SEC proponuje nowe wymogi informacyjne dla SPAC

W obliczu powszechnych obaw, że pojazdy unikają istotnej ochrony inwestorów, regulatorzy waszyngtońsko-federalni zaproponowali nowe wymagania dla spółek zajmujących się akwizycją specjalnego przeznaczenia lub SPAC oraz ich celów przejęcia.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przedstawiła w środę zbiór zasad, zgodnie z którymi SPACom trudno będzie pozyskiwać pieniądze od inwestorów i przeprowadzać fuzje. Jego celem jest wymuszenie pojazdów Spełnij podobne normy regulacyjne Pomimo pierwszych publicznych ofert krytycy zarzucali mu, że ma na celu całkowite zaprzestanie ich używania.

Firmy korzystające z czeków in blanco, znane również jako SPAC Stał się niezwykle popularny Na Wall Street w 2020 i 2021 roku, kiedy stanowiły one większość pierwszej oferty publicznej w USA. Podobnie jak kryptowaluty i pamiątki, były postrzegane przez krytyków jako znak, że rządy i banki centralne pompują biliony dolarów w gospodarkę, aby walczyć z epidemią Covit-19.

SPAC działają jako zestaw walut notowanych na giełdzie, które mogą być wykorzystane przez sponsora do zakupu prywatnej firmy. Po przejęciu przez SPAC prywatna firma uzyskuje dostęp do codziennych inwestorów bez dostarczania na czas informacji, które obejmują tradycyjne IPO. Istniejące zasady umożliwiają docelowym firmom dokonywanie wyższych prognoz dotyczących ich możliwości biznesowych, czego nie mogą zrobić podczas pierwszej oferty publicznej.

Środowa propozycja jest częścią szerszego dążenia do kontrolowania Wall Street poprzez ściślejsze kontrole ze strony prezesa SEC Gary’ego Zenslera. Niedawno poparł zasady Dalszy przegląd przepisów Na Firmy prywatne I zwiększyć ekspozycję powiązanych instytucji publicznych Zmiana klimatu.

Wokół SPAC panuje ekscytacja Ostygło Rok wśród przeglądu regulacyjnego, spadających cen akcji i nietrafionych prognoz. Dziesiątki firm Dzięki tej metodzie upubliczniono — od projektanta wszystkich elektrycznych autobusów szkolnych po start-upy budujące farmy w Appalachach — które nie spełniły swoich przewidywań, często w znacznych ilościach, kilka miesięcy po ich sporządzeniu.

READ  Oregon zatrudnia Dana Lanninga: Kaczki przyjmują defensywny sposób myślenia, wybierając asystenta Georgii jako następnego trenera

„Przeciętnie są bardzo drogie i nie działają do czasu wprowadzenia na rynek” – powiedział Fidel, mianowany przez prezesa Fidela. Jensler powiedział dziennikarzom w środę. „Jest tu dużo opłat dla sponsorów. Bankierzy i prawnicy również mają wysokie honoraria.

Dodał, że poprzez dalsze ujawnianie i zaostrzanie zasad regulujących praktyki marketingowe i underwriterów, insiderzy SPAC ograniczyliby korzyści informacyjne i konflikty interesów, jakie mają zwykli inwestorzy.

Trzej Demokraci w SEC głosowali za otwarciem wniosku dla opinii publicznej przez co najmniej 60 dni, po czym firma mogła rozpocząć prace nad sfinalizowaniem przepisu.

Republikańska komisarz Hester Peirce głosowała przeciwko temu, mówiąc, że został on „zaprojektowany, aby utrzymać SPAC na swoim torze”, zamiast narzucać rozsądne wyrazy poparcia. Pani Peiris powiedziała, że ​​regulatorzy powinni spróbować uczynić tradycyjny proces IPO, którego od dawna domagali się Republikanie i niektóre firmy, bardziej ekonomiczny.

„Zwykły SPAC nie spełni parametrów propozycji bez znaczących zmian w swojej działalności, ekonomii i harmonogramie” – powiedziała Beers.

W ramach programu rozważanego przez SEC firmy czekowe in blanco są zobowiązane do ujawnienia informacji o likwidacji wrażliwych udziałowców ich sponsorów, jeśli rekompensata i przejęcie zostaną zakończone. Obecne przepisy często pozwalają osobom wtajemniczonym SPAC pomnożyć początkową inwestycję, nawet jeśli przejmowane przez nich firmy mają problemy, a zwykli akcjonariusze tracą pieniądze.

Oprócz tradycyjnego procesu IPO, prywatne firmy zwracają się do specjalnych przejęć lub SPAC do publicznego obrotu. WSJ wyjaśnia, dlaczego niektórzy krytycy twierdzą, że inwestowanie w te firmy in blanco nie jest warte ryzyka. Opis: Zoë Soriano / WSJ

Firmy nabyte przez SPAC, ich urzędnicy i dyrektorzy są odpowiedzialni za wszelkie błędne interpretacje lub błędy w dokumentach załączników, które SPAC przedkładają SEC. Dzieje się tak, ponieważ system przekształci spółki docelowe w „współrejestrujących” z firmami czekowymi in blanco.

SPAC i ich cele przejęcia wymagają od inwestorów głosowania nad zatwierdzeniem przejęcia co najmniej 20 dni przed ujawnieniem wymaganych informacji.

Propozycja zaostrzyłaby przepisy dotyczące perspektyw, na które obecnie zezwalają SPAC, bez sprzeciwiania się SEC.

„Chodzi o to, aby strony transakcji nie używały zbyt pewnego siebie języka ani nie obiecywały przyszłych wyników, próbując sprzedać inwestorom kontrakt” – powiedział. powiedział Jensler.

Chociaż zwolennicy rygorystycznego nadzoru na Wall Street mogą z zadowoleniem przyjąć propozycję SEC, może być już za późno, aby pomóc inwestorom, którzy już ponieśli straty po wybuchu SPAC.

SPAC istnieją od dziesięcioleci — ich poprzednicy byli znani jako „ślepe pools” i kojarzyli się z oszustwami na giełdzie w latach 80. XX wieku. W ubiegłym roku te firmy in blanco zebrały ponad 160 miliardów dolarów, najwięcej w poprzednich latach, jak wynika z badań SPAC. Zainteresowanie inwestorów szybko rozwijającymi się start-upami i ich optymistyczne prognozy w sektorach takich jak pojazdy elektryczne przyciągnęły stosy kapitału.

Wiele firm napotyka wtedy przeszkody biznesowe lub opóźnienia techniczne, powodując spadek cen akcji. SEC dokonała przeglądu kilku umów SPAC, w tym zawartych przez producentów pojazdów elektrycznych

Mikołaj Korp.

I

Lordstown Motors Korp.

Generał Nicola zgodził się zapłacić 125 milionów dolarów pod koniec zeszłego roku, aby zakończyć postępowanie dyscyplinarne w sprawie fałszywych zeznań jej założyciela i byłego prezesa Trevora Miltona.

Finansowy organ nadzorczy handlujący transakcjami, który w ten sposób wszedł na giełdę, spadł w ciągu ostatniego roku o około 30%. Wiele firm lubi oszczędności i wykorzystanie inwestycji

Rosnące żołędzie Inc.

Wcześniej ogłoszone połączenia SPAC zostały ostatecznie przerwane, ponieważ zmieniły się nastroje. Możliwość ścisłej regulacji ochłodziła również kontrakty w przestrzeni.

Do tej pory w tym roku firmy czekowe in blanco zebrały nieco ponad 9,8 miliarda dolarów. Ponad 600 SPAC wciąż poszukuje kontraktów. Ci, którzy nie mogą znaleźć linków w ciągu dwóch, zwykle dwóch lat, muszą spłacić inwestorów.

Jeśli zostaną spełnione w ich obecnej formie, proponowane wymogi dotyczące ujawnienia zostaną rozszerzone na istniejące SPAC, które nie zakończyły jeszcze połączenia, powiedzieli urzędnicy SEC.

Bill Dooley, dyrektor ds. fuzji i przejęć firmy konsultingowej Moro Sodali Global LLC, skrytykował propozycję SEC, mówiąc, że stworzy ona poważne bariery dla sponsorów SPAC i firm docelowych.

„Poprawa ujawniania wniosków o IPO i perspektyw podmiotów stowarzyszonych znacznie zmniejszy napływ spółek publicznych wchodzących na rynek i zwiększy liczbę docelowych SPAC” – powiedział. – powiedział Dooley. „Za należytą staranność i ocenę potencjalnych inwestycji odpowiadają inwestorzy, a nie SEC, a te zasady to szersza próba zatrzymania rynku SPAC”.

Napisz do Paul Keernan w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.