a firmą tytoniową

  • Najpopularniejsza teoria, wysuwana przez rodzinę Wagnerów i Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, głosi, że Wagner nie chciał promować palenia tytoniu wśród dzieci i zażądał wycofania karty z produkcji.

  • Najbardziej prawdopodobną teorią jest to, że Wagner zdał sobie sprawę, że nie otrzyma słusznej rekompensaty za swoje imię, wizerunek, podobieństwo i sprzeciw

Bez względu na powód (powody), tak niewiele egzemplarzy zostało wydanych do 2022 roku, że Wagner jest rutynowo nazywany Świętym Graalem lub Mona Lisą kart kolekcjonerskich.

„T-206 jest jednym z powodów, dla których robię to, co robię” – podsumował Golden.

READ  Trener Texas Longhorns Steve Sarkissian mówi, że Nick Saban z Alabamy uratował mi karierę

Chociaż sprzedaż jest obecnie rekordem, istnieje karta Topps Mickey Mantle z 1952 r. wysłana na Heritage Auctions, która wygasa za nieco ponad trzy tygodnie; Wynosi 7,08 mln USD z premią kupującego i oczekuje się, że na zamknięciu zbliży się lub przekroczy 10 mln USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *