Sąd Najwyższy zakazuje kontrowersyjnej ustawy o mediach społecznościowych w Teksasie

Sąd Najwyższy przegłosował 5-4 za zniesieniem teksańskiej ustawy o cenzurze mediów społecznościowych, która jest wielkim dobrodziejstwem dla firm technologicznych walczących z przepisami ograniczającymi treści, które zmieniają sposób ich prowadzenia działalności.

Dlaczego jest to ważne: Konserwatywne stany rozpoczęły walkę prawną z firmami z mediów społecznościowych. Była zaangażowana w próbę zapobieżenia postrzeganiu ich jako fali cenzury, ale ta decyzja, podobnie jak inne niedawne orzeczenia, oznacza, że ​​staną przed sądem.

co się dzieje: Orzeczenie Sądu Najwyższego oznacza, że ​​Teksas nie będzie w stanie wdrożyć nowego prawa, które pozwoliłoby Teksasowi i stanowemu prokuratorowi generalnemu. Pozywać w sprawie zasad ograniczających treści gigantów technologicznych, takich jak meta i YouTube.

  • Orzeczenie sądowe nie jest ostatecznym wyrokiem co do meritum prawa Teksasu, ale kiedy sądy wyłączają określone prawo lub politykę, często jest to znak, że stoją przed trudną ścieżką merytoryczną.
  • Przychodzi dopiero po kilku dniach Federalny Sąd Apelacyjny orzekł przeciwko Podobne prawo na Florydzie.

Szybki połów: Teksas uchwalił swoje prawo we wrześniu ubiegłego roku, a protestujący natychmiast zakwestionowali je w sądzie federalnym, który wygrał zakaz zbliżania się, który nie wszedł w życie.

  • Ale na początku tego miesiąca, V Okręgowy Sąd Apelacyjny orzekł, że prawo może wejść w życie natychmiast.
  • Przeciwnicy Odwołał się od tego wyroku Poszedł do Sądu Najwyższego i wygrał.

Detale: Sędziowie Amy Connie Barrett, Stephen Fryer, Sonia Sotomayor, Brett Kavanaugh i Prezes Zarządu John Roberts głosowali za przywróceniem zakazu zbliżania się sądu niższej instancji i uniemożliwieniem wejścia w życie ustawy.

  • Sędziowie Neil Korsch, Elena Kagan, Samuel Alito i Clarence Thomas głosowali przeciwko temu.
  • Alito napisał w sporze: „Nie jest jasne, w jaki sposób nasze obecne precedensy ery Internetu odnoszą się do dużych firm zajmujących się mediami społecznościowymi”.
READ  Kto weźmie udział w głosowaniu Baseball Hall of Fame w 2023 roku? Carlos Beltrn, największe nazwiska K-Rod, które dołączą

Co dalej: Sprawa wraca do sądu rejonowego, gdzie argumenty obu stron zostaną przedstawione merytorycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.