Sędzia federalny w Luizjanie zakazał administracji Bidena zawarcia rozdziału 42

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Sędzia federalny w Luizjanie zawiesił w piątek administrację Bidena Ponowne otwarcie granic dla imigrantów i osób ubiegających się o azyl; Stanowisko poparte przez 24 państwa wyraża obawy dotyczące kosztów i rozprzestrzeniania się nielegalnej imigracji Korona wirus.

Sędzia okręgowy USA Robert Summerhaus W poniedziałek administracja wydała wstępny zakaz zbliżania się do zakończenia planu, wstrzymując nakaz znany jako Tytuł 42, który doprowadził do szybkiej ewakuacji większości nieuprawnionych osób przekraczających granicę z pierwszych dni epidemii.

Sędziowie, którzy argumentowali, że spodziewany wjazd do granicy nałoży na nich koszty usług dla nowo przybyłych, takich jak opieka zdrowotna i edukacja, argumentowali, że rząd powinien był to rozważyć.

„Te koszty nie podlegają zwrotowi” – ​​napisał sędzia. „W ten sposób państwa powoda spełniają wymóg nieodwracalnej szkody w postaci nakazu wstępnego”.

Zaznaczył, że Centra Kontroli i Prewencji Chorób, które pierwotnie wydały nakaz, nie przedstawiły opinii publicznej swojego planu zawieszenia nakazu, co mogłoby budzić obawy w stanach – co mogłoby stanowić naruszenie prawa postępowania administracyjnego. Powiedział, że rząd mógł rozważyć obawy stanów i jako alternatywę dla swojego „ogólnego” nakazu kończącego rozdział 42.

Ogólnonarodowy Wstępny nakaz jest ciosem dla obietnicy prezydenta Bidena o ponownym otwarciu granicy, co oznacza, że ​​Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie kontynuował wydalanie migrantów. Ale ponieważ Demokraci tracą kontrolę nad Izbą i Senatem przed listopadowymi wyborami w połowie kadencji, orzeczenie uwolni Biały Dom od napięć politycznych za granicą.

werdykt w Summerhouse wyznaczony przez Trumpa, Trump dał zwycięstwo republikańskiemu prokuratorowi generalnemu, który pozwał, aby uniemożliwić administracji Bidena zmianę polityki administracyjnej.

Jeden z powodów, prokurator generalny Arizony Mark Bronovich, nazwał to „wielkim zwycięstwem rządów prawa w dzisiejszych czasach”. Czy napisał to na Twitterze Po decyzji. Na filmie powiedział, że Rozkaz 42 był „jednym z ostatnich narzędzi, które zostawiliśmy w naszej skrzynce z narzędziami”, aby zapobiec nieautoryzowanemu przybyciu nieautoryzowanych imigrantów.

Rzecznik prasowy Anthony Cole powiedział, że rząd odwoła się od decyzji, a CDC zgodnie z prawem ustaliło, że obecne warunki epidemii sprawiły, że masowe ewakuacje stały się niepotrzebne.

READ  Handheld Logitech G Cloud o wartości 350 USD pojawi się w październiku

Sekretarz prasowy Białego Domu, Karen Jean-Pierre, powiedziała, że ​​administracja „nie zaakceptowała orzeczenia sądu, ale będzie kontynuowała walkę o tytuł 42 aż do odwołania.

„Imigranci, którzy próbują nielegalnie wjechać do Stanów Zjednoczonych, zostaną deportowani na podstawie artykułu 42” – powiedział w oświadczeniu. Powiedział, że imigranci mogą być również formalnie deportowani, jeśli nie mogą być deportowani.

Amerykański Związek Swobód Obywatelskich, który złożył pozew przeciwko temu nakazowi, ostrzegł, że uprawnienia rządu do wydalenia imigrantów nie są absolutne, powołując się na orzeczenie Sądu Apelacyjnego USA w okręgu District of Columbia, które wchodzi w życie w poniedziałek. Rząd deportuje rodziny imigrantów do krajów, w których mogą spotkać się z prześladowaniami. Rząd musi najpierw prześwietlić rodziny.

„Wyrok jest nieważny i oczekujemy, że administracja podejmie natychmiastowe działania w celu zniesienia zakazu” – powiedział prawnik ACLU Lee Gellernd. „Stany, które wniosły sprawę, są obłudnie zaniepokojone restrykcjami rządowymi, jeśli chodzi o osoby ubiegające się o azyl”.

Tytuł 42 jest akronimem pierwszego nakazu zdrowia publicznego CDC wydanego w marcu 2020 r. w celu przyspieszenia wydalenia nieautoryzowanych imigrantów, nawet w obecności prezydenta Donalda Trumpa. Nie docenia wirusa, który niszczy Stany Zjednoczone. Biden odrzucił antyimigracyjny program Trumpa, ale jego administracja przez długi czas utrzymywała tytuł 42, więc więcej niż raz wydalał imigrantów. Niż jego poprzednik.

Prawie 2 miliony imigrantów zostało deportowanych w ramach pozycji 42 od początku nakazu, jak wynika z danych federalnych – mniej niż pół miliona za Trumpa. Nakaz ten dotyczy imigrantów usiłujących nielegalnie wjechać do Stanów Zjednoczonych z Kanady lub Meksyku.

1 kwietnia CDC zdecydowało o zniesieniu nadzwyczajnego nakazu zdrowia publicznego Po tym, jak wezwania przywódców Demokratów wzrosły I wątpliwe jest, czy służył jakiemukolwiek celowi w zakresie zdrowia publicznego, zwłaszcza w stanach ściśle kontrolowanych przez GOP, gdzie pozwala się na łatwe rozprzestrzenianie antywirusa przeciwko zamówieniom masek i szczepionkom.

READ  Claes Oldenburg, ekscentryczny ojciec pop-artu, umiera w wieku 93 lat

Prokurator Generalny Partii Republikańskiej ponad 20 stanów, kierowanych przez Luizjanę, Missouri i Arizonę, natychmiast wniósł pozew przeciwko administracji, wzywając do natychmiastowego zakończenia zwolnienia, powołując się na Tytuł 42 w aktach sądowych jako „jedyny zawór bezpieczeństwa co uniemożliwia tej administracji prowadzenie i tak już katastrofalnej polityki kontroli granic”. Niekontrolowana katastrofa ”.

Summerhaus, kto? W zeszłym miesiącu Biden wydał tymczasowy zakaz zbliżania się, zalecając administracji powstrzymanie się od wykręcania się Poniżej rozdziału 42. Tydzień temu przewodniczył rozprawie, dopóki nie wydał decyzji, w której obie strony przedstawiły swoje sprawy.

Zastępca prawnika generalnego Arizony Drew Ensign, podejmując decyzję o uchyleniu rozdziału 42, powiedział, że CDC powinno było wziąć pod uwagę opinię publiczną w sprawie jednego z wielu możliwych naruszeń Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

„Postrzegają epidemię jako uniwersalną, niekoncepcyjną kartę, którą można zastosować do wszystkich przepisów rządowych, a tak nie jest, powiedział Enzine.

Ale urzędnicy federalni powiedzieli: Płynność sytuacji w nagłych wypadkach nie wymagała konsultacji społecznych, a dostępność szczepionek, zabiegów medycznych i sprzętu zabezpieczającego umożliwiła przywrócenie normalnego funkcjonowania.

Wydalenie imigrantów po prostu stworzyło obrotowe drzwi, powiedzieli urzędnicy, wysyłając ludzi do ogarniętych przestępczością miast granicznych w Meksyku, aby próbowali ponownie wjechać do Stanów Zjednoczonych. Władze twierdzą, że planują aktywować osoby ubiegające się o azyl i przyspieszyć deportację lub ściganie karne innych imigrantów, którzy wjechali do Stanów Zjednoczonych, ale powiedziały, że organizacja działała sprawnie, zanim Trump zamknął granicę.

Na przykład w roku podatkowym 2020 prawie 30 procent imigrantów zostało aresztowanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy, odkąd Trump narzucił rozdział 42. Wskaźnik recenzji jest znacznie wyższy niż w 2016 r.W ostatnim roku administracji Obamy było to 12 proc.

Tytuł 42 „zakłóca wdrażanie przepisów imigracyjnych uchwalonych przez Kongres” – powiedziała prokurator Jean Lin podczas przesłuchania 13 maja. Powiedział, że prawodawcy nigdy nie chcieli, aby rzadko używane świadczenia zdrowotne w nagłych wypadkach, takie jak rozdział 42, stały się polityką imigracyjną. „Praktyka powinna zostać przerwana tak szybko, jak to możliwe”.

READ  Joe Mancin krytykuje popieranego przez Trumpa kandydata w prawyborach House GOP

Co to jest tytuł 42? Wyjaśnia kontrowersyjną politykę dotyczącą osi czasu Trumpa.

Władze dokonują obecnie od 7000 do 8000 aresztowań granicznych dziennie, ale Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego szacuje, że liczba ta może wzrosnąć do 18 000 po usunięciu tytułu 42. Amerykańskie służby celne i ochrona granic dokonały ponad 1,47 miliona aresztowań imigracyjnych w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku podatkowego 2022, który rozpoczął się w październiku, a 87 procent aresztowań miało miejsce wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Oczekuje się, że CBP złamie w zeszłym roku 1,73 miliona aresztowań na południowo-zachodniej granicy, co stanowi część prawie 2 milionów aresztowań w całym kraju.

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

W sprawie sądowej rodzina imigranta z Salwadoru wróciła na podstawie Artykułu 42, twierdząc, że uniknęli groźby śmierci ze strony członków gangu i od miesięcy czekali w północnym Meksyku na azyl, a także czekali krewni obywateli USA w Kalifornii. powitać ich. .

Alicia de Los Angeles Duran Remundo, lat 23, z Cascatlan w Salwadorze, powiedziała w oświadczeniu, że jego partner, Kevin de Leon, i jego 6-letnia córka. „Nie jesteśmy bezpieczni w naszym kraju ani w Meksyku”.

Przewodniczący większości w Senacie Charles E. Byli tam Demokraci tacy jak Schumer (NY) i Senat Robert Menendez (DN.J.), przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych. Nazywa Administracja Bidena powinna powstrzymać Tytuł 42, ale inni Demokraci Sense Mark Kelly i Kino Kirsten Arizona i Rep. Henry Kullar (Teksas) powiedział, że powinno być na swoim miejscu.

W piątek Cuellar pochwalił werdykt na Twitterze.

„Decyzja sędziego o zatrzymaniu tytułu 42 to dobra wiadomość dla społeczności przygranicznych” – powiedział Napisał. „Nie mogę się doczekać kontynuacji tej rozmowy w miarę postępu epidemii”.

Caroline Savoy przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *