Sędzia orzeka przeciwko wysiłkom Ben & Jerry’s zmierzającym do wycofania produktu z izraelskich półek

Firma Ben & Jerry’s Ice Cream Company przegrała walkę prawną o uniemożliwienie sprzedaży swoich produktów przez spółkę macierzystą Osiedla izraelskie które, jak twierdzi, zaszkodzi jej wiarygodności i podważy misję społeczną firmy.

W poniedziałek sędzia federalny odrzucił wniosek Ben & Jerry’s o zablokowanie planu firmy macierzystej, Unilever, pozwalającego na sprzedaż jej produktów we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu wbrew woli niezależnej rady dyrektorów Vermont Ice Cream. .

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych Sędzia Andrew Carter powiedział, że firma Ben & Jerry’s nie wykazała, że ​​decyzja londyńskiej firmy Unilever z branży dóbr konsumpcyjnych może zaszkodzić misji społecznej Ben and Jerry’s lub wprowadzić w błąd klientów.

W swojej trzystronicowej decyzji Carter powiedział, że szkody, które Ben & Jerry twierdzi, były „wysoce spekulacyjne”.

Macierzysta spółka Ben & Jerry’s pozwała do zaprzestania sprzedaży swojej izraelskiej firmy

Pracownik firmy Ben & Jerry’s wrzuca lody do rożka przed Union Station w Waszyngtonie. (Saul Loeb / AFP przez Getty Images) / Getty Images)

„Produkty sprzedawane w Izraelu i Bank Zachodni Nie będzie używać angielskich marek, zamiast tego będzie wyświetlać nowe marki Ben & Jerry’s zarówno w języku hebrajskim, jak i arabskim. „W konsekwencji produkty sprzedawane w Izraelu i na Zachodnim Brzegu będą się różnić od innych produktów Ben & Jerry’s, co łagodzi, jeśli nie eliminuje, potencjalne szkody dla reputacji”.

W zeszłym roku niezależna rada Ben & Jerry’s oświadczyła, że ​​przestanie sprzedawać lody na okupowanym przez Izrael Zachodniego Brzegu i zakwestionowała Wschodnią Jerozolimę, argumentując, że byłoby to „niezgodne z naszymi wartościami” ze względu na sprzeciw firmy wobec polityki rządu izraelskiego. został powiązany z. ruch bojkotowy.

Właściciel firmy Ben & Jerry’s mianowany przez rząd izraelski, członkowie Kongresu

READ  Europa w stanie wojny: sześć wykresów, które warto poznać na rynkach finansowych

W ubiegłorocznym wywiadzie założyciele Ben & Jerry, Ben Cohen i Jerry Greenfield trudno wyjaśnić Dlaczego są przeciwni sprzedaży produktów w Izraelu z powodu różnic politycznych, ale prowadzą interesy w obszarach USA, gdzie nie zgadzają się z prawem i polityką.

West Bank Ben i Jerry's

Lodówka nosi logo Ben & Jerry’s w sklepie spożywczym w żydowskiej osadzie Efrat na okupowanym Zachodnim Brzegu 20 lipca 2021 r. (Reuters/Ronen Zvulun/Reuters)

„To ciekawe pytanie. Nie wiem, co zamierzamy osiągnąć. Pracujemy nad tymi kwestiami związanymi z prawami głosu” – powiedział Cohen zapytany, dlaczego firma sprzedaje produkty w stanach, w których sprzeciwia się prawodawstwu uczciwości wyborczej. – Nie wiem. Myślę, że zadajesz naprawdę dobre pytanie. I myślę, że będę musiał usiąść i trochę się nad tym zastanowić.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Rzecznik Ben & Jerry Sean Greenwood powiedział w poniedziałek, że firma „nie ma teraz nowego stanowiska, którym moglibyśmy się podzielić”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *